Technologia AiMesh

Wydajne, stabilne połączenie Wi-Fi o pełnej funkcjonalności
Zasięg za ścianami i pomiędzy piętrami

ASUS AiMesh to doskonałe rozwiązanie domowej sieci Wi-Fi, dzięki któremu będziesz cieszyć się stabilnym i bezpiecznym połączeniem bezprzewodowym w każdym miejscu w swoim domu. Dysponując doskonałą funkcjonalnością, wyjątkową łatwością użytkowania oraz brakiem kompromisów pomiędzy dużym zasięgiem Wi-Fi a osiąganiem maksymalnej prędkości transferów, możesz w końcu odkryć łączność bezprzewodową w jej idealnym wydaniu.

Innovation Award – Hardware.info

„Jeśli Twoim priorytetem jest najwyższa wydajność, zalecamy zakup dwóch routerów RT-AC68U i wykorzystanie ich z oprogramowaniem firmware AiMesh”. – HARDWARE.INFO

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Nagroda Readers’ Choice, co roku już od 7 lat!

„Rok po roku routery firmy ASUS są ulubionymi produktami czytelników PCMag. Żaden inny producent nawet nie zbliżył się do pozycji osiąganej przez ASUS w rankingach zadowolenia klientów” – PC Magazine

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Elastyczna i skalowalna łączność sieciowa

AiMesh to innowacyjna, nowa technologia routera, w której można połączyć ze sobą kilka routerów ASUS w celu stworzenia sieci Wi-Fi obejmującej całą powierzchnię domu. To elastyczne i skalowalne rozwiązanie umożliwia Ci mieszanie ze sobą różnych modeli routerów ASUS. Kiedy więc nadejdzie czas na zmodernizowanie sieci, nie będzie konieczne pozbywanie się posiadanego już sprzętu. Gdy tylko potrzebny Ci będzie większy zasięg lub zapragniesz nowych funkcji, w każdej chwili możesz po prostu dodać kolejny kompatybilny router do swojej sieci AiMesh.

Zalety wyższej wydajności: Ekstremalna prędkość połączeń Wi-Fi

Każdy router samemu oferuje doskonałą wydajność, a po ich połączeniu w systemie AiMesh, razem zapewnią naprawdę niesamowitą moc. W przeprowadzonych przez nas testach z wykorzystaniem najnowszego routera ASUS RT-AC86U udało nam się osiągnąć prędkości rzędu 463 Mb/s na dalekich dystansach, podczas gdy korzystając z routera z dostępnego w handlu systemu kilku koncentratorów, straciliśmy zasięg sygnału. Oznacza to, że dzięki AiMesh Twoja sieć poradzi sobie z tak wymagającymi zadaniami, jak np. strumieniowanie w 4K UHD – i to w nawet najbardziej odległych kątach domu lub ogrodu!

Inteligentna technologia dla maksymalnej niezawodności

AiMesh korzysta z kilku technologii dla zapewnienia najwyższej wydajności oraz niezawodności, dzięki czemu zawsze zachowasz łączność z osobami i rzeczami, które są dla Ciebie najważniejsze – i to praktycznie całkowicie bez martwienia się o pracę swojej sieci Wi-Fi.

Automatycznie wybiera najlepszy sygnał Wi-Fi

AiMesh tworzy jedną nazwę sieci dla całego domu, dzięki czemu nie musisz już stale przełączać pomiędzy sieciami podczas poruszania się po domu. System AiMesh kontroluje także moc sygnału dochodzącego do Twojego urządzenia i w razie potrzeby płynnie przełącza na inne źródło sygnału. Jeśli natomiast wolisz mieć osobne nazwy sieci dla każdego pasma częstotliwości, jest to także możliwe – system AiMesh został zaprojektowany dla spełnienia wszelkich potrzeb użytkownika!

Zawsze aktywne, samonaprawiające się połączenie

Jeśli dojdzie do zakłócenia w jakimkolwiek punkcie sieci AiMesh, funkcja samonaprawy automatycznie zamieni połączenie z problematycznym routerem na połączenie z jednym z pozostałych routerów. Dzięki temu wyeliminowane są zakłócenia połączenia i nawet nie zauważysz płynnego przełączania pomiędzy routerami.

2,4GHz

5GHz

5GHz

Inteligentny wybór pasma

Wyjątkowo solidna „sieć szkieletowa” łączy ze sobą wszystkie routery obsługujące AiMesh, przy czym to system AiMesh inteligentnie wybiera pomiędzy połączeniem kablowym a połączeniem Wi-Fi na optymalnym paśmie częstotliwości – 5 GHz lub 2,4 GHz. Przy zastosowaniu routerów trzyzakresowych system przydzieli jedno z dwóch pasm 5 GHz do komunikacji pomiędzy routerami.

Ochrona sieci dla wszystkich
podłączonych urządzeń

Ufasz swoim urządzeniom podłączonym do sieci, wprowadzając na nich swoje numery kart kredytowych, hasła do bankowości internetowej i inne prywatne dane, ale nie wszystkie z tych urządzeń obsługują ochronę antywirusową – dlatego właśnie potrzebujesz funkcji ASUS AiProtection. Jest ona zintegrowana w routerach AiMesh, dzięki czemu chroni Twoje prywatne dane w całej sieci AiMesh, zapewniając Ci ochronę prywatności podczas korzystania ze wszystkich swoich urządzeń. AiProtection automatycznie się aktualizuje, a co najlepsze – funkcja ta jest darmowa przez cały okres użytkowania Twojego routera kompatybilnego z AiMesh, nie wymaga więc żadnych opłat abonamentowych.

Zawsze aktualny poziom ochrony przed atakami

System zapobiegania włamaniom (IPS) klasy komercyjnej oferuje ochronę o stopień wyższą niż standardowe firewalle, przeprowadzając dogłębną analizę internetowych pakietów danych wchodzących do sieci i opuszczających ją, a następnie blokując wszystkie powszechne typy ataków. Dzięki centrum danych w chmurze oferowanym przez Trend Micro, ta funkcja pakietu AiProtection samoczynnie się aktualizuje, kiedy tylko dostępny jest nowy patch, zapewniając Ci zawsze aktualny stan ochrony.

Zablokuj dostęp do szkodliwych witryn internetowych

Zagrożenia cybernetyczne często są zamaskowane jako normalne reklamy lub linki do pobrania, dlatego możesz przypadkowo na nie kliknąć i wejść, czy też pobrać pliki, na skutek których hakerzy dostaną się do Twojej sieci domowej. AiProtection korzysta z bazy danych w chmurze firmy Trend Micro w celu rozpoznawania i blokowania znanych szkodliwych witryn internetowych, zapobiegając zainfekowaniu systemu jeszcze zanim klikniesz na link.

Wykrywanie zainfekowanych urządzeń i blokowanie połączeń

Jeżeli do Twojej sieci AiMesh zostanie podłączone urządzenie, które jest już zainfekowane, pakiet uniemożliwi kradzież jakichkolwiek prywatnych danych z tego urządzenia dzięki wykrywaniu i blokowaniu połączeń tego urządzenia ze szkodliwym serwerem. Lista szkodliwych serwerów jest stale zsynchronizowana z bazą danych w chmurze Trend Micro, co gwarantuje, że pakiet AiProtection zawsze dysponuje najnowszymi danymi do ochrony Twojej sieci.

Doskonała moc i scentralizowane sterowanie

W systemie AiMesh tak doskonałe funkcje jak AiProtection, QoS i opcje kontroli rodzicielskiej są dostępne w całej sieci, a scentralizowane sterowanie wszystkimi ustawieniami odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej ASUS Router lub ASUSWRT. Takie rozwiązanie zapewnia, że nikt nie ominie pakietu zabezpieczeń, łącząc się po prostu z innym routerem. Pamiętaj tylko, aby na pewno podłączyć do swojego gniazdka sieci Internet router o najwyższych specyfikacjach.

Zaawansowana kontrola rodzicielska w całej sieci

Używając systemu AiMesh, możesz objąć kontrolę nad harmonogramem korzystania z Internetu swoich dzieci, niezależnie od tego, w której części domu przebywają, ponieważ ustawienia kontroli rodzicielskiej obowiązują w całej sieci AiMesh. Możesz grupować rządzenia i przeglądać aktywność internetową z podziałem na poszczególne osoby, planować czas spędzany przed ekranem i blokować określone typy witryn internetowych i aplikacji – a wszystko to bezpośrednio na swoim smartfonie za pomocą aplikacji mobilnej ASUS Router.

Pulpit z przeglądem aktywności
w Internecie
Preset dla bezpieczeństwa
dziecka
Ustal czasy blokowania
Internetu
Filtr treści

Aktywność internetowa każdego członka rodziny jest przedstawiana na przejrzystym pulpicie graficznym, na którym pokazane są czasy najdłuższego korzystania oraz rodzaje przeglądanych treści. Możesz grupować urządzenia należące do Twojego dziecka, aby zapewnić sobie w ten sposób zbiorcze dane, jak również, za jedynie kilkoma stuknięciami, wprowadzać ustawienia bloków czasowych i filtry treści.

Zaznacz właściwe pole podczas edytowania urządzenia i profilu, a preset automatycznie zastosuje filtry do blokowania nieodpowiednich treści na wszystkich przyporządkowanych do niego urządzeniach.

Zarezerwuj cenny czas spędzany w rodzinnym gronie albo pomóż swoim dzieciom w wykształceniu odpowiedzialnego zachowania, ustalając okresy, podczas których dostęp do Internetu będzie blokowany na określonych urządzeniach.

Zablokuj konkretne kategorie aplikacji mobilnych i witryn internetowych i zastosuj te ustawienia do wszystkich urządzeń należących do indywidualnych członków rodziny. W zaawansowanej funkcji filtrowania zintegrowano silnik Głębokiej Inspekcji Pakietów (DPI) od Trend Micro, dzięki czemu filtrowane są nie tylko adresy URL witryn internetowych, ale również same pakiety przychodzące z Internetu. Oznacza to, że filtr blokuje treści nie tylko w przeglądarkach internetowych, ale również w aplikacjach mobilnych na Twoich urządzeniach.*

Rozgrywka przy niskiej latencji w każdym miejscu w domu

Wszystkie urządzenia podłączone do sieci domowej współdzielą ze sobą przepustowość internetową, dlatego w sytuacjach, gdy z sieci korzysta wiele osób i urządzeń jednocześnie często dochodzi do spowolnień podczas rozgrywki lub strumieniowania filmów. Routery AiMesh dysponują świetnymi funkcjami, takimi jak Game Boost (Adaptive QoS) i akcelerator rozgrywki wtfast – w celu nadawania pakietom z gier priorytetu w ruchu sieciowym. Funkcja ta zapewnia najbardziej płynne wrażenia gamingowe w praktycznie każdym punkcie Twojego domu lub mieszkania.

ZALETY
  System Wi-Fi AiMesh Zwykły system typu mesh Router o konwencjonalnej wydajności
Łatwa instalacja  
Płynny roaming  
Większy zasięg  
Wysoka wydajność   **
Bogaty zestaw funkcji  
Instalacja i zarządzanie za pomocą komputera PC lub aplikacji mobilnej  
WADY
Słaby zasięg z jednym węzłem  
Przeciętna wydajność  
Ograniczony zestaw funkcji Brak wad  
Skomplikowana instalacja  
Luka w zasięgu pomiędzy routerem a wzmacniaczem sygnału  
** Pojedynczy router w porównaniu do systemu mesh z jednym węzłem

Zastrzeżenia producenta:

*Wyniki porównania opierają się na obukierunkowych testach prędkości przeprowadzonych w kontrolowanym środowisku laboratorium firmy ASUS i przy wykorzystaniu pojedynczego routera RT-AC86U, trzyzakresowego systemu z 3 koncentratorami, a także dwuzakresowego systemu mesh z 3 koncentratorami.

  1. Rzeczywista przepustowość danych i zasięg sygnału Wi-Fi są zależne od warunków sieciowych i czynników środowiskowych, w tym natężenia ruchu w sieci, zastosowanych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, a także obciążenia sieci. Wszystkie wymienione czynniki mogą skutkować niższą rzeczywistą przepustowością danych i mniejszym zasięgiem sieci bezprzewodowej.
  2. Uzyskanie płynnego roamingu może zależeć od specyfikacji urządzeń mobilnych.
  3. Bezprzewodowe routery z funkcjonalnością modemu i obsługą DSL i LTE, które są kompatybilne z technologią AiMesh, mogą wyłącznie pełnić rolę głównego routera sieci AiMesh, a nie mogą zostać skonfigurowane jako węzły AiMesh.
  4. Pełną nazwę swojego routera znajdziesz na naklejce z tyłu jego obudowy.
  5. Korzystanie z przewodowego połączenia w technologii przesyłu wstecznego Ethernet wymaga zastosowania routera kompatybilnego z tą technologią.