GRYPHON Z97 ARMOR EDITION

  GRYPHON Z97 ARMOR EDITION

  مادربورد نظامی TUF mATX Intel Z97 با سپر حرارتی، خازن‌های ضد غبار و پنل محافظ

  • سوکت LGA1150 برای پشتیبانی از پردازنده‌های i7/i5/i3/Pentium/Celeron نسل چهارم و پنجم
  • تراشه Intel Z97 Express
  • TUF ICe – فرمانده کل سیستم خنک کننده
  • Thermal Armor –جریان کامل هوا و تقویت دفع حرارت
  • TUF Fortifier – محافظت از آسیب و حمایت از سیستم خنک‌کننده
  • Dust Defenders – مقابله با غبار و افزایش طول عمر
  • Thermal Radar 2 – تنظیمات بهینه فن و خنک‌کننده کامل سیستم
  • قطعات TUF (خازن‌های TUF 10K Ti-Caps، آلیاژهای جدید Choke و MOSFET‌های TUF، مورد تایید استانداردهای نظامی)
  Product Image
  • خنک‌کنندگی
  • اطمینان
  • طراحی
  Thermal Armor بهینه‌سازی جریان هوا برای تقویت دفع حرارت

  TUF Thermal Armor فراتر از یک پوشش خنک‌کننده با استانداردهای نظامی است، این سپر حرارتی جریان هوا را برای خنک‌کنندگی سریع تقویت می‌کند. فناوری جریان هوای معکوس باعث دفع گرد و غبار و دور شدن آنها از سینک خنک‌کننده رگولاتورهای ولتاژ (VRM) می‌شود. در همین حال فن پشتی، هوای خنک را به داخل می‌دمد تا پایداری بیشتری در نقاط حساس ایجاد کند و با تغییر هوشمند جهت حرارت به هدایت گرما کمک می‌کند.

  Learn More
  Close
  Z97 Thermal Armor ترکیبی از طراحی و عملکرد است که با فناوری خلاقانه جریان هوای معکوس ارتقا یافته و گرد و غبار را از سینک حرارتی رگولاتورهای ولتاژ دور می‌کند.

  فناوری غبارزدایی با چرخش معکوس فن کمکی Thermal Armor ذرات ریز را به سمت خارج کیس می‌دمد.

  Close
  Thermal Radar 2 تنظیمات بهینه فن و خنک‌کننده کامل سیستم

  Z97 Thermal Radar 2 می‌تواند کنترل کامل فن در کارت گرافیک ASUS و فن‌های کیس را در اختیار شما قرار دهد! توسط چندین گیرنده روی برد و کابل مقاومت گرمایی امکان نظارت مداوم بر حرارت کارت گرافیک و سایر قطعات مهم را خواهید داشت و می‌‌توانید با یک کلیک، تنظیمات را به صورت دستی یا خودکار انجام دهید

  Learn More
  Close
  مدیریت فن در Z97 Thermal Radar 2 توسعه پیدا کرده و اکنون می‌توانید فن‌ها در کارت گرافیک ASUS و چندین فن در کیس را نیز کنترل کنید.
  با تنظیمات قابل تغییر برای هر یک از فن‌ها، می‌توانید فناوری ضدغبار را تنظیم کنید تا طول عمر مادربورد را افزایش دهید. توسط یک سوییچ روی کامپیوتر شما و فناوری غبارزدایی، فن بطور موقت در خلاف جهت می‌چرخد تا قبل از بازگشت به چرخش نرمال، غبار را به سمت بیرون کیس بدمد. حتی می‌توانید نظارت کنید و روی آنها مدیریت داشته باشید و برای هر کدام از فن‌ها یک نام انتخاب کنید. با کنترل فن‌های سیستم می‌توانید میان سکوت، خنک‌کنندگی و عملکرد توازن برقرار کنید.
  همچنین تمام‌ فن‌های سیستم با یک کلیک قابل کنترل هستند. بر اساس مشخصات هر کدام از فن‌های متصل به مادربرد، می‌توانید پروفایل کلیه فن‌ها را به سرعت بهینه‌سازی کنید.
  با نمایش گزارش لحظه‌ای از وضعیت حرارتی در محدوده پردازنده و کارت گرافیک، کنترل فن‌های سیستم شما دقیق خواهد بود، همانگونه که انتظار دارید. ضمن اینکه با افزایش ولتاژ شدت ارزیابی حرارت‌سنج‌های اضافی پردازنده بیشتر می‌شود و معیار دقیقی از عملکرد سیستم‌خنک‌کننده پردازنده را مشخص می‌کنند.
  ولتاژ، حرارت و سرعت فن‌های مهم در طول زمان ثبت می‌شوند تا تاریخچه‌ای از وضعیت سیستم داشته باشید و بر همین اساس فعالیت‌هایی برای بهبود آن انجام دهید.
  DIGI+ Power Control یکی از مهمترین بخش‌های طراحی در مادربورد است و سری TUF علاوه بر کنترل دقیق ولتاژ پردازنده، بهینه‌سازی جامع حافظه را پیشنهاد می‌دهد. استفاده از بهترین کارایی و پایداری توان باعث کاهش اتلاف ولتاژ می‌شود و اجرای دقیق‌تر پردازنده و حافظه را تامین می‌کند.
  Close
  TUF ICe TUF ICe فرمانده کل سیستم خنک کننده
  تیم مهندسی ASUS TUF یک ریزتراشه جدید را ساخته است که نظارت فوق دقیقی بر دما و کنترل فن‌ها دارد.
  با TUF Ice می‌توانید مطمئن باشید که نظارت بر گیرنده‌های حرارتی روی برد و فن‌ها همواره دقیق است و این فرآیند از طریق اجرای دستی یا خودکار از طریق یک کلیک، انجام می‌شود.
  TUF Fortifier خنک‌کنندگی و استحکام برد را بهبود می‌دهد

  TUF استحکام و خنک‌کنندگی زیادی را از طریق TUF Fortifier ارائه می‌کند. پنل مسلح پشتی استحکام مادربورد تحت فشار کارت گرافیک‌ و خنک‌کننده‌های سنگین پردازنده را تضمین می‌کند و خطر آسیب به مدار و خمیدگی برد را به حداقل می‌رساند.

  Learn More
  Close
  • حفاظت از برد در برابر آسیب‌های ناشی از خمیدگی
   TUF Fortifier دارای یک صفحه مقاوم در پشت برد است تا مادربرد زیر فشار کارت‌های سنگین گرافیکی و خنک‌کننده‌های پردازنده خم نشود. کاهش خمیدگی برد به معنی پایان آسیب‌های ناشی از خمش برد است. همچنین TUF Fortifier مانع از خراشیدگی‌ ناشی از لحیم‌های تیز می‌شوند و کاربران هنگام نصب آسیب نمی‌بینند.
  Close
  TUF Components مورد تایید برای اجرای وظایف دشوار
  TUF 10K Ti-Caps بیش از 20 درصد مقاومت حرارتی بهتر و 5 برابر طول عمر بیشتر
  آلیاژ‌های جدید چوک در TUF: 13.6 درصد خنک‌کنندگی بیشتر با دوام بی‌نظیر
  TUF MOSFETs: MOSFETهای مورد تایید با استانداردهای نظامی با میزان RDS پایین
  *RDS پایین به معنی کارایی بهتر توان است و در نتیجه حرارت کمتری به عنوان یک محصول جانبی فعالیت MOSFET تولید می‌شود.
  Learn More
  Close
  آلیاژ‌های جدید Choke‌ها در رده TUF

  چوک‌های آلیاژی با استانداردهای سطح نظامی، 18.5 درصد محدوده دفع حرارت بیشتری دارند به همین دلیل تا 13.6 درصد خنک‌تر هستند که به معنی طول عمر بیشتر رایانه شما است.

  خازن‌های TUF 10K Ti-Caps

  خازن‌های منحصر به فرد متالیک ژاپنی مورد تایید استانداردهای نظامی هستند و 20 درصد دامنه حرارتی بیشتر و 5 برابر عمر طولانی‌تر را ارائه می‌کنند.


  TUF MOSFETs

  همچنین TUF MOSFET‌ها با RDS پایین موفق به قبولی در آزمون‌های سطح نظامی برای اجرای وظایف دشوار شده‌اند.  

  استاندارد نظامی Low RDS(on)
  TUF MOSFETs دارد دارد
  Other MOSFETs ندارد ندارد

  *RDS پایین به معنی کارایی بهتر توان است و در نتیجه حرارت کمتری به عنوان یک محصول جانبی فعالیت MOSFET تولید می‌شود.

  Close
  محافظان گرد و غبار
  مقابله با غبار، افزایش طول عمر
  DRAM
  SATA & USB 3.0
  Slots
  I/O Ports

  طراحی TUF ، از پورت‌های پنل پشتی ، شکاف‌های توسعه و حافظه و کانکتورهای مهم در برابر غبار و ذرات ریز که عملکرد سیستم را در طول زمان کاهش می‌دهند، محافظت می‌کند. استفاده از فیلترها، عدم ورود گرد و غبار از فن‌های پنل پشت به قسمت برد را تضمین می‌کنند و حفاظ Dust Defenders در برابر گرد و غبار مقاومت می‌کند تا رایانه عملکرد بهینه‌ای در شرایط پایدار به مدت طولانی داشته باشد.

  Server-grade Tests روش‌های تست پایداری

  TUF به ارائه یک راه‌حل جامع افتخار می‌کند و این به معنی اجرای آزمون‌های متعدد است. ما دوام سیستم را بطور کامل ارزیابی می‌کنیم و مادربردهای ما تغییرات شدید حرارتی (شوک‌های حرارتی) را تحمل می‌کنند، آزمون‌های دشوار MTBF برای سنجش زمان متوسط بروز نقص و بسیاری دیگر از تست‌های جامع در سطح سرورها برای ارزیابی این محصولات انجام می‌شود تا بدانید مادربردهای TUF‌ در هر شرایطی قابل اعتماد هستند.

  5 سال تعهد ضمانت اطمینان

  تمام مادربردهای TUF با اجزای مورد تایید برای کاربردهای نظامی و با تحمل تست‌های حرارتی مخصوص سرورها تولید می‌شوند و شامل 7000 ساعت تست سازگاری با بیش از هزار ابزار مختلف هستند. برای اعتماد شما TUF مقاوم ساخته شده است و به همین دلیل هر یک از این مادربردها 5 سال ضمانت می‌شوند.

  TUF ESD Guards حفاظت قوی ESD برای افزایش عمر قطعات

  تخلیه الکترواستاتیک (ESD) بطور ناگهانی اتفاق می‌افتد و اثرات مخرب آن به آسانی دست کم گرفته می‌شود. محافظ‌های TUF ESD با استانداردهایی بررسی شده‌اند که دو برابر شدیدتر از استانداردهای رایج صنعتی است و تضمین می‌کند تخلیه الکترواستاتیکی از تمام اجزای روی برد به درستی انجام شود که این موضوع به معنی افزایش عمر محصول است.

  کانکتورهای کیبورد و ماوس: دیودهای اضافی مهار ولتاژ گذرا (TVS) در مدار
  کانکتورهای USB 3.0/2.0: استفاده از دیودهای مهار ولتاژ گذرا (TVS) در مدار و محافظ خازن برای بسته‌های دوخطی و اتصالات سطحی
  کانکتورهای صدا: حفاظ خازن‌ در هر دو مدار خروجی صدای جلویی و پشتی
  درگاه شبکه: حفاظت دیودهایESD مهار ولتاژ گذرا (TVS) در مدار شبکه کابلی توسط کانکتورهای ضدنوسان مقاوم انجام می‌شود که حفاظت در برابر رویدادهای شدید مانند رعد و برق را افزایش می‌دهد.
  بهترین بایوس UEFI مورد تحسین رسانه‌ها

  کنترل روان ماوس در محیط گرافیکی بایوس در هر دو حالت EZ و Advanced Mode بهبود یافته است. این ویژگی به سود کاربران تازه‌کار و اورکلاکرهای حرفه‌ای است.

  Map to MyFavorite: به سرعت تنظیمات را پیدا و ابزارهای مورد نظر خود را به لیست علاقمندی‌ها اضافه کنید!
  راهنمای اورکلاک و RAID توسط EZ Tuning: فقط سخت‌افزار خود را انتخاب کنید و با استفاده از سناریوهای آسان، عملکرد سیستم را افزایش دهید یا پیکربندی RAID را برای بازیابی و پشتیبان‌گیری سریع اجرا کنید.
  EZ XMP: عملکرد حافظه را با یک کلیک افزایش دهید!
  کنترل فن‌ها با تنظیمات گرافیکی: منحنی را به سادگی توسط ماوس جابجا کنید و عملکرد هر یک از فن‌ها را بهینه سازید.
  نظارت مستمر سخت‌افزاری: بهره‌مندی فوری از اطلاعات اجزای حیاتی سیستم!
  EZ Mode
  • پروفایل‌ فن: اطلاعات کامل فن پردازنده و کیس برای خنک‌کنندگی فوری!
  • اطلاعات SATA: نمایش جزییات درگاه SATA تا به آسانی آن را تشخیص دهید!
  • تنظیم سریع زمان: از ماوس برای کنترل تاریخ و ساعت استفاده کنید!
  • EZ XMP: عملکرد حافظه را با یک کلیک افزایش دهید!
  Advanced Mode
  • میان‌برها: برای ساخت میان‌بر به تنظیمات مورد علاقه خود، دکمه اینتر را فشار دهید یا یکی از میان‌برهای موجود را انتخاب کنید و با کلید F4 مستقیما به آنجا بروید! 
  • Quick Notes: یادداشت‌برداری کنید و ایده‌های مرتبط به بایوس را به آسانی و به سرعت ثبت کنید!
  • فهرست آخرین فعالیت‌ها: آخرین فعالیت‌ها را دنبال کنید و پروفایل مورد نظر خود را در درایو USB ذخیره کنید!
  • تغییر نام SATA: نام پورت‌های SATA را برای تشخیص صحیح تغییر دهید.

  شکسته از تولید محتوا!

  اگر طراحی در خون شما باشد، یک مادربرد TUF Z97 را روی میز خود لازم دارید! فناوری اختصاصی USB 3.0 Boost سرعت انتقال اطلاعات را تا 170 درصد نسبت به سرعت استاندارد تقویت می‌کند ضمن اینکه ارتباط SATA Express نیز داده‌ها را تا سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه ذخیره و بازیابی می‌‌کند. این به معنی اجرای روان کارها در هر ساعت و در تمام روزها است دیگر نیازی نیست دستان خود را بکوبید و منتظر بمانید تا یک عکس منتقل یا یک فایل ذخیره شود! علاوه بر این فناوری اختصاصی Turbo LAN را هم بدست می‌آورید که به صورت خودکار ارتباط اینترنتی شما را برای سریع‌ترین و روان‌ترین سرعت انتقال فایل‌ بهینه می‌کند. TUF Z97 حتی به شما در راه‌اندازی چندین مانیتور کمک می‌کند تا پایداری کامل را در وضوح 4K UHD داشته باشید.


  >>Learn More
  طراحی صوتی TUF

  طراحی صوتی TUF نیاز اندکی به بهینه سازی تنظیمات صدا برای گفتگو، مشاهده فیلم یا آرامش با موزیک‌های مورد علاقه شما دارد. محافظ فیزیکی روی برد، طراحی پیشرفته مهندسی و اجزای حرفه‌ای روی خروجی صدا نتیجه می‌دهند و صدا دارای شفافیت و صحت استثنایی است.  

  Audio Shielding اطمینان از جداسازی آنالوگ و دیجیتال و کاهش تداخل چندجانبه
  Audio amplifier بهترین کیفیت صدا را برای اسپیکر و هدفون تقویت می‌کند.
  Unique de-pop circuit نویز اولیه صدا را برای تمام خروجی‌های صوتی کاهش می‌دهد
  طراحی ویژه مدار لایه‌های کانال چپ و راست را جداسازی می‌کند تا از کیفیت سیگنال حساس صدا محافظت کند.
  ASUS HomeCloud
  رایانه شما، دنیای شما

  ASUS HomeCloud دنیایی بدون مرز را خلق می‌کند. این به شما اجازه می‌دهد از راه دور به رایانه دسترسی داشته باشید، محتوای صوتی و تصویری را هر کجا که می‌خواهید منتشر کنید و از هر نقطه به مدیریت فایل‌های خود بپردازید مهم نیست آنها کجا ذخیره شده‌اند. از قابلیت درونی Wake on WAN برای راه‌اندازی و کنترل رایانه از راه دور در هر زمان و هر مکان با یک ابزار هوشمند استفاده کنید. این حتی هارد درایو شما را به یک فضای ابری اختصاصی تبدیل می‌کند و از محدودیت‌های ذخیره‌سازی نگرانی نخواهید داشت. توسط HomeCloud رایانه شما درگاهی به جهان است.

  Learn More
  کنترل کاما، هر زمان و هر مکان
  Remote GO!

  Remote GO! کنترل کامل رایانه حتی زمانی که دور از خانه هستید را در اختیار شما قرار می‌دهد! زمانی که بیرون هستید به فایل‌هایی که در خانه و محل کار روی رایانه خود فراموش کرده‌اید دسترسی دارید. علاوه بر این در یک گام می‌توانید تمام سرویس‌های ابری را مدیریت کنید و با یک کلیک فایل‌ها را میان رایانه و ابزارهای خود همگام سازید.


  • Cloud GO!

   حساب‌های ASUS WebStorage، Dropbox، Google Driveو Skydrive را در یک نقطه گردآوری کنید و حتی در یک زمان از آنها روی رایانه خود پشتیبان بگیرید.


  • Remote Desktop

   دسترسی و کنترل آسان رایانه در هر زمان و هر مکان!


  • File Transfer

   همگام‌سازی فایل‌ها میان رایانه و ابزارهای هوشمند تنها با یک کلیک  • Remote Keyboard & Mouse

   کنترل پخش از روی صندلی

  به سادگی عکس‌های درون کامپیوتر را در بیرون از خانه روی تبلت مشاهده کنید
  یک مرکز رایانه دیجیتال عالی برای اشتراک‌گذاری و سینمای خانگی
  منتشر کننده رسانه

  از محتوای صوتی و تصویری در رایانه خود در هر مکان لذت ببرید! موزیک‌ها را هنگامی که در یک کافه نشسته‌اید پخش کنید یا با دوستان خود به تماشای فیلم‌های مورد علاقه بپردازید. با ASUS Media Streamer هر کجا بروید سرگرمی‌های شما همراه شما هستند.

  Close
  PC DIY has never been easy like this

  ما می‌دانیم شما چگونه از رایانه استفاده می‌کنید. از راه‌اندازی، تنظیمات، نظارت بر سیستم و به‌روز رسانی سخت‌افزار، همه تلاش ما این است که زندگی را ساده کنیم. به همین دلیل هیچ گاه از توسعه و استفاده از تجربه‌های شخصی و فرصت هیجان‌انگیز و لذت‌بخش ساخت یک سیستم بدون زحمت دست بر نمی‌داریم.

  Learn More
  نصب آسان یک رایانه با ASUS Q-Design شروع می‌شود
  Q-design
  • Q-DIMM - خروج آسان حافظه حتی زمانی که با کیس‌های کوچک کار می‌کنید، فقط کافی است یک گیره را به سمت پایین فشار دهید و رم را در جای خود قرار دهید یا آن را خارج کنید، نصب رم هیچ گاه انقدر ساده نبوده است.
  • Q-Slot – خروج بدون زحمت ابزارهای PCI Express یک گیره بزرگ بالدار به راحتی در دسترس است. کافی است گیره Q-Slot را به آرامی بفشارید تا کارت گرافیک خارج شود. نصب یا خروج کارت‌های گرافیک بزرگ هیچ گاه تا این اندازه بی‌زحمت نبوده است.
  • Q-Connector اتصال ساده، سریع و دقیق دیگر لازم نیست نگران کابل‌های پنل جلوی کیس باشید. فقط کابل را به Q-Connector یک تکه متصل کنید و آن را در جای خود قرار دهید. همین!
  • Q-Shield امن و راحت برای انگشتان برخلاف سایر قاب‌های پنل پشت که دارای لبه‌های تیز هستند، Q-Shield اختصاصی ما نرم و قابل انعطاف است تا از بریدن دستان شما محافظت کند.
  • عیب یاب Q-LED مشکل را در پردازنده، حافظه، کارت گرافیک یا بوت نشان می‌دهد و می‌‌توانید هر مشکلی که ایجاد شود را به سرعت عیب‌یابی و درمان کنید. وقت خداحافظی با آن مشکلات بی‌پایان فرا رسیده است!
  AI Suite 3
  یک گام تا دسترسی به قابلیت‌های خلاقانه ایسوس

  ASUS AI Suite 3 تجربه تازه‌ای از یک رابط کاربری جذاب برای کاربران است که از مانیتورهای بزرگ نیز پشتیبانی می‌کند. این ویژگی تمام قابلیت‌های انحصاری ایسوس را در یک مجموعه در دسترس قرار داده است و امکان نظارت بر اورکلاک، مصرف انرژی، سرعت فن‌ها، ولتاژ و موارد دیگر را فراهم می‌کند. این برنامه همه کاره، قابلیت‌های متنوع و آسانی را پیشنهاد می‌دهد بدون اینکه نیازی به جابجایی میان برنامه‌های مختلف داشته باشید.

  Push Notice
  حین حرکت بر وضعیت رایانه نظارت کنید

  اگر تا کنون برای اطلاع از وضعیت رایانه زمانی که بیرون هستید علاقه داشتید Push Notice می‌تواند شما را آگاه نگه دارد! زمانی که وضعیت رایانه تغییر می‌کند، Push Note فورا یک هشدار روی تبلت یا موبایل برای شما ارسال خواهد کرد. همچنین می‌توانید وب سایتی که مشغول تماشای آن بودید یا یادداشت‌های در حال مطالعه خود را به ابزارهای هوشمند منتقل کنید. فرقی نمی‌کند کجا هستید همه چیز تحت کنترل است.

  بایوس را به وضعیت قبل بازگردانید
  فلش آسان بایوس با اتصال یک سخت افزار هماهنگ

  قابلیت سخت‌افزاری USB BIOS Flashback به کاربران اجازه می‌دهد بایوس جدید UEFI BIOS را حتی بدون پردازنده و رم نصب کنند. کافی است USB حاوی فایل بایوس را متصل کنید و بعد از نصب پاور با فشار ROG Connect، USB BIOS Flashback، دکمه BIOS BFLK روی برد و دکمه Reset را برای 5 ثانیه نگه دارید. یک به روز رسانی راحت!

  • پاور را متصل کنید
  • درایو USB را وصل کنید
  • دکمه را فشار دهید* *وجود دکمه و محل آن با توجه به مدل مادربورد متغیر است. لطفا به دفترچه راهنما مراجعه کنید.
  EZ Flash 2
  به‌روز‌رسانی آسان بایوس از طریق USB بدون نیاز به سیستم‌عامل

  قبل از اینکه وارد سیستم عامل شوید از طریق یک فلش درایو به آسانی بایوس را آپدیت کنید. این کار تنها با چند کلیک انجام می‌شود و نیازی به فلاپی یا ابزارهای تحت سیستم عامل نیست.

  Close