Instrukcja instalacji ASIO w Windows® 7 i programie foobar2000

Tryb Audio Stream Input/Output — w skrócie ASIO — gwarantuje, że dźwięk w komputerze nie zostaje poddany przetwarzaniu sygnału cyfrowego ani konwersji wielkości próbki. Jest niemal stuprocentowo wierny źródłu, toteż preferują go audiofile poszukujący najwyższej jakości.

Urządzenia Essence obsługują sterowniki Audio Stream Input/Output 2.2, znane też jako ASIO 2.2, umożliwiając obejście warstw audio Windows przez sygnały cyfrowe i uniknięcie zbędnego przetwarzania. Dzięki prostej instalacji możesz szybko cieszyć się stabilnym dźwiękiem wysokiej jakości.

*Protokół ASIO został opracowany przez Steinberg Media Technologies GmbH

Poniższy przykład pokazuje, jak skonfigurować PC z Windows 7 i przetwornikiem DAC USB Essence III, używając ASIO jako trybu wyjściowego w programie foobar2000:

 • Zainstaluj urządzenie audio Essence USB

  Wykonuj polecenia przewodnika szybkiego startu w celu instalacji sterownika Essence USB audio 2.0 oraz urządzenia Essence. Upewnij się, że Essence jest ustawione jako domyślne urządzenie dźwiękowe.

 • Install foobar2000

  Po zainstalowaniu programu foobar2000 dodaj do niego wtyczkę ASIO w ten sposób:

  Krok 1: pobierz komponent ASIO

  Znajdź łącze „Get more components” w oknie wywołanym przez File>Preferences>Components — znajduje się blisko dolnego krańca okna dialogowego.

  step-1-download-components

  Kliknięcie łącza przeniesie Cię na stronę www.foobar2000.org/components. Pobierz plik obsługi ASIO i zapisz go w swoim PC

  Krok 2: zainstaluj komponent ASIO

  Przejdź do File>Preferences>Components i kliknij przycisk „Install”.

  Install-component-1

  Wybierz komponent „foo_out_asio” i kliknij przycisk „Otwórz”.

  Install-component-asio.png

  Kliknij przycisk „Apply” i ponownie uruchom foobar2000.

  apply-component

  Krok 3: włącz tryb wyjścia ASIO

  Wybierz „ASIO: Essence device” z listy wywołanej przez Preferences>Output>Playback>Output. Kliknij przycisk „Apply” i kliknij „OK”.

  Enable-ASIO

  Wyjście audio ASIO jest teraz włączone. Większość urządzeń audio Essence USB ma wskaźnik LED „bit-perfect”. Zapala się on przy odtwarzaniu ASIO, by oznajmić Ci, że dźwięk jest idealny co do bitu.