Technológia AiMesh

Výkonné a stabilné Wi-Fi s plnou funkcionalitou nezastavia ani dvere, ani poschodia

ASUS AiMesh je dokonalé domáce riešenie Wi-Fi, ktoré vám umožní vychutnať si stabilné, bezproblémové a bezpečné bezdrôtové pripojenie po celom vašom dome. Vďaka výkonným funkciám a mimoriadne ľahkému použitiu bez nutnosti kompromisov medzi dosahom a maximálnou rýchlosťou môžete konečne zažiť Wi-Fi pripojenie tak, ako by malo fungovať.

Oceňovanie inovácií – Innovation award – Hardware.info

“Pokiaľ túžite po najvyššom možnom výkone, odporúčame kúpiť dva routere RT-AC86Us a prepojiť ich pomocou AiMesh firmvéru.” – HARDWARE.INFO

VIAC INFORMÁCIÍ

Voľba čitateľov - Readers’ Choice, 7 rokov po sebe!

“Rok, čo rok sa ASUS stáva preferovanou značkou routerov čitateľov PCMag. Žiadna iná značka nedosahuje také hodnotenie spokojnosti ako spoločnosť ASUS.” – PC Magazine

VIAC INFORMÁCIÍ

Flexibilné a škálovateľné bezdrôtové siete

AiMesh je inovatívna funkcia, ktorá prepojuje viac kompatibilných routerov ASUS a vytvára sieť Wi-Fi pokrývajúcu celú domácnosť. Jedná sa o flexibilné a škálovateľné riešenie, ktoré umožňuje mixovať rôzne modely routerov ASUS, takže keď je čas na rozšírenie vašej siete, nie je treba sa zbaviť stávajúceho hardvéru. Kedykoľvek potrebujete rozšíriť pokrytie alebo funkcionalitu, stačí do siete AiMesh pridať ďalší kompatibilný router.

V spojení je sila: Extrémne rýchlosti Wi-Fi

Každý router je sám o sebe schopný skvelého výkonu, takže keď pracujú spoločne v systéme AiMesh, sú bezkonkurenčné. V našom vlastnom testovaní s využitím najnovšieho smerovača ASUS RT-AC86U sme dosiahli rýchlosti 463 Mb / s na veľké vzdialenosti, a to i potom, čo sme dostali signál pomocou smerovača z viacúčelového systému. To znamená, že sa sieť AiMesh dokáže vyrovnať s náročnými úlohami, ako je streamovanie 4K UHD, a to i v najodľahlejších kútoch vášho domova či záhrady.

Inteligentná technológia pre maximálnu spoľahlivosť

AiMesh obsahuje niekoľko technológií, ktoré zaistia výkon a spoľahlivosť, takže môžete bez obáv o Wi-Fi pripojenie zostať v spojení s ľuďmi i zariadeniami, ktoré sú pre vás najdôležitejšie.

Automaticky vyberie najlepší signál Wi-Fi

AiMesh môže vytvoriť jediný názov wifi siete pre celú domácnosť, takže nemusíte neustále prepínať medzi sieťami, keď sa pohybujete okolo vášho domova. AiMesh dozerá na silu signálu vášho zariadenia a v prípade potreby ho plynule prepne na iný zdroj. Pokiaľ dávate prednosť jednotlivým sieťovým menám pre každé frekvenčné pásmo, môžete to urobiť aj tak - AiMesh je navrhnutý tak, aby fungoval ako chcete!

Ničím neprerušené spojenie

Pokiaľ dôjde k narušeniu akejkoľvek časti siete, funkcia AiMesh okamžite nahradí zlyhávajúci router pomocou ostatných pripojení ostatných routerov. Vaše pripojenie tak nebude narušené a nič si nevšimnete.

2.4GHz

5GHz

5GHz

Výber inteligentného pásma

Pevná dátová miecha spája všetky routre podporujúce technológiu AiMesh s inteligentným výberom buď káblového pripojenia* alebo optimálneho kmitočtového pásma - 5GHz alebo 2,4 GHz. S trojpásmovými routermi bude venovať jedno z dvoch pásem 5GHz na komunikáciu medzi routermi.

Ochrana siete pre
všetky pripojené zariadenia

Pri zadávaní čísel platobných kariet, hesiel online bankovníctva, či ďalších osobných informácií dôverujete svojmu pripojeniu, avšak nie všetky zariadenia podporujú antivírovú ochranu - preto potrebujete ASUS AiProtection. Toto zabezpečenie integrované do routerov AiMesh, takže chráni osobné dáta v celej sieti AiMesh a zaisťuje, že vaše súkromie je chránené na všetkých zariadeniach. Aplikácia AiProtection sa automaticky aktualizuje, a navyše je po dobu životnosti vášho routeru AiMesh celkom zadarmo.

Vždy aktuálna ochrana proti útokom

O úroveň vyššie nad štandardným firewallom, robí ochranný systém prevencie narušenia (IPS), hĺbkové kontroly vstupných a východiskových internetových dát, ktoré blokujú všetky bežné útoky. Vďaka cloudovému dátovému centru od Trend Micro sa AiProtection automaticky aktualizuje ihneď po vydaní novej aktualizácie, čím je zaistené, že systém je stále a za každej situácie aktuálny.

Zablokujte prístup ku škodlivým webovým stránkam

Kybernetické hrozby sú často maskované ako bežné reklamy alebo odkazy na sťahovanie, takže môžete nechtiac kliknúť na škodlivé webové stránky alebo sťahovať súbory, ktoré ohrozujú vašu domácu sieť. Aplikácie AiProtection využíva cloudovskú databázu spoločnosti Trend Micro na identifikáciu a blokovanie známych škodlivých stránok a zabraňuje nakazeniu vašich zariadení ešte pred kliknutím.

Detekcia a blokovanie infikovaných zariadení

Pokiaľ sa k vašej sieti AiMesh pripojí už infikované zariadenie, AiProtection zabráni prenosu akýchkoľvek osobných dát zo zariadenia tým, že detekuje a blokuje pripojenie tohto zariadenia ku škodlivému serveru. Zoznam škodlivých serverov zostáva neustále synchronizovaný s cloudovou databázou spoločnosti Trend Micro, takže je zaistené, že aplikácia AiProtection má neustále prístup k najnovším informáciám na ochranu vašej siete.

Centralizovaný výkon i ovládanie

Vďaka aplikácii AiMesh fungujú skvelé funkcie ako AiProtection, Adaptive QoS a Rodičovská kontrola naprieč celou sieťou s jednoduchým centralizovaným ovládaním všetkých nastavení z mobilnej aplikácie ASUS Router alebo ASUSWRT, takže nikto ich nemôže obísť pripojením k inému routeru. Stačí mať router s najvyššou špecifikáciou vždy pripojený k internetovej službe.

Rozšírená rodičovská kontrola naprieč celou sieťou

Pomocou systému AiMesh môžete prevziať kontrolu nad tým, ako vaše deti strávia svoj čas online, bez ohľadu na to, kde v dome práve sú, pretože nastavenie rodičovskej kontroly sa uplatňuje v celej sieti AiMesh. Môžete zoskupiť zariadenie a zobraziť činnosť na internete podľa osoby, naplánovať čas možného pripojenia a zablokovať konkrétny typy webových stránok a aplikácií - to všetko prostredníctvom mobilnej aplikácie ASUS Router priamo vo vašom smartfóne.

Záznamy Internetovej
aktivity
Nastavenie zabezpečenia
pre deti
Nastavte časy blokovaného
prístupu k internetu
Filter obsahu

Prezrite si internetovú aktivitu každého člena rodiny na prehľadnom grafickom panely, ktorý zobrazuje čas strávený online a druh zobrazovaného obsahu. Zoskupte zariadenia, ktoré patria vašim deťom, a zobrazte si agregované dáta. Pomocou niekoľkých kliknutí potom môžete nastaviť plánované časy blokovania a filtre obsahu pre danú skupinu.

Pri nastavení zariadení vašich detí zaškrtnite pole „Kid Safe Preset“ a prednastavený profil automaticky použije filtre pre nevhodný obsah všetkých zariadení tejto skupiny.

Vyhraďte si cenný rodinný čas alebo pomôžte deťom sa naučiť zodpovednému chovaniu tým, že na konkrétnych zariadeniach zablokujete prístup k internetu v naplánovaných časových úsekoch.

Blokujte konkrétne kategórie mobilných aplikácií a webových stránok a použite tieto nastavenia pre všetky zariadenia, ktoré patria jednotlivým členom rodiny. Pokročilé filtrovanie Deep Packet Inspection (DPI) spoločnosti Trend Micro, filtruje nielen adresy URL webových stránok, ale i samotné internetové pakety, čo znamená, že kontroluje nielen obsah zobrazovaný vo webovom prehliadači, ale tiež obsah v mobilných aplikáciách bežiacich na vašich zariadeniach*.

Hry s nízkou latenciou kdekoľvek v dome

Všetky zariadenia pripojené k domácej sieti zdieľajú rovnakú šírku pásma internetu, takže ak je pripojených viac ľudí a zariadení, je spomalenie hier alebo streamovaných videí nevyhnutné. AiMesh routery majú skvelé funkcie, ako je Game Boost (Adaptívny QoS) a hernú akceleráciu wtfast, ktorá uprednostňuje herné fungovanie po celej sieti a zaisťuje najplynulejšie herné zážitky bez ohľadu na to, v ktorej časti domu sa nachádzate.

VÝHODY
  AiMesh Wi-Fi systém Bežný Mesh systém Tradičný výkonný router
Ľahká inštalácia  
Bezproblémový roaming  
Širšie pokrytie  
Vysoký výkon   **
Bohatá funkcionalita  
Nastavenie a správa prostredníctvom počítača alebo mobilnej aplikácie  
NEVÝHODY
Slabé pokrytie z jediného zdroja  
Priemerná výkonnosť  
Obmedzené funkcie Žiadne nevýhody  
Komplikované nastavenie  
Výpadky pripojenia medzi routerom a rozbočovačom  
** Jeden router v porovnaní s jediným uzlom v sieti

Odmietnutie zodpovednosti:

* Výsledky porovnania sú založené na dvojsmerných rýchlostiach v riadenom laboratórnom prostredí spoločnosti ASUS, s použitím jediného RT-AC86U, trojpásmového hubu s 3 zariadeniami a dvojpásmového hubu s 3 zariadeniami mesh routera.

  1. Skutočná priepustnosť dát a pokrytie sieťou Wi-Fi sa môžu líšiť v závislosti na podmienkach siete a faktoroch životného prostredia, ako objem sieťovej komunikácie, stavebný materiál a konštrukcia budovy a špecifikácie sieťovej služby, čo vedie k nižšej skutočnej priepustnosti dát a bezdrôtového pokrytia.
  2. Bezproblémový roaming môže závisieť na špecifikácii mobilných zariadení.
  3. Modemové routere DSL a LTE Wi-Fi, ktoré podporujú technológiu AiMesh, sú schopné pracovať iba ako primárny router AiMesh, nie ako rozbočovač AiMesh.
  4. Pre úplný názov modelu routera skontrolujte štítok na zadnej strane smerovača.
  5. Pre zaistenie káblového backhaul pripojenia je potrebný router kompatibilný s Ethernet Backhaul.