Our Legacy | ASUS

Nasze dziedzictwo

Prezentujemy ponad trzy dekady historii ASUS w oferowaniu rozwiązań do samodzielnego składania komputera. Od 1989 roku zaprojektowaliśmy, udoskonaliliśmy i dostarczyliśmy miliony komponentów i akcesoriów komputerowych, począwszy od płyt głównych i kart graficznych, aż po chłodziarki procesora, jednostki zasilające, urządzenia peryferyjne i monitory.

ASUS PCDIY START HERE
  • IA-386C

    1989

    IA-386C

    Firma ASUS wprowadza na rynek swoją pierwszą płytę główną ISA-386C.

  • ISA-486

    1990

    ISA-486

    Po samodzielnym opracowaniu pierwszej płyty głównej ASUS opartej na procesorze Intel 486 firma Intel nawiązała partnerstwo z ASUS celem stworzenia płyty głównej ISA-486. Ten łańcuch wydarzeń wprowadził firmę ASUS na drogę do uzyskania statusu wiodącego na świecie producenta płyt głównych.

  • 375

    1996

    375

    Model 375 był pierwszą kartą graficzną ASUS wyposażoną w port PCI. Oferując ten produkt, firma ASUS wprowadziła w segmencie kart graficznych rozwiązanie, które było idealne do zastosowań komercyjnych.

  • ASUS V8200 DLX

    2002

    ASUS V8200 DLX

    Model V8200 DLX wyznaczył kolejne standardy branżowe, ponieważ była to pierwsza na rynku karta graficzna z czarną płytką drukowaną klasy premium. V8200 Deluxe był również najnowocześniejszym modelem oferującym najwyższe w tamtym czasie częstotliwości taktowania zegara: od bazowych 250 MHz, do 550 MHz po podkręceniu.

  • ROG Crosshair Extreme

    2006

    ROG Crosshair Extreme

    Pierwsza płyta główna ROG – ROG Crosshair Extreme – została opracowana przez starannie dobrany i wyspecjalizowany zespół ekspertów od badań i rozwoju. Na nowo zdefiniowała ona oczekiwania, co do możliwości płyt głównych, oferując moc i elastyczność umożliwiające entuzjastom przekroczenie limitów wydajności. Debiut płyty głównej Crosshair Extreme niesamowicie przyspieszył rozwój marki ROG, a od tego czasu ROG jest liderem wśród producentów sprzętu komputerowego dla graczy.

  • PG191

    2006

    PG191

    PG191 był pierwszym monitorem LCD ASUS stworzonym głównie pod kątem rozgrywki. Oferował on maksymalną rozdzielczość 1280 x 1024, czas reakcji 2 ms, dźwięk SRS TruSurroundXT, a także pięć czułych na dotyk przycisków presetów na panelu bocznym – do różnych efektów.

  • ROG Striker Extreme

    2007

    ROG Striker Extreme

    Płyta główna Striker Extreme była oparta na chipsecie NVIDIA® nForce® 680i SLI™ i zaprojektowana pod kątem podkręcania. Wyposażono ją w skoncentrowany na entuzjastach komputerowych system BIOS i aktywne chłodzenie. Od wprowadzenia na rynek modelu Striker Extreme płyty główne ROG były stale rozwijane i biły kolejne rekordy podkręcania.

  • ROG EN9800GT Matrix

    2007

    ROG EN9800GT Matrix

    Firma ROG weszła na rynek kart graficznych z modelem EN9800GT Matrix, oferując regulowane ustawienia częstotliwości taktowania, napięcia i szybkości pracy wentylatora. Ponadto model ten posiadał proaktywny, inteligentny układ chłodzenia, który reagował na zmiany w obciążeniu GPU. Dołączone oprogramowanie zawierało kilka profili dopasowanych do różnych scenariuszy, a także monitorowanie w czasie rzeczywistym temperatury i napięcia układu graficznego.

  • TUF Sabertooth 55i

    2009

    TUF Sabertooth 55i

    Pierwsza płyta główna TUF – Sabertooth 55i – była oparta na chipsecie Intel® P55. Model 55i został opracowany pod kątem zapewnienia niezawodności klasy wojskowej i wyznaczył standard, który odtąd był się znakiem rozpoznawczym wszystkich urządzeń TUF. Każda płyta główna TUF jest poddawana ekstremalnym testom temperatury, intensywnym testom w zakresie czasu bezawaryjnej pracy (Mean Time Between Failures, MTBF), a także wielu testom klasy serwerowej na stabilność całego systemu. Wymagający proces testowania gwarantuje, że każda płyta główna TUF zapewnia godną zaufania stabilność w każdym środowisku.

  • ProArt PA246Q

    2011

    ProArt PA246Q

    ASUS ProArt PA246Q to 24-calowy monitor zaprojektowany dla użytkowników profesjonalnie zajmujących się multimediami. Oferował on 10-bitową matrycę P-IPS z 98% pokryciem przestrzeni barw Adobe (100% pokryciem RGB i 102% pokryciem NTSC), regulowaną podstawkę, zaawansowany system zarządzania kolorami, △E<5, a także szeroki zestaw złączy.

  • P8P67 Deluxe

    2011

    P8P67 Deluxe

    Firma ASUS zaoferowała pierwszą na świecie płytę główną z graficzną architekturą firmware EFI opartą na platformie Intel P67, odchodząc od konwencjonalnego BIOS-u obsługiwanego wyłącznie klawiaturą i umożliwiając wygodne sterowanie myszą. Architektura EFI pozwoliła zintegrować tryb EZ Mode, który uprościł konfigurację systemu, a także tryb Advanced Mode, który zapewniał doświadczonym użytkownikom bardziej szczegółowe opcje dostrajania.

  • ROG Maximus VI Formula

    2013

    ROG Maximus VI Formula

    Płyta główna ROG Maximus VI Formula zapewniła użytkownikom podkręcającym system możliwość uzyskania wyższych częstotliwości taktowania. Podniosła ona poprzeczkę w zakresie chłodzenia cieczą, oferując hybrydowy system CrossChill, który wykorzystywał gwint G1/4” do podłączania najnowszych złączek do chłodzenia cieczą.

  • ROG Poseidon GTX 780

    2013

    ROG Poseidon GTX 780

    ROG Poseidon GTX 780 była pierwszą kartą graficzną wyposażoną w połączenie bloku wodnego i układu chłodzenia powietrzem. Karta mogła być chłodzona standardowym chłodzeniem powietrzem, czy też podłączana do spersonalizowanej pętli chłodzenia wodą w celu obniżenia temperatury pracy.

  • MX279H

    2013

    MX279H

    Ultrasmukły, 27-calowy monitor Designo MX279H dysponował bezramkową matrycą typu „od krawędzi do krawędzi” i oferował ultraszerokie kąty oglądania do 178° oraz technologię AH-IPS dla zagwarantowania niewiarygodnych efektów wizualnych. Dodatkowo zintegrowana technologia ASUS SonicMaster, stworzona we współpracy z firmą Bang & Olufsen ICEpower®, zapewniała dźwięk o jakości premium. Monitor Designo MX279H otrzymał wyróżnienia: 2012 Good Design oraz Best of CES Innovation.

  • Z97-Deluxe

    2014

    Z97-Deluxe

    Płyta główna Z97-Deluxe została stworzona pod kątem ułatwienia użytkownikom zwiększenia wydajności systemu, oferując szeroki pakiet technologii do dostrajania, znany jako ASUS 5-Way Optimization. Oprogramowanie to na nowo zdefiniowało możliwości automatycznego dostrajania, wykorzystując systematyczny algorytm, który iteracyjnie zwiększał częstotliwości taktowania, a przy tym testował stabilność systemu.

  • ROG Matrix Gold 20th 980 Ti

    2014

    ROG Matrix Gold 20th 980 Ti

    Model Matrix Gold 20th 980 Ti został stworzony dla uczczenia 20. rocznicy kart graficznych ASUS. Pod względem częstotliwości taktowania była to jedna z najszybszych produkowanych wtedy kart graficznych, osiągając w trybie Boost do 1,367 MHz (przy fabrycznym podkręceniu).

  • ROG Swift PG278Q

    2014

    ROG Swift PG278Q

    ROG Swift PG278Q był debiutującym monitorem marki ROG i oferował pierwszą tego typu na świecie matrycę WQHD 144 Hz z natywną obsługą technologii NVIDIA® G-SYNC™, dzięki której możliwa była synchronizacja częstotliwości odświeżania i wartości FPS dla zagwarantowania niesamowitej płynności, bez efektu rozrywania klatki i przy zminimalizowanych opóźnieniach. Oferował on najlepszą możliwą wydajność i wrażenia dla ekstremalnych graczy, a ponadto ekskluzywny klawisz skrótu ASUS GamePlus, superwąskie ramki i ergonomiczną konstrukcję.

  • ROG Gladius Gaming Mouse

    2014

    Mysz gamingowa ROG Gladius

    Mysz gamingowa ROG Gladius była pierwszą myszą oferującą gniazda przełączników push-fit, które umożliwiały użytkownikom spersonalizowanie siły nacisku.

  • ROG Maximus VIII Hero Alpha

    2015

    ROG Maximus VIII Hero Alpha

    W płycie głównej ROG Maximus VIII Hero Alpha jeszcze bardziej udoskonalono wzornictwo ROG, dodając gniazda na powszechnie dostępne taśmy świetlne LED. Zintegrowane oprogramowanie Aura opracowane przez ASUS umożliwia użytkownikom spersonalizowanie zintegrowanego oświetlenia w całym systemie.

  • ROG Strix X99 Gaming

    2016

    ROG Strix X99 Gaming

    ROG Strix X99 Gaming oferuje wyjątkową wydajność, wyróżniający się wygląd oraz wiele efektów świetlnych. Zestaw funkcji tej płyty głównej w pełni wykorzystuje nowatorskie rozwiązania zaprojektowane pod kątem zwiększenia immersji nowoczesnych graczy na komputerach PC – którzy są znacznie więcej niż tylko graczami. Obok zaangażowania w kulturze gamingowej wielu aktualnych graczy na komputerach PC tworzy oryginalne skóry i mody do swoich ulubionych gier, a niektórzy samodzielnie składają kompletne systemy i przełamują limity overclockingu. Wszystko to – i wiele więcej – jest możliwe z rozwiązaniami z serii ROG Strix.

  • ROG Claymore Gaming Keyboard

    2016

    Klawiatura gamingowa ROG Claymore

    Klawiatura gamingowa ROG Claymore jest wyposażona w oświetlenie RGB i posiada odłączany blok klawiszy numerycznych, który można przymocować po prawej lub po lewej stronie. Claymore była pierwszym urządzeniem peryferyjnym klasy high-end opracowanym przez ROG, wyróżnionym nagrodą 2016 Red Dot za innowację.

  • TUF Gaming Z370-PRO

    2017

    TUF Gaming Z370-PRO

    TUF Gaming Z370-Pro wyróżnia się wyglądem sprzętu zaprawionego w ogniu bitwy i należy do rodziny komponentów spełniających standardy wytrzymałości klasy wojskowej. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych płyt głównych TUF 300 Gaming, model Z370-Pro oferuje komponenty TUF o wytrzymałości klasy wojskowej, zabezpieczenia TUF oraz wszystkie pozostałe korzyści TUF Gaming Alliance – i to w korzystnej cenie.

  • Tinker Board

    2017

    Tinker Board

    Tinker Board to komputer jednopłytowy (Single Board Computer) o ultrakompaktowej konstrukcji, który oferuje najwyższej klasy wydajność przy jednoczesnej doskonałej kompatybilności mechanicznej. Dysponując wydajnym czterordzeniowym procesorem opartym na architekturze ARM, Rockchip RK3288, oferuje twórcom, entuzjastom IoT i samodzielnego składania komputera, hobbystom i innym użytkownikom niezawodną i ekstremalnie wydajną platformę do tworzenia i „majsterkowania” nad urzeczywistnieniem swoich pomysłów.

  • ROG Swift PG27UQ

    2018

    ROG Swift PG27UQ

    Monitor gamingowy ROG Swift PG27UQ łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów, zapewniając rozdzielczość ultra HD 4K przy niesamowitej częstotliwości odświeżania 144 Hz. Zintegrowana technologia NVIDIA® G-SYNC™ HDR Quantum Dot zapewnia jaśniejsze kolory i głębsze odcienie czerni, dzięki czemu gry i inne treści wyglądają bardziej dynamicznie i realistycznie.

  • ROG Rapture GT-AX11000

    2018

    ROG Rapture GT-AX11000

    ROG Rapture GT-AX11000 to pierwszy na świecie router trzyzakresowy Wi-Fi 6 (802.11ax). Router ten został opracowany pod kątem najbardziej wymagających sieci i oferuje szczytową łączną przepustowość na poziomie prawie 11 000 Mb/s. Ponadto może analizować otoczenie i za pomocą przełączania pasma DFS przenosić dedykowane pasmo do rozgrywki na najlepszy kanał, aby zagwarantować najwyższą wydajność.

  • ASUS Z390 Series

    2018

    ASUS Z390 Series

    Technologia AI Overclocking została po raz pierwszy zastosowana w wybranych płytach głównych Z390. AI Overclocking wykorzystuje opracowany przez ASUS algorytm, który dokonuje oceny jakości płytki krzemowej w celu określenia, w jakim punkcie spektrum znajduje się konkretny chip, a następnie automatycznie dostraja system, dzięki czemu proces podkręcania przebiega efektywniej i szybciej. Funkcja ta jest dostępna w systemie Windows lub bezpośrednio w UEFI i dokonuje profilowania procesora oraz układu chłodzenia w celu zaplanowania optymalnej konfiguracji dla każdego indywidualnego systemu. Zintegrowane inteligentne rozwiązanie monitoruje również najważniejsze statystyki systemowe, takie jak temperatury, szybkość pracy wentylatorów oraz pobór energii, w celu dokonania oceny wydajności układu chłodzenia.

  • ROG Dominus Extreme

    2019

    ROG Dominus Extreme

    ROG Dominus Extreme to duża płyta główna formatu EEB o wymiarach 35 cm x 35 cm, która wykorzystuje chipset Intel Xeon® klasy korporacyjnej, umożliwiając zainstalowanie najnowszej klasy high-endowych procesorów opartych na chipie Skylake X z 28 rdzeniami. Oferuje kilka gniazd DIMM DDR4 z obsługą maksymalnie 192 GB pamięci RAM. Obok pamięci RAM dostępne są dwa moduły DIMM.2 z miejscem na łącznie cztery dyski SSD NVMe, dwa porty U.2 umożliwiają podłączenie dodatkowych dysków NVMe, natomiast cztery gniazda PCIe x16 pozwalają zainstalować kilka kart graficznych.

  • ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti

    2019

    ROG Matrix
    GeForce RTX 2080 Ti

    ROG Matrix GeForce RTX™ 2080 Ti to pierwsza karta graficzna na świecie wyposażona w wyjątkowy układ chłodzenia wszystko w jednym z zamkniętą pętlą o nazwie Infinity Loop. Jej pompa, radiator i wentylatory są umieszczone pod obudową, co pozwala uzyskiwać większą moc przetwarzania grafiki w niewielkiej obudowie w systemie chłodzonym powietrzem. Każda karta jest wykonana i dostrojona pod kątem zapewniania najlepszych wrażeń z technologii NVIDIA® Turing™ od razu po uruchomieniu – oferując częstotliwość taktowania GPU w trybie Boost na poziomie 1800 MHz oraz częstotliwość taktowania pamięci GDDR6 na poziomie 14 800 MHz.

  • ProArt PA32UCX

    2019

    ProArt PA32UCX

    ASUS ProArt PA32UCX to pierwszy tego typu na świecie 32-calowy monitor z 4K HDR oferujący szczytową jasność 1200 nitów i podświetlenie diodami mini-LED. Zapewnia on 1152 strefy miejscowego przyciemniania oraz obsługuje kilka formatów HDR, w tym Dolby Vision, HLG i HDR-10. Dzięki prawdziwej 10-bitowej głębi kolorów wraz z technologią Quantum Dot, obsłudze przestrzeni barwnych DCI-P3, Rec. 709, Rec. 2020 oraz Adobe RGB, a ponadto bogatym opcjom połączeń, monitor PA32UCX jest predestynowany do wszelkich możliwych zastosowań studyjnych.

  • ASUS Z490 Series

    2020

    Seria ASUS Z490

    Płyty główne z serii ASUS Z490 oferują nowatorskie rozwiązania, które pozwolą w pełni wykorzystać moc najnowszych procesorów Intel® Core™ 10. generacji. Dysponując inteligentnymi funkcjami podkręcania, rewolucyjnymi układami chłodzenia, solidnym zasilaniem, zoptymalizowaną obsługą pamięci oraz połączeniami następnej generacji, płyty główne z tej serii zostały wyposażone pod kątem maksymalnego wykorzystania potencjału Twojego systemu opartego na platformie Intel Z490. Ponadto w serii Z490 po raz pierwszy zastosowano najnowszą technologię napędzaną sztuczną inteligencją, dzięki czemu optymalizacja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz łatwo dostroić swój komputer przy pomocy AI Overclocking, zapewnić niższą temperaturę i większą wydajność przy użyciu AI Cooling, a także zoptymalizować łączność za pomocą AI Networking przy zastosowaniu opracowanego przez ROG narzędzia GameFirst VI.

  • ASUS B550 Series

    2020

    Seria ASUS B550

    Najnowsze płyty główne ASUS z serii B550 umożliwiają wykorzystywanie 20 linii PCIe 4.0 ogólnego użytku udostępnianych przez procesory desktopowe AMD Ryzen™ 3. generacji. Główne gniazdo PCIe we wszystkich wydanych w tym roku płytach głównych ASUS B550 oferuje 16 linii do łączności Gen 4, natomiast modele do procesorów AMD Ryzen™ 3. generacji są wyposażone w maksymalnie cztery gniazda USB 3.2 Gen 2 pracujące z prędkością sięgającą 10 Gb/s przy bezpośrednim połączeniu z CPU. Firma ASUS wdrożyła również ekscytujące funkcje dla rozszerzenia możliwości płyt głównych z serii B550, w tym Wi-Fi 6, solidne układy zasilania, zwiększoną szybkość DRAM, port sieciowy 2,5 GbE, funkcję BIOS Flashback oraz obsługę najnowszej technologii redukcji szumów wspomaganej SI. Dzięki wymienionym udoskonaleniom B550 jest interesującą platformą dla użytkowników z całego świata składających systemy do wszechstronnych zastosowań.

  • ASUS Z590 Series

    2021

    Seria ASUS Z590

    Płyty głównej ASUS Z590 są wyposażone w ekskluzywne oprogramowanie i narzędzia firmware, które wykorzystują nauczanie maszynowe i sztuczną inteligencję (SI) do zapewnienia jeszcze lepszych wrażeń użytkownika. W wybranych modelach płyt głównych udoskonalenia ASUS wykorzystujące SI zostały wdrożone w czterech osobnych obszarach gwarantujących wydajność: podkręcaniu, chłodzeniu, łączności sieciowej, a także systemie dźwiękowym. Dzięki temu zaawansowane dostrajanie i optymalizacja są dostępne zarówno dla początkujących użytkowników, jak i dla doświadczonych weteranów samodzielnego składania komputera.

ASUS PCDIY

Kliknij tutaj i rozpocznij składanie