Teknoloji tutkunlarının uzun yıllar boyunca yaptığı geri bildirimler ve geliştiricilerin gösterdiği özen sayesinde GPU Tweak’in üçüncü sürümü zengin özellikleriyle eskisinden bile kullanışlı hale geldi. Yenilenen arayüzde temel işlevlerin önde bulunması çok daha rahat bir kullanım deneyimi sunarken VF Tuner işlevi de hız aşırtmayı çok daha kolaylaştıracak şekilde güncellendi. 0 dB fan teknolojisi gibi eşsiz özelliklere otomatik profil geçişi ve takip oturumlarını kaydetme gibi özellikler de eklendi.

Sürüm: v1.7.2.3 (STABLE)

Çıkış Tarihi: 2024-01-02

ÖZELLİKLER

ZAHMETSİZ HIZ AŞIRTMA

Ana Ekran, ekran kartınızın verimliliğini ve performansını ayarlamanızı sağlayan çeşitli çözümlere ev sahipliği yapıyor. Bunlardan en kapsamlısı olan OC Scanner, Nvidia ekran kartlarında hız aşırtma işlemini tamamen otomatik hale getiriyor. Tak çalıştır deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar, Ana Ekranın üst kısmındaki önceden ayarlanmış profilleri kullanarak anında frekans artışı elde edebiliyor veya gürültü düzeyini azaltabiliyor. Geniş seçeneklere sahip kaydırma çubuklarıyla güç ayarları, saat hızları ve fanlar gibi ekstra ayarlar da yapılabiliyor.

pause play

VOLTAJ-FREKANS AYARI

Tecrübeli kullanıcılara kartlarının performansını sürücü düzeyinde derinlemesine ayarlama fırsatı veren Voltaj Frekansı Ayarı, GPU hız aşırtma eğrisini bağımsız olarak yönetme olanağı sunuyor. Çok yönlü arayüz sayesinde kullanıcılar ister listelenen klavye komutlarını ister entegre araç çubuğu işlevlerini kullanarak farklı yöntemlerden yararlanabiliyor.

pause play

FAN DENETİMLERİ

GPU fanları ve FanConnect başlıklarına bağlı tüm sistem fanları kullanıcı tarafından hazırlanan eğrilerle veya sabit RPM değerleriyle tamamen özelleştirilebiliyor. GPU Tweak III’teki yeni gecikme ve güncelleme süresi seçenekleri ise fanların sıcaklık değişimlerine ne kadar hızlı tepki vereceğini belirliyor. Tüm bu ayarlar, tercih edilen voltaj ve saat hızı ayarlarıyla birlikte profile kaydedilebiliyor.

Fan Controls Quiet GPU Tweak III gpu tweak asus rog nvidia amd Desteklenen ROG ekran kartları GPU sıcaklığı düşükken fanlarını tamamen durdurabiliyor. Böylece hafif iş yüklerinde veya oyun oynarken gürültü seviyesinin düşmesi sağlanıyor.
pause play

PROFİL BAĞLAMA

Profil Bağlama özelliği ayarları kaydedip belirli uygulamalara atama imkanı veriyor. Hız aşırtma ayarları, fan eğrileri ve hatta özelleştirilmiş OSD ayarları kaydedilip belirlenen uygulama çalıştığında otomatik olarak devreye giriyor.

pause play

DONANIM İZLEME

GPU Tweak III’teki donanım izleme özelliğini şimdi ayırabilmek, ölçekleyebilmek ve yeniden düzenlemek mümkün. Fan hızı değişimlerini ve sistem güç ölçümlerini takip edebiliyor, günlük dosyalarını test analizleri için dışa aktarabiliyorsunuz.

pause play

HARDWARE MONITOR - MOBILE VIEW

GPU Tweak III’teki donanım izleme özelliğini şimdi ayırabilmek, ölçekleyebilmek ve yeniden düzenlemek mümkün. Fan hızı değişimlerini ve sistem güç ölçümlerini takip edebiliyor, günlük dosyalarını test analizleri için dışa aktarabiliyorsunuz.

pause play

EKRAN MENÜSÜ

Yerleşik ekran menüsü, tam ekran uygulamalar çalışırken önemli sistem bilgilerini gösteriyor. Kullanıcılar iki farklı stil arasında tercih yapabiliyor ve değerlerin yazı biçimini, renklerini, şeffaflığını, boyutunu ve konumunu değiştirebiliyor. Yeni ön izleme modu, bir programı defalarca açmadan ayarları kolayca kontrol etme imkanı veriyor. Ekran menüsü ayarları Profil Bağlama özelliğinde kaydediliyor. Böylece ilgili uygulama açıldığında özelleştirilmiş ekran menüsü de otomatik olarak yükleniyor.

pause play

Armoury Crate

Armoury Crate, ekran kartınızın ve diğer ASUS ürünlerinizin RGB aydınlatmasını ve efektlerini kolayca tek bir yerden kişiselleştirmenizi sağlar. Aydınlatmayı müziğe, oyun içi hareketlere veya CPU/GPU sıcaklıklarına uyumlu hale getirin ya da Aura Creator’daki ayrıntılı ve çok katmanlı efektleri kullanın.
>> İndir

GPU-Z

Kurulu ekran kartının ayrıntılı donanım profili yerleşil TechPowerUp GPU-Z panelinde görüntülenir. GPU’nun teknik özelliklerini, varsayılan ve artırılmış saat hızlarını, sürücü bilgisini, bilgi işlem teknolojilerini ve daha fazlasını bu panelde görebilirsiniz.
>> Daha fazlasını okuyun

ROG FurMark

FurMark ROG Edition, popüler FurMark aracının büyük ölçüde yenilenmiş bir sürümü. Bu sürümde modern stres testleri ve OpenGL ile Vulkan tabanlı hata tarayıcıları bulunuyor. GPU’nun kararlılığını ve termal performansını bu testle ölçebilirsiniz.
>> İndir

QuantumCloud

QuantumCloud boşta duran GPU’nuzu çalıştırarak zahmetsizce ekstra para kazanmanızı sağlayan basit ve güvenli bir hizmettir. Kazandıklarınız otomatik olarak WeChat veya PayPal hesabınıza aktarılır ve QuantumCloud internette hiçbir kişisel verinizi saklamadığından gizliliğiniz de bozulmaz.
>> Daha fazlasını okuyun

GPU TWEAK III’Ü İNDİRİN

İndir

KARARLI SÜRÜMLER

Latest Release: 2024-01-02

BETA SÜRÜMLERİ

Latest Release: 2022-06-28
En Son Sürüm v1.7.2.3

Version 1.7.2.3 introduces various bug fixes, including UI display issues with the 0dB fan and Fan Mode, fan startup problems on computer boot, blue screen occurrences on specific M.2 hard drive platforms, and temperature reading issues on certain motherboards. Additionally, Mobile Monitor now features enhanced IP address filtering for improved functionality.

v1.7.0.7

The latest version of GPU Tweak III brings improved Mobile Monitor compatibility, fixed external fan control issues, and enhanced user experience with language support and preventive popups for Matrix model users.

v.1.6.9.4

The latest release of GPU Tweak III adds the Mobile Monitor feature, a new skin and user interface improvements.

 

v.1.6.8.2

The latest release of GPU Tweak III support for a flagship ROG graphics card, a new skin and user interface improvements.

v1.6.3.7

The latest edition of GPU Tweak III includes improvements for the voltage-frequency curve and Nvidia water cooling cards, updates to address minor visual bugs, a fix to correct a conflict with Armoury Crate, and new features for the on-screen display (OSD).

v1.6.1.5

The latest version of GPU Tweak 3 contains a variety of updates, including fixes for fan behavior, profile settings and the functionality of the on-screen display (OSD).  

In the meantime, we have received feedback from some users regarding the previous version, which had the potential to cause loss of profile files upon installation. Upon identifying this issue, we deeply apologize for any inconvenience caused as a result of this issue and immediately embarked on a proactive investigation to determine its root cause and implement appropriate measures. 

We have already resolved the problem that might cause loss of profile files upon installation. And we have uploaded the new version.
However, if you are already affected, we recommend using the "Clean install" functionality and creating a new profile file.

v.1.5.7.1

AMD Radeon RX 7900 XT and XTX graphics cards and NVIDIA® GeForce RTX® 4070Ti are now fully supported, and we've brought a slew of improvements to frame rate and temperature data reporting.

v.1.5.4.9

This version of GPU Tweak III can now detect Steam and Epic Games Store games even when they are downloaded to custom locations, and the Monitor section now includes a frame time graph. There are also a number of fixes for the OSD, app behavior and appearance, and the repair of a memory leak that some users may have encountered.

v.1.5.3.1

With this latest version, GPU Tweak III is now fully compatible with the Java version of Minecraft. It also arrives with a commonly requested fix for external fan curve controls, plus improvements to the behavior of OC Scan and a few tweaks for the display of system information.

v.1.5.0.0

After a long and productive beta, this is the official launch version of GPU Tweak III! With this release comes multi-language support, helpful tooltips, FPS metrics in the Monitor, and tons of quality-of-life improvements.
 

GPU Tweak’i daha da iyi hale getirmemize yardımcı olun.

Bir sorun mu buldunuz? Geliştirebileceğimiz bir şey mi gördünüz?
Bize buradan iletin.

Geri Bildirim Gönder