Що таке AiMesh?

Технологія AiMesh дозволяє об'єднати декілька маршрутизаторів ASUS в єдину мережу Wi-Fi для всього будинку, яким би великим він не був. Система AiMesh відрізняється гнучкістю та масштабованістю, адже у її складі можна використовувати різні моделі маршрутизаторів ASUS. Достатньо просто додати новий маршрутизатор, якщо виникне потреба розширити покриття наявної мережі.* Кожен пристрій у мережі AiMesh має доступ до всіх функцій основного маршрутизатора, зокрема ігрових функцій, системи інформаційного захисту корпоративного рівня AiProtection тощо. Більшість маршрутизаторів ASUS вже підтримують технологію AiMesh.

*AiMesh підтримує стандарти 802.11k/v.

Нагороди від ЗМІ

«Можливо, ASUS — не найперший бренд, який спадає на думку, коли згадуєш виробників мережевого обладнання. Однак у 2021 році ASUS вже десятий рік поспіль завойовує нашу нагороду "Вибір читачів" у категорії маршрутизаторів. Це перший бренд, який потрібно розглядати, оновлюючи домашню мережу», — журнал PCMag.

Докладніше про маршрутизатори ASUS

Система RT-AX92U 2 Pack визнана «найкращою mesh-системою для геймінгу» (журнал PC Gamer).

Докладніше про RT-AX92U 2 Pack

Система ASUS ZenWiFi AX (XT8) була визнана виданням CNET «Найкращою mesh-системою стандарту Wi-Fi 6».

Докладніше про ASUS ZenWiFi AX (XT8)

Інтелектуальні технології та надійність

Wi-Fi-мережа на базі технології AiMesh швидка та надійна. Перемикання між її вузлами здійснюється автоматично, а збій будь-якого вузла не призведе до виходу з ладу всієї системи.

Автоматичний вибір вузла мережі з найкращим сигналом Wi-Fi

Мережа AiMesh доступна для клієнтських пристроїв під однією назвою незалежно від її розміру, тому користувачеві не доведеться вручну перемикатися між мережами Wi-Fi із різними назвами, переходячи між кімнатами будинку. У межах системи AiMesh перехід від одного вузла до іншого здійснюється автоматично в залежності від рівня бездротового сигналу. Якщо ж ви хочете мати окремі мережі для кожного частотного діапазону Wi-Fi, можна налаштувати AiMesh відповідним чином.

Автоматичне переналаштування мережі після збою

Якщо будь-який із маршрутизаторів системи AiMesh припинить працювати, мережа автоматично переналаштується та продовжить функціонувати на базі окремих вузлів. Активне з’єднання не буде перервано, ви навіть нічого не помітите.

Інтелектуальний вибір діапазону

Для обміну даними між маршрутизаторами в системі AiMesh використовується магістрального з'єднання (backhaul), яке може бути дротовим* або бездротовим в оптимальному діапазоні (5 або 2,4 ГГц; при використанні тридіапазонних пристроїв для нього буде виділено один із двох частотних діапазонів 5 ГГц). Підтримується автоматичне перемикання на інший частотний діапазон, якщо поточний стане перевантаженим.

Швидка мережа Wi-Fi

Повнофункціональні маршрутизатори, зазвичай, перевершують готові mesh-системи за швидкістю та функціональністю, і тому їх об’єднання дає фантастичні результати. Так, AiMesh-конфігурація з пари маршрутизаторів ROG Rapture GT-AXE11000 класу Wi-Fi 6E забезпечить у 6 разів більш високу пропускну спроможність порівняно з типовими mesh-системами Wi-Fi 6*.

*За результатами внутрішніх тестів ASUS.

Докладніше про Wi-Fi 6E

Система AiMesh класу Wi-Fi 6E

у 1,5 раза швидше

Звичайна mesh-система Wi-Fi 6

Спрощене адміністрування

Адміністрування системи AiMesh не складе великих зусиль. Через мобільний додаток ASUS Router або вебінтерфейс можна перевіряти статус з’єднання, відстежувати мережевий трафік і миттєво задавати необхідні налаштування.

Миттєва оптимізація

Додаток ASUS Router має функцію оптимізації топології системи AiMesh, тобто підключення всіх її вузлів до головного маршрутизатора, яка активується в один дотик. Це зручний спосіб миттєво підвищити швидкість і стабільність роботи домашньої мережі Wi-Fi.

AiMesh-підключення

Зручний інтерфейс користувача дозволяє миттєво побачити загальну конфігурацію системи AiMesh: скільки в ній вузлів і скільки клієнтських пристроїв підключено до кожного вузла.

Перевірка статусу вузлів

Щоб перевірити якість backhaul-каналу та швидкість передачі даних, а також дізнатися іншу інформацію про якийсь вузла системи AiMesh, достатньо вибрати його в інтерфейсі адміністратора. Якщо якість з’єднання погана, є кілька способів її покращити, наприклад, підвищивши пріоритет.

Розширене налаштування

Мобільний додаток ASUS Router та вебінтерфейс пропонують широкі можливості для детального налаштування параметрів системи AiMesh та її окремих вузлів.

Backhaul-з’єднання

Окремі вузли системи AiMesh з’єднуються між собою бездротовим каналом Wi-Fi або кабелем Ethernet. У першому випадку є можливість вручну вибрати бажаний частотний діапазон (при цьому доступний новий діапазон 6 ГГц, що використовується в стандарті Wi-Fi 6E*), а при підключенні один до одного тридіапазонних маршрутизаторів один діапазон можна виділити повністю під backhaul-канал. Ethernet-кабелем можна підключати як окремі вузли, так і всю систему, що дозволяє досягти високої пропускної спроможності, особливо якщо використовувати порти 10G чи 2.5G Ethernet, доступні в деяких флагманських моделях роутерів ASUS. Вибір за вами!

* Тільки з маршрутизаторами стандарту Wi-Fi 6E.

Гнучкість оновлення системи

Оновлювати прошивку, здійснювати перезавантаження або скидати налаштування можна як для всієї системи AiMesh одразу, так і для окремих її вузлів. Причому для цього не обов'язково бути вдома — усі параметри домашньої мережі доступні для налаштування віддалено.

Налаштування вузлів

Для кожного вузла системи AiMesh можна встановити індивідуальні параметри агрегації каналів, портів USB, радіомодуля Wi-Fi, світлодіодного підсвічування тощо. Також можна вручну вказати відповідне з'єднання для надсилання даних (параметр Preferred Uplink AP).

Щоб Інтернет був безпечніше

Інформаційна безпека стає все більш важливим аспектом домашніх мереж, у міру того, як до них підключається все більше пристроїв, особливо таких, які не мають вбудованих антивірусних засобів. Ось чому в AiMesh-сумісних маршрутизаторах реалізовано систему захисту від онлайн-загроз AiProtection, що пропонується абсолютно безкоштовно, без абонентської плати. Також підтримуються функції батьківського контролю, а деякими моделями — стандарт WPA3.

Докладніше більше про інформаційну безпеку

  • Батьківський контроль

  • Повноцінний інформаційний захист

ПЕРЕВАГИ
 

Система AiMesh

Звичайні mesh-системи

Сучасний маршрутизатор

Легкість розгортання  
«Безшовний» роумінг  
Широка зона покриття одного вузла  
Висока продуктивність  
Широка функціональність