TUF Gaming Z370 motherboard TUF Gaming Z370 motherboard

WYPOSAŻ SWOJĄ STACJĘ BOJOWĄ

Płyty główne TUF Gaming zostały zaprojektowane w taki sposób, że nie tylko przetrwają one warunki, w których inne płyty główne miałyby spore problemy, ale także będą w nich doskonale funkcjonowały. Te płyty główne są produkowane z wykorzystaniem wyjątkowo trwałych komponentów i zapewniają Ci nieprzerwaną stabilność w czasie sesji gamingowych – i to tak długo, jak będziesz tego potrzebował(-a).

Składając system w oparciu o płytę główną TUF Gaming korzystasz również z zalet, jakie wiążą się z TUF Gaming Alliance. Pod tym pojęciem kryje się współpraca firmy ASUS z zaufanymi partnerami w celu umożliwienia łatwiejszego budowania systemów i zapewnienia najlepszej możliwej kompatybilności oraz pasującego do siebie wzornictwa estetycznego – począwszy od komponentów, aż po obudowę komputera.

Ułatwione samodzielne składanie systemu

Płyty główne TUF Gaming oferują łatwe i bezpieczne możliwości samodzielnego składania systemu, optymalnie wykorzystując doskonałe konstrukcje, nowatorskie rozwiązania inżynieryjne i ścisłą współpracę z czołowymi producentami komponentów komputerowych. Niezrównane połączenie komponentów TUF o klasie wojskowej, funkcji ochrony TUF Protection oraz współpracy TUG Gaming Alliance zawsze daje Ci pewność, że Twój system będzie funkcjonował tak długo, jak będzie to potrzebne.

TUF gaming alliance

Związek TUF Gaming Alliance jest owocem współpracy pomiędzy firmą ASUS a czołowymi producentami komponentów komputerowych, w tym znanymi i cenionymi firmami, takimi jak np.: Ballistix, Cooler Master, Corsair, G.Skill, In Win oraz Themaltake. Rosnąca liczba kompatybilnych podzespołów, począwszy od obudów komputerowych i jednostek zasilających, aż po chłodnice procesora i moduły DRAM gwarantuje zarówno dopasowanie pod względem technicznym, jak i harmonię estetyczną. Stale rozszerzamy zasięg naszej współpracy na co raz to nowych partnerów, dzięki czemu związek TUF Gaming Alliance nieustannie nabiera na znaczeniu.

TUF PROTECTION

SafeSlot

Chroń swoją inwestycję w kartę graficzną

SafeSlot to gniazdo PCIe zmodernizowane przez markę ASUS i zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom retencji i odporności na wyłamywanie. Wyprodukowane w jednym procesie, z wykorzystaniem nowego procesu formowania wytryskowego w celu integracji gniazda z otaczającym je metalem, SafeSlot zostaje następnie solidnie przymocowane do płytki drukowanej za pomocą dodatkowych punktów lutowniczych.

safeslot

Osłony ESD

Ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi

ESD Guards wydłużają żywotność komponentów, jednocześnie chroniąc przed uszkodzeniami powstałymi na skutek wyładowań elektrostatycznych: do +/-10 kV dla wyładowania powietrznego i +/-6 kV dla wyładowania bezpośredniego. Taki poziom ochrony w znacznym stopniu wychodzi poza standardy branżowe wynoszące odpowiednio: +/-6kV i +/-4kV.

ESD Guard

Gniazdo LAN

Diody TVS chroniące przed ESD w obwodzie LAN

Gniazda klawiatury i myszy

Dodatkowe diody TVS zabezpieczające przed przepięciami w obwodzie.

OCHRONA VGA

Dodatkowe diody TVS chroniące przed przepięciami w obwodzie, aby chronić funkcjonalność D-Sub.

Gniazda USB

Diody TVS chroniące układy montowane powierzchniowo i elementy DIP.

KOMPONENT TUF

DŁAWIKI TUF

Certyfikowane dławiki TUF klasy wojskowej dostarczają do procesora superstabilne zasilanie, zapewniając lepszą stabilność systemu.

Kondensatory TUF

Tolerancja temperatury zwiększona o 20% i 5 razy dłuższa żywotność

TUF MOSFETs

Tranzytory MOSFET klasy wojskowej o niższej RDS(on)*

*Niższa RDS(on) skutkuje lepszą wydajnością energetyczną i zmniejsza wydzielanie ciepła

Wyższy poziom wydajności

ELASTYCZNE FUNKCJE I STEROWANIE CHŁODZENIEM

Czujnik temperatury GPU

Odpowiednie temperatury komponentów systemowych są głównym warunkiem dla uzyskania stabilnego systemu gamingowego – przy czym najważniejsze są temperatury GPU. Płyty główne z serii TUF Gaming wykorzystują oprogramowanie Fan Xpert 4 Core, które inteligentnie steruje wentylatorami systemowymi w oparciu o dane z kilku czujników temperatury, w tym także czujnika mierzącego temperaturę kart graficznych ASUS*. Zapewnia to, że Twój system gamingowy oparty na płycie głównej TUF Gaming zawsze będzie doskonale chłodzony, niezależnie od tego, jak długo będziesz grać.

* Obsługiwane są karty graficzne ASUS GeForce 700 i późniejsze.

TUF B360 Plus Gaming

Fan Xpert 4 Core

Płyty główne z serii TUF Gaming zapewnia najlepsze jak dotąd sterowanie wentylatorami, konfigurowane za pomocą aplikacji Fan Xpert 4 Core* oraz naszego nagradzanego UEFI BIOS’u.

*Specyfikacje mogą się różnić w zależności od modelu.

 • Wiele źródeł temperatury
 • Zestaw chłodzenia wodnego
 • 4 styki PWM/DC wentylatora
 • Inteligentna Ochrona
 • Korzystając z oprogramowania Fan Xpert 4 Core masz możliwość sterowania wentylatorami systemowymi w oparciu o dane dostarczane przez maksymalnie trzy czujniki temperatury. Możesz na przykład ustawić w Fan Xpert 4 Core dostosowywanie prędkości wentylatorów obudowy w zależności od temperatury GPU. Kiedy akcja rozgrywki wejdzie w gorącą fazę, włączy się dodatkowe chłodzenie – czyli w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Wystarczy, że wybierzesz źródła pomiaru oraz ustalisz limity temperaturowe, począwszy od płyty głównej i CPU, aż po GPU, a Fan Xpert 4 Core załatwi za Ciebie całą resztę.

 • Pełna kontrola nad pompami wodnymi PWM i DC, idealna zarówno dla indywidualnych ustawień jak i systemu samochłodzenia.

 • Każdy styk potrafi automatycznie wykryć wentylator w trybie PWM lub DC.

 • Specjalny układ scalony chroniący każdy styk wentylatora przed przegrzaniem i przepięciem.

Dwa zintegrowane radiatory dysków M.2

Udoskonalone chłodzenie dla maksymalnej wydajności

Płyty główne z serii TUF jest wyposażona w dwa zintegrowane gniazda M.2, przy czym oba pracują na złączu x4 PCI Express 3.0, aby zapewnić imponującą przepustowość 32 GB/s. Główne gniazdo M.2 jest umieszczone pod gniazdem procesora, dzięki czemu optymalnie wykorzystywany jest przepływ powietrza w obudowie, a temperatura dysku zawsze jest pod kontrolą. Drugie gniazdo znajduje się pod chipsetem Z370 i jest osłonięte radiatorem, który redukuje temperaturę dysku o nawet 25°C, zapewniając maksymalną wydajność w każdej sytuacji.

*Specyfikacje mogą się różnić w zależności od modelu.

Przyspiesz swoją pamięć

ASUS OptiMem

ASUS OptiMem gwarantuje zachowanie integralności sygnału za pomocą rozmieszczenia ścieżek pamięci oraz trasy sygnału w optymalnej strefie PCB, a nasza technologia T-Topology umożliwia wyrównany w czasie transfer sygnału poprzez zrównoważenie długości ścieżek pomiędzy gniazdami pamięci. Te udoskonalenia zapewniają Ci większe pole manewru podczas podkręcania oraz wyższą stabilność, umożliwiając osiągnięcie prędkości pamięci DDR4 na poziomie 4000 MHz przy obsadzeniu wszystkich gniazd – a nawet jeszcze wyższej!

*Specyfikacje mogą się różnić w zależności od modelu.

Poprawiona stabilność oraz możliwości podkręcania

przy obsadzeniu wszystkich gniazd

DDR4 – 4000MHz

CPU: Intel i7-8700K | Motherboard: TUF Z370-Plus Gaming & TUF Z370-Pro Gaming |
DRAM: Corsair CMK32GX4M4B4000C19R Ver 4.31 | Power: Corsair AX1500i |
Chłodzenie cieczą: Corsair H115i

Podkręcanie jednym kliknięciem

Nie musisz już być ekspertem technicznym, aby zapewnić sobie niesamowitą wydajność po podkręceniu. Płyta główna TUF Z370-Pro Gaming jest wyposażona w funkcję OC Tuner dla maksymalnej efektywności pracy z precyzyjnym sterowaniem napięciem oraz zaawansowanym monitoringiem. OC Tuner sprawia, że kompleksowe dostrajanie staje się bardzo wygodne, a podkręcenie systemu jest teraz możliwe za jednym kliknięciem – łatwiej już się nie da!

*Specyfikacje mogą się różnić w zależności od modelu.

ROZEGRAJ TO W SWOIM STYLU

Dźwięk w czasie rozgrywki

DTS Custom do gamingowych zestawów słuchawkowych

Udoskonal swoje zdolności bitewne dzięki zintegrowanemu, ekskluzywnemu systemowi audio DTS Custom. DTS Custom wysoko podnosi poprzeczkę dla zintegrowanych rozwiązań audio. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technik emulacji użytkownik otrzymuje na swoim zestawie słuchawkowym wskazówki na temat pozycji wrogów. Dostępne są trzy presety: Aerial, Soundscape oraz Tactical – każdy z nich jest przeznaczony do innych gatunków gier, a Ty otrzymujesz ogromną przewagę w każdej rozgrywce.

*Specyfikacje mogą się różnić w zależności od modelu.

Tryb Soundscape

Doskonały schemat dźwiękowy do gier typu MOBA, RPG, gier akcji oraz horrorów – uzyskasz wrażenie bycia w samym środku akcji!

Tryb Aerial

Masz wrażenie, że dźwięk unosi się ponad światem gry i słyszysz go z przodu – doskonały tryb do gier MOBA, RTA, strategicznych oraz sportowych!

Tryb Tactical

Pssst — czy wróg nie czai się tuż za rogiem? DTS Custom uwydatnia detale przy niewidzialnym stylu gry, dzięki czemu wykryjesz i zlokalizujesz każdy krok wroga!

Przyćmiewa konkurencję

Aura Sync

Dobrze dostosowany system zasługuje na dopasowaną estetykę. ASUS Aura oferuje pełną kontrolę nad oświetleniem RGB za pomocą całej gamy praktycznych presetów do sterowania zintegrowanymi na płycie światłami LED RGB, a także taśmami podłączonymi do gniazd RGB. I to wszystko może być zsynchronizowane z nieustannie rosnącym portfolio sprzętu obsługującego technologię Aura.

Dowiedz się więcej about ASUS Aura Sync.
 • Static Tryb statyczny
 • Breathing Pulsowanie
 • Strobing Światło
 • Rainbow Tęcza
 • Color cycle Cykl kolorystyczny
 • Comet Kometa
 • Flash & dash Flash & dash
 • Wave Fala
 • Glowing Yo Yo Świecące jo-jo
 • Starry night Gwiaździsta noc
 • Music effect Efekty muzyczne
 • CPU temperature Temperatura CPU

ŁĄCZNOŚĆ SIECIOWA DLA GRACZY

Obsługa Intel Integrated Ultra Wi-Fi

Płyta główna TUF Gaming jest wyposażona w najnowszą kartę Intel 802.11ac Wi-Fi z technologią 2x2 MU-MIMO oraz szerokimi kanałami 160 MHz dla bezprzewodowego przesyłania danych z prędkością sięgającą 1,73 Gb/s.* W praktyce, zintegrowana karta Wi-Fi Wireless-AC 9560 przesyła dane drogą bezprzewodową nawet 2 razy szybciej niż inne rozwiązania do łączności Wi-Fi – dzięki czemu zyskujesz szybkie i płynne transfery, nawet jeśli Twój system jest umieszczony dość daleko od routera. Intel Wireless-AC 9560 zapewnia Ci także technologię Bluetooth 5.0 do połączeń nawet 2 razy szybszych niż w poprzednich standardach i przy nawet 4 razy większym zasięgu.

*Karta Intel W-Fi jest dostępna na płytach głównych TUF H370-PRO Gaming (WI-FI) oraz TUF B360-PRO Gaming (WI-FI).

Intel Ethernet

Większa przepustowość, mniejsze obciążenie CPU

Płyta główna TUF Gaming jest wyposażona w najnowszą kartę Intel Ethernet. Ogromną zaletą karty LAN firmy Intel jest zmniejszone obciążenie procesora oraz wyjątkowo wysoka przepustowość TCP i UDP, co zapewnia płynny transfer danych.

TUF LANGuard

Najlepsza ochrona przed przepięciami

TUF LANGuard to innowacyjne rozwiązanie o klasie wojskowej, które łączy w sobie zaawansowaną technologię sprzęgania sygnału z najwyższej jakości kondensatorami montowanymi powierzchniowo, w celu zwiększenia przepustowości przy jednoczesnej ochronie płyty głównej przed piorunami i wyładowaniami elektrostatycznymi.

Specification

Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej
Model Name TUF Z370-PRO GAMING TUF Z370-PLUS GAMING TUF H370-PRO GAMING (WI-FI) TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) TUF B360M-PLUS GAMING TUF H310-PLUS GAMING
CPU Intel® LGA1151 8th Generation Core™, Pentium® and Celeron® Processors
Chipset Intel Z370 Chipset Intel H370 Chipset Intel B360 Chipset Intel H310 Chipset
Form Factor ATX ATX ATX ATX Micro ATX ATX
Memory Memory Slots / Maximum 4 / 64 GB DDR4 4 / 64 GB DDR4 4 / 64 GB DDR4 4 / 64 GB DDR4 4 / 64 GB DDR4 2 / 32 GB DDR4
Memory Frequency (MHz) 4000+ MHz(O.C.) 4000+ MHz(O.C.) 2666/2400/2133
MHz
2666/2400/2133
MHz
2666/2400/2133
MHz
2666/2400/2133
MHz
Graphics Output HDMI / DVI HDMI / DVI HDMI/D-sub/DP HDMI/D-sub HDMI / DVI HDMI / D-SUB
Multi-GPU Support 2-way SLI/2-way CFX CFX CFX CFX - -
Graphics (Expansion) Slot PCIe 3.0 x16 2
@ x16,
x8/x8, x8/x4+x4, x8+x4+x4/x0
1
@ x16 or
x8+x4+x4/x0
1
@x16
1
@x16
1
@x16
1
@x16
1
max @ x2
1
max @ x4
1
max @ x4
1
max @ x4
- -
PCIe 3.0 x1 3 4 4 4 2 -
PCIe 2.0 x1 - - - - - 2
PCI - - - - - 3
Storage & Connectivity SATA 6Gb/s 6 6 6 6 6 4
32Gb/s M.2 1 x M.2 2242-2280 (PCIe 3.0x4) 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4) 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 2) 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4) 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4) -
1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4) 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4) 1 x M.2 2242-22110 (PCIe 3.0x4) 1 x M.2 2242-22110 (PCIe 3.0x4) 1 x M.2 2242-2280 (PCIe 3.0x4) -
10Gb/s M.2 - - - - - V
USB 3.1 Gen 2 2 x Type-A 2 x Type-A 2 x Type-A 2 x Type-A 2 x Type-A -
USB 3.1 Gen 1 8 7(3@back 2A1C) 5(3@back 2A1C) 3(1@back type C) 3(1@back type C) 4
Networking Gigabit Ethernet Intel I219-V Intel I219-V Intel I219-V Intel I219-V Intel I219-V Intel I219-V
TUF LANGuard V V V V V V
Wireless - - Intel® Wireless-AC 9560 2x2 MU-MIMI 802.11ac Intel® Wireless-AC 9560 2x2 MU-MIMI 802.11ac - -
Bluetooth - - Bluetooth 5 Bluetooth 5 - -
Software Turbo LAN Turbo LAN Turbo LAN Turbo LAN - -
Audio Codec Realtek ALC887 Realtek ALC887 Realtek ALC887 Realtek ALC887 Realtek ALC887 Realtek ALC887
Effects Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets - -
Special Features Aura Sync LED Lighting - V V V V V
4-pin RGB Header - 1 1 1 1 1
Water Cooling Headers AIO Pump Water Pump Header AIO Pump AIO Pump AIO Pump - -
M.2 Cooling Solution - M.2 Heatsink - - - -
Fan Xpert Fan Xpert 4 Core Fan Xpert 4 Core Fan Xpert 4 Core Fan Xpert 4 Core Fan Xpert 2 + Fan Xpert 2 +
4-pin PWM Fan Header V V V V V V
TUF Protection V V V V V V
TUF Components V V V V V V
SafeSlot V V V V V V
Model Name TUF Z370-PRO GAMING
CPU Intel® LGA1151 8th Generation Intel® Core™ Processors Ready
Chipset Intel Z370 Chipset
Form Factor ATX
Memory Memory Slots / Maximum 4 / 64 GB DDR4
Memory Frequency (MHz) 4000+ MHz(O.C.)
Graphics Output HDMI / DVI
Multi-GPU Support 2-way SLI/2-way CFX
Graphics (Expansion) Slot PCIe 3.0 x16 2
@ x16,
x8/x8, x8/x4+x4, x8+x4+x4/x0
1
max @ x2
PCIe 3.0 x1 3
PCIe 2.0 x1 -
PCI -
Storage & Connectivity SATA 6Gb/s 6
32Gb/s M.2 1 x M.2 2242-2280 (PCIe 3.0 x 4)
1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4)
10Gb/s M.2 -
USB 3.1 Gen 2 2 x Type-A
USB 3.1 Gen 1 8
Networking Gigabit Ethernet Intel I219-V
TUF LANGuard V
Wireless -
Bluetooth -
Software Turbo LAN
Audio Codec Realtek ALC887
Effects Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets
Special Features Aura Sync LED Lighting -
4-pin RGB Header -
Water Cooling Headers AIO Pump
M.2 Cooling Solution -
Fan Xpert Fan Xpert 4 Core
4-pin PWM Fan Header V
TUF Protection V
TUF Components V
SafeSlot V
Model Name TUF Z370-PLUS GAMING
CPU Intel® LGA1151 8th Generation Intel® Core™ Processors Ready
Chipset Intel Z370 Chipset
Form Factor ATX
Memory Memory Slots / Maximum 4 / 64 GB DDR4
Memory Frequency (MHz) 4000+ MHz(O.C.)
Graphics Output HDMI / DVI
Multi-GPU Support CFX
Graphics (Expansion) Slot PCIe 3.0 x16 1
@ x16 or
x8+x4+x4/x0
1
max @ x4
PCIe 3.0 x1 4
PCIe 2.0 x1 -
PCI -
Storage & Connectivity SATA 6Gb/s 6
32Gb/s M.2 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4)
1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4)
10Gb/s M.2 -
USB 3.1 Gen 2 2 x Type-A
USB 3.1 Gen 1 7(3@back 2A1C)
Networking Gigabit Ethernet Intel I219-V
TUF LANGuard V
Wireless -
Bluetooth -
Software Turbo LAN
Audio Codec Realtek ALC887
Effects Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets
Special Features Aura Sync LED Lighting V
4-pin RGB Header 1
Water Cooling Headers Water Pump Header
M.2 Cooling Solution M.2 Heatsink
Fan Xpert Fan Xpert 4 Core
4-pin PWM Fan Header V
TUF Protection V
TUF Components V
SafeSlot V
Model Name TUF H370-PRO GAMING (WI-FI)
CPU Intel® LGA1151 8th Generation Intel® Core™ Processors Ready
Chipset Intel H370 Chipset
Form Factor ATX
Memory Memory Slots / Maximum 4 / 64 GB DDR4
Memory Frequency (MHz) 2666/2400/2133
MHz
Graphics Output HDMI/D-sub/DP
Multi-GPU Support CFX
Graphics (Expansion) Slot PCIe 3.0 x16 1
@x16
1
max @ x4
PCIe 3.0 x1 4
PCIe 2.0 x1 -
PCI -
Storage & Connectivity SATA 6Gb/s 6
32Gb/s M.2 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 2)
1 x M.2 2242-22110 (PCIe 3.0x4)
10Gb/s M.2 -
USB 3.1 Gen 2 2 x Type-A
USB 3.1 Gen 1 5(3@back 2A1C)
Networking Gigabit Ethernet Intel I219-V
TUF LANGuard V
Wireless Intel® Wireless-AC 9560 2x2 MU-MIMI 802.11ac
Bluetooth Bluetooth 5
Software Turbo LAN
Audio Codec Realtek ALC887
Effects Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets
Special Features Aura Sync LED Lighting V
4-pin RGB Header 1
Water Cooling Headers AIO Pump
M.2 Cooling Solution -
Fan Xpert Fan Xpert 4 Core
4-pin PWM Fan Header V
TUF Protection V
TUF Components V
SafeSlot V
Model Name TUF B360-PRO GAMING (WI-FI)
CPU Intel® LGA1151 8th Generation Intel® Core™ Processors Ready
Chipset Intel B360 Chipset
Form Factor ATX
Memory Memory Slots / Maximum 4 / 64 GB DDR4
Memory Frequency (MHz) 2666/2400/2133
MHz
Graphics Output HDMI/D-sub
Multi-GPU Support CFX
Graphics (Expansion) Slot PCIe 3.0 x16 1
@x16
1
max @ x4
PCIe 3.0 x1 4
PCIe 2.0 x1 -
PCI -
Storage & Connectivity SATA 6Gb/s 6
32Gb/s M.2 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4)
1 x M.2 2242-22110 (PCIe 3.0x4)
10Gb/s M.2 -
USB 3.1 Gen 2 2 x Type-A
USB 3.1 Gen 1 3(1@back type C)
Networking Gigabit Ethernet Intel I219-V
TUF LANGuard V
Wireless Intel® Wireless-AC 9560 2x2 MU-MIMI 802.11ac
Bluetooth Bluetooth 5
Software Turbo LAN
Audio Codec Realtek ALC887
Effects Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets
Special Features Aura Sync LED Lighting V
4-pin RGB Header 1
Water Cooling Headers AIO Pump
M.2 Cooling Solution -
Fan Xpert Fan Xpert 4 Core
4-pin PWM Fan Header V
TUF Protection V
TUF Components V
SafeSlot V
Model Name TUF B360M-PLUS GAMING
CPU Intel® LGA1151 8th Generation Intel® Core™ Processors Ready
Chipset Intel B360 Chipset
Form Factor Micro ATX
Memory Memory Slots / Maximum 4 / 64 GB DDR4
Memory Frequency (MHz) 2666/2400/2133
MHz
Graphics Output HDMI / DVI
Multi-GPU Support -
Graphics (Expansion) Slot PCIe 3.0 x16 1
@x16
-
PCIe 3.0 x1 2
PCIe 2.0 x1 -
PCI -
Storage & Connectivity SATA 6Gb/s 6
32Gb/s M.2 1 x M.2 2242-2280 (SATA + PCIe 3.0 x 4)
1 x M.2 2242-2280 (PCIe 3.0x4)
10Gb/s M.2 -
USB 3.1 Gen 2 2 x Type-A
USB 3.1 Gen 1 3(1@back type C)
Networking Gigabit Ethernet Intel I219-V
TUF LANGuard V
Wireless -
Bluetooth -
Software -
Audio Codec Realtek ALC887
Effects -
Special Features Aura Sync LED Lighting V
4-pin RGB Header 1
Water Cooling Headers -
M.2 Cooling Solution -
Fan Xpert Fan Xpert 2 +
4-pin PWM Fan Header V
TUF Protection V
TUF Components V
SafeSlot V
Model Name TUF H310-PLUS GAMING
CPU Intel® LGA1151 8th Generation Intel® Core™ Processors Ready
Chipset Intel H310 Chipset
Form Factor ATX
Memory Memory Slots / Maximum 2 / 32 GB DDR4
Memory Frequency (MHz) 2666/2400/2133
MHz
Graphics Output HDMI / D-SUB
Multi-GPU Support -
Graphics (Expansion) Slot PCIe 3.0 x16 1
@x16
-
PCIe 3.0 x1 -
PCIe 2.0 x1 2
PCI 3
Storage & Connectivity SATA 6Gb/s 4
32Gb/s M.2 -
-
10Gb/s M.2 V
USB 3.1 Gen 2 -
USB 3.1 Gen 1 4
Networking Gigabit Ethernet Intel I219-V
TUF LANGuard V
Wireless -
Bluetooth -
Software -
Audio Codec Realtek ALC887
Effects -
Special Features Aura Sync LED Lighting V
4-pin RGB Header 1
Water Cooling Headers -
M.2 Cooling Solution -
Fan Xpert Fan Xpert 2 +
4-pin PWM Fan Header V
TUF Protection V
TUF Components V
SafeSlot V