PRIME X370-A

1 porty USB 2.0
2 VGA Port
3 DVI-D Port
4 HDMI Port
5 Porty USB 3.1 Gen 1
6 Porty USB 3.1 Gen 2
7 LAN
8 Audio
9 Podpora PCI Express 3.0/2.0 Slot
CFX
podpora ASUS SafeSlot
10

Audio prvky

 • Dizajn s osvetlením LED
 • filtrovanie Audia
 • Samostatné vrstvy pre jednotlivé audio trasy
 • špičkové kondenzátory japonskej výroby
11 DIGI+VRM & EPU
12 Podpora DDR4 3200 (O.C.)
13 Pätica AMD AM4
14 Podpora M.2
SATA & režimu PCIe
15 Čipová sada AMD X370
16 6 x porty SATA 6.0Gb/s
17 2 x Predné USB 3.1 Gen 1

Dosky ASUS Prime predstavujú ďalší vývojový krok ASUS základných dosiek s hrdou históriou siahajúcou späť až do roku 1989. Náš tým predných odborníkov je hrdý nato, že môže každému dať ochutnať moc prispôsobiť si a vyladiť svoj vlastný systém. Hnacou silou rozvoja ASUS Prime je preto predsavzatie skúsenejším nadšencom predstaviť najvyššiu možnú dostupnosť ovládacích prvkov. Prináša tak maximálny výkon, stabilitu a kompatibilitu pre zaistenie najlepšej skúsenosti pri zostavovaní vlastného PC. Jednoducho povedané - je čas na Prime.

Spoľahlivá stabilita a spoľahlivosť
ASUS SafeSlot
Ochrana vašich investícii do grafickej karty
SafeSlot je slot PCIe, ktorý bol vyvinutý spoločnosťou ASUS a bol navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúcu retenciu a odolnosť proti pozdĺžnemu ohýbaniu. Vyrobený v jedinom kroku s použitím nového procesu, ktorý integruje slot s kovovou podporou pre silnejšiu konštrukciu, je SafeSlot pevne zakotvený na základnej doske prostredníctvom napájacích bodov.
Spoľahlivá stabilita a spoľahlivosť
ASUS je predný svetový výrobca dosiek, ktorý je známy unikátnym prístupom, tzv. Design Thinking. Naše komplexné testovanie prekračuje priemyselné štandardy, podporované vysoko kvalitnými komponentmi pre výnimočnú ochranu v reálnom živote. Naše základné dosky sú preukázateľne kompatibilné s viac než 1000 komponentmi a zariadeniami a každý nový model prechádza minimálne 8000 hodinami prísnej validizácie. ASUS vám dáva pocit, že vaša základná doska je vhodná pre všetky prostredia a aplikácie. Voľbou ASUS získate tiež slobodu voľby vynikajúcich komponentov a bezproblémových skúseností so zostavou vlastného PC.

5x

Protection III

Hardvérové bezpečnostné prvky pre zaistenie dlhodobej životnosti.

350+

Kompatibilný s DDR4

Špičková kompatibilita pamäte DDR4 pre najlepšiu flexibilitu a istotu.

1000+

Kompatibilných zariadení

Kompatibilita s celou radou procesorov, pamäťových modulov, grafických kariet a ďalších.

8000+

Hodín testovania

Rozsiahle testovanie s najnovšími komponentmi pre zvýšenie spoľahlivosti, kompatibility a bezpečnosti.

Základné dosky rady PRIME rady X370 sú navrhnuté so špičkovými prvkami ochrany 5x Protection III, využívajú tie najlepšie súčiastky a sú hodnotené prísnymi merítkami, aby bola zaručená ich maximálna kvalita a dlhodobá životnosť. Pre vašu zostavu tak prináša výnimočnú ochranu a stabilitu. To všetko vďaka desaťročiu inžinierskych skúseností prednej svetovej značky základných dosiek.

SafeSlot Core
Zabezpečené PCIe sloty zabraňujúce poškodeniu
SafeSlot Core je exkluzívny PCIe slot vylepšený spoločnosťou ASUS. Predstavuje pevnejšiu konštrukciu ukotvenia na základnej doske pomocou špeciálneho istenia, ktoré poskytuje 1,6x vyššiu retenciu a 1.3x väčšiu odolnosť proti pozdĺžnemu ohýbaniu a prípadnému prasknutiu než u štandardných rozširujúcich slotov.

Základné dosky ASUS Prime disponujú zosílenými napájacími bodmi okolo PCIe a pinmi pre DIMM.

LANGuard
Zvýšená dátová priepustnosť. 2.5X vyššia tolerancia prepätia
ASUS LANGuard prináša ochranu sieťových komponentov na hardvérovej úrovni, ktorá využíva technológiu párovania signálov a špičkové kondenzátory určené pre povrchovú montáž, ktoré sú odolné proti elektromagnetickému rušeniu. Výsledkom je spoľahlivejšie pripojenie a vyššia priepustnosť. K dispozícii sú rovnako komponenty s elektrostatickou a prepäťovou ochranou ponúkajúce väčšiu odolnosť voči statickej elektrine a lepšiu ochranu pred napäťovými špičkami.
* Výsledky ESD merania jednotlivých LANGaurd

kryt EMI

Anti-EMI
osadené
kondenzátory

Prepäťová ochrana
Špičková konštrukcia napájania chrániaca obvody základnej dosky
Exkluzívne konštrukcie obvodov s integrovanými regulátormi prepätia chráni vašu základnú dosku i čipovou sadu, porty a zvukové kodeky pred prepätím a poškodením spôsobeným neočakávaným napätím na vysokej úrovni z nestabilných alebo nekvalitných napájacích zdrojov. * Špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú iba ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

DIGI+ VRM

Presné ovládanie pre stabilné napájanie!
Exkluzívna funkcia ASUS DIGI + VRM inteligentne dodáva do procesoru množstvo energie presne podľa momentálnych požiadaviek, čím zamedzuje plytvaniu energiou a zvyšuje stabilitu systému.

Ochrana DRAM pred nadmerným prúdom

Prevencia pred poškodením spôsobeným skratom
Integrované resetovateľné poistky chránia systém pred prepätím a poškodením spôsobeným skratom. Okrem vstupných/výstupných portov je chránená i pamäť DRAM, čo zvyšuje ochranu systému a životnosť pripojených zariadení.

Zadné vstupy/výstupy z nerezovej ocele

Trojnásobná odolnosť proti korózii zaručujúca dlhšiu životnosť
Zadné panely so vstupmi/výstupmi vyrobené z nerezovej ocele, ktorá je opatrená tenkou vrstvou oxidu chrómu, majú trikrát dlhšiu životnosť než bežné panely.

* Špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

ESD Guards
Ochrana pred elektrostatickým výbojom
Ochranné prvky ASUS ESD Guards sú schopné odolať +/- 10 kV v prípade vzduchového výboja a +/- 6 kV v prípade kontaktného výboja. Využívame aktívne ochranné obvody, ktoré chránia váš systém pred elektrostatickým rušením a poškodením, čím zaručujú dlhšiu životnosť komponentov.
1
LAN port
ESD TVS dióda ochrany na obvode LAN.
2
USB konektory
TVS diódy pre tlačené odvody a duálne vstupy.
3
VGA konektory
ďalšie dodatočné diódy ESD TVS pre ochranu funkcie D-Sub.
4
Konektory klávesnice a myši
Dodatočné potlačenie prechodného napätia ESD na obvode.

* Špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú iba ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

Overená kompatibilita
Testované s viac než 1,000 procesormi, DDR4 pamäťovými modulmi, grafickými kartami a ďalšími komponentmi
Našou filozofiou je dopriať vám slobodný výber komponentov, ktoré sú súčasťou vášho stroja. Náš rozsiahly certifikačný program sa zameriava na zaistenie čo najlepšej kompatibility s najširšou ponukou komponentov a zariadení, čo vám dáva slobodu stavať a upgradovať bez obmedzení. Naším záväzkom je istota, že vaša zostava je plne kompatibilná nielen dnes, ale i do budúcna.
Rozsiahly zoznam podporovaných zariadení
Prezrite si zoznam kvalifikovaných dodávateľov (QVL) a zoznam podporovaných pamätí
Kompatibilita základnej dosky Prime X370 je podložená rozsiahlym zoznamom podporovaných zariadení (1000+) a kvalifikovaných dodávateľov. Pre užívateľov to prináša voľnosť a maximálnu spokojnosť pri zostavovaní vlastného systému.
Dokonalá kompatibilita
S produktmi ASUS
Spoločnosť ASUS ponúka celú škálu vlastných komponentov - grafické karty, audio karty, optické mechaniky, a radu ďalších, ktoré perfektne dopĺňajú základné dosky Prime X370. Môžete si tak postaviť svoju vlastnú zostavu s dôverou v maximálnu vzájomnú kompatibilitu.

* Špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

Absolútna spoľahlivosť
Základné dosky ASUS sa pýšia vynikajúcou odolnosťou. Každá doska je podrobená viac než 8000 hodinám prísnych testov. Testy zahorením, testy životného prostredia, testy kompatibility, softvérové testy a bezpečnostné testy potvrdzujú, že naše dosky sú mimoriadne stabilné. Naše testy sú vo svojom odvetví jedinečné a prísnejšie než priemyselné štandardy. Chceme si totiž byť istí, že každý náš produkt je skonštruovaný tak, aby fungoval bezchybne v každom prostredí.
8000+
HODÍN TESTOVANIA
Test vlhkosti a teplotnej záťaže
Zaisťuje, aby súčasti vydržali extrémne podmienky.
Test teplotných podmienok
Zaisťuje teplotnú stabilitu systému i pri najnáročnejšom zaťažení.
Test odolnosti portov
Odolnosť každého portu je testovaná jeho opakovaným pripojením a odpojením.
Test spoľahlivosti
Až 48 hodín testovania zaistí maximálnu spoľahlivosť.
Test spotreby energie
Overená energetická účinnosť
Test parametrov dosky pri kolísaní napätia pri teplotných výkyvoch
Zaisťuje schopnosť základnej dosky vyrovnať sa s kolísaním napätia spôsobeným teplotnými výkyvmi.
Test teplotným šokom
Zaisťuje schopnosť prežiť zmeny teploty pri preprave.
Testy nárazom pri nečinnosti
Postavená tak, aby vydržala nárazy, ktoré môžu nastať pri preprave.
Test zahorenia
Každý komponent je kontrolovaný, aby bolo zaistené bezchybné fungovanie v akomkoľvek prostredí.
Inštalačný test
Všetky konektory prechádzajú dvojitou kontrolou pre zaistenie bezproblémovej inštalácie.
Nárazový test
Nárazové skúšky z rôznych výšok zaručujú odolnosť
Test vo vlhkom a slanom prostredí
Testovanie spoľahlivosti konektorov s predĺženou životnosťou a odolnosťou proti korózii.
Skvelý výkon
Podpora DDR4
vďaka technológii DDR4 urýchlite frekvencie pamäte až na neuveriteľných 3200 MHz! Spoločnosť ASUS spolupracuje s takmer každým dodávateľom pamätí DDR4, čím je zaručená najlepšia kompatibilita.

Užite si výhody DDR4 s doskou rady Prime X370. (DDR4 vs DDR3)

2x

rýchlejší zápis
a čítanie

2x

väčšia
kapacita

20%

nízká spotreba
energie

* Špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

Optimalizované chladenie
Fan Xpert 2+
Pokročilé ovládanie chladenia

S teplotnými senzormi na doske a hardvérovou úrovňou kontroly s 4-pin / 3-pólovou detekciou režimu PWM / DC, ventilátor Xpert 2+ zaisťuje, že každý ventilátor dosahuje najlepšiu rovnováhu medzi chladiacim výkonom a nízkym hlukom!

 • Režim automatického ladenia: Zistí aktuálne parametre ventilátoru jedným kliknutím.
 • Extreme Quite Mode: znižuje otáčky ventilátoru CPU pod štandardné minimum, pre mimoriadne tiché fungovanie a úsporu energie pri nízkom zaťažení.

* Špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

Fan Xpert 2
Hra podľa vašich predstáv
Osvetlite svoje PC
Ovládanie LED osvetlenia pre slot PCIe a dráhy stop
Možnosti osvetlenia LED osvetľujú vaše PC v rôznych okúzľujúcich štýloch. vďaka špeciálne navrhnutému ovládaniu ventilátorov RGB môžete dokonca prispôsobiť vlastnú schému osvetlenia ventilátoru pomocou exkluzívneho ventilátoru AMD RGB!

* špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

Herný zvuk
Kombinácia integrovaných funkcií poskytuje zlepšenú kvalitu zvuku.
Inteligentný dizajn a špičkový hardvér vytvárajú najlepšiu kvalitu zvuku, akú ste kedy zažili!
1
Filtrovanie zvuku

Audio filtrovanie zaisťuje precízne oddelenie analógového a digitálneho signálu a výrazne znižuje rušivé interferencie.

2
Samostatné vrstvy PCB pre ľavú a pravú stopu

Samostatné vrstvy pre ľavú a pravú stopu zaisťujú, že oba kanály poskytujú konzistentnú a rovnocennú kvalitu.

3
Zvuk, ktorý si vychutnáte

Špičkové japonské kondenzátory poskytujú príjemný, prirodzený a pohlcujúci zvuk s výnimočnou čistotou a vernosťou.

* špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky sú ilustračné. Podrobné informácie sú na stránkach so špecifikáciou.

Všestranná úspora energie
Energeticky účinný dizajn
EPU

S jednotkou pre spracovanie energie (EPU) môžete využiť úspory energie systému. Aplikácia EPU automaticky optimalizuje spotrebu energie a maximalizuje úspory v režime Away.

Ultra vysoké prenosové rýchlosti
10GB/s USB 3.1 Gen 2
So spätne kompatibilným USB 3.1 Gen 2 Typu A, si užijete dokonalú flexibilitu možností pripojenia a bleskovú rýchlosť transféru dát až 10GB/s (dvojnásobok štandardu USB 3.1 Gen 1).
Zrýchlite vďaka M.2 až na 32GB/s
So šírkou pásma x4 PCI Express 3.0 / 2.0 podporuje M.2 až 32GB/s rýchlosť prenosu dát. Je to perfektná voľba pre váš počítač alebo profesionálne aplikácie, ktoré pracujú čo najrýchlejšie.


* špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

Ľahká zostava vlastného PC
Bezpečné upevnenie základnej dosky
Plochy bez súčiastok pre minimalizáciu rizika poškodenia
Montáž základnej dosky ASUS je bezpečnejšia než kedykoľvek inokedy. Komplexné "bezpečné zóny" v okolí každej montážnej diery minimalizujú riziko poškodenia a skratov spôsobených kontaktom - tak budete zostavovať svoj počítač s maximálnou istotou!
Q-Slot
Odstránenie komponentov PCI Express bez námahy
Stačí ľahko stlačiť veľkú lamelu Q-Slotu, a grafická karta vyskočí sama! Inštalácia alebo demontáž grafických kariet sa tak obíde bez akejkoľvek námahy!
>Q-DIMM
Jednoduchá demontáž pamätí
I keď pracujete s malým desktopom, stačí len stlačiť klip na jednej strane a zatlačiť alebo vytiahnuť RAM modul dovnútra alebo von. Ľahšie už to byť nemôže!
Kompletná správa systému na jednom mieste
Médiami oceňovaný UEFI BIOS
Najinteligentnejší systém BIOS ovládaný myšou bol opäť zdokonalený a je ešte atraktívnejší. Nech už ste nováčikom v obore alebo skúseným majstrom pretaktovania, režim EZ a Advanced vám pomôže nájsť vašu cestu k dokonalému výsledku ľahko a rýchle.
EZ Flash 3
Stiahnite si z internetu najnovšiu aktualizáciu BIOSu.
S.M.A.R.T
Váš prístroj má schopnosť samostatnej kontroly svojich úložísk. Analytika systému sama zapíše kľúčové hodnoty a tým predchádza haváriám.
Ovládanie Q-Fan
Môžete ručne nastaviť prevádzkovú rýchlosť ventilátoru, alebo pomocou jednoduchých vopred nakonfigurovaných profilov ventilátoru vybrať jeden z režimov: Štandard, Tichý, Turbo alebo Plná rýchlosť.
Obľúbené
Rýchle nájdite možnosti ladenia a pridajte preferované nástroje do vášho zoznamu.
Režim EZ
 • Intuitívne ovládanie ventilátoru grafickej karty Vylaďte jednotlivé ventilátory jednoducho kliknutím myši na krivku požadovanej charakteristiky.
 • EZ XMP Zlepšite výkon DRAM jediným kliknutím
 • Informácie o SATA ľahko zobrazte podrobnosti portov SATA pre identifikáciu zariadení.
 • Rýchla úprava hodín Pomocou ovládacích prvkov myši môžete rýchle zmeniť nastavenie času a dátumu.
Pokročilý režim
 • Záznam zmien Sledujte poslednú zmenu a uložte preferované profily na jednotku USB.
 • Premenovanie portov SATA Premenujte svoje SATA porty pre ich ľahkú identifikáciu
AI Suite 3
ľahký prístup k inovatívnym funkciám od spoločnosti ASUS
ASUS AI Suite 3 ponúka celkom nový užívateľský zážitok vďaka prehľadnejšiemu a atraktívnejšiemu rozhraniu s podporou väčších monitorov. Toto rozhranie spája všetky exkluzívne funkcie od spoločnosti ASUS do jediného použiteľného balíka, s ktorého pomocou budete mať prehľad o pretaktovaní, spotrebe energie, rýchlosti ventilátorov a mnohých ďalších informáciách. Táto všestranná aplikácia ponúka rôzne funkcie, vďaka ktorým nebudete musieť neustále prepínať medzi jednotlivými obslužnými programami.

* špecifikácie a funkcie sa líšia podľa modelu a všetky obrázky majú ilustračný charakter. Podrobné informácie sú na stránkach produktu.

Vlastnosti procesorov a čipovej sady AMD
Pripravené pre päticu AMD AM4 Ryzen, siedmu generáciu rady A APU a Athlon APU
Táto základná doska podporuje procesory AMD® Ryzen™, siedmu generáciu akcelerovaných procesorov (APU) rady A a procesory Athlon™. Vysoko výkonný procesor Ryzen™ podporuje až osem jadier a je založený na inovatívnej architektúre jadra Zen. Moduly APU 7. generácie rady A sú vybavené integrovanou grafickou kartou rady AMD Radeon R. Procesory pätice AMD AM4 sú vybavené dvojkanálovou pamäťou DDR4, 5GB/s USB 3.0 a PCI® x16 3.0/2.0 pre vynikajúci výkon.
Čipová sada AMD X370
Čipová sada AMD X370 poskytuje vynikajúce schopnosti pretaktovania pre najnovšie procesory AMD® s päticou AM4 Ryzen™, sedmou generáciou akcelerovaných procesorov rady A a Athlon™. Poskytuje dva porty USB 3.1 10GB/s a šesť portov SATA 6 GB/s pre rýchlejšie načítanie dát.

Prehľad obsahu

 • Spoľahlivá stabilita a kompatibilita
 • Skvelý výkon
 • Optimalizované chladenie
 • Hra podľa vašich predstáv
 • Všestranná úspora energie
 • Ultra vysoké prenosové rýchlosti
 • Ľahká zostava vlastného PC
 • Ovládanie z jedného miesta
comparison icon
Compare (0)
Základní desky / Komponenty
Základní desky