P9X79

  P9X79

  کنترل جدید توان دیجیتالی برای عملکرد قاطع پردازنده و رم در پلتفرم اینتل X79

  Product Image

  قابلیتهای اختصاصی ویندوز 8

  بوت سریع

  ورود سریع به سیستمعامل
  ایسوس طراحی جدید سختافزاری و نرمافزاری را معرفی کرده است تا زمان بوت را به 2 ثانیه* کاهش دهد و تجربهای روانتر ایجاد کند که از این طریق وقفههای آزاردهنده در ویندوز 8 و حتی نسخههای پیشین ویندوز حذف میشوند. ریست و بوت سریعتر سیستم به معنی اجرای فوری ویندوز و افزایش بهرهوری است، دیگر لازم نیست منتظر بمانید.

  Windows 8 Experience
  تنظیمات بوت ایسوس

  گزینههای استارتآپ
  تنظیمات بوت ایسوس، به لطف بهینهسازی سختافزاری ویندوز 8، انعطاف بیشتری در بهینهسازی فرآیندهای استارتاپ سیستم شما فراهم کردهاند. میتوانید با یک کلیک بطور مستقیم وارد رابط کاربری آسان بایوس شوید و به سرعت سیستم مورد نظر خود را برای اجرا انتخاب کنید: در چند ثانیه وارد سیستم عامل شوید یا روند بوت نرمال را انتخاب نمائید. انتخاب شما هر چه باشد، تنظیمات ذخیره خواهند شد بدون اینکه نیازی به تغییر مجدد در هر بار راهاندازی داشته باشید.

  نسل سوم Dual Intelligent Processors همراه با کنترل توان دیجیتالی DIGI+

  نسل سوم Dual Intelligent Processors همراه با کنترل توان دیجیتالی DIGI+
  اولین پردازنده هوشمند دوگانه جهان که توسط ایسوس ارائه شده است توسط دو تراشه اجرا میشود: TPU (‏TurboV Processing Unit) و EPU (‏Energy Processing Unit). نسل سوم Dual Intelligent Processors با کنترل جدید توان دیجیتال DIGI+ دارای سه کنترلر دیجیتال ولتاژ است که علاوه بر کنترل دقیق ولتاژ برای پردازنده، بهینهسازی دقیق جریان برای رم را انجام میدهد. این تحول نوآورانه و برتر ایسوس، ولتاژ فوقالعاده دقیق را برای افزایش کارایی، پایداری و عملکرد فراهم میکند.

  کنترل جدید توان دیجیتال DIGI+

  کنترل جدید توان دیجیتال برای پردازنده و رم
  مادربردهای ASUS X79 دارای کنترل توان جدید DIGI+ با سه کنترلر ولتاژ شامل کنترلرهای کاملا جدید رم است که علاوه بر کنترل دقیق ولتاژ برای پردازنده، بهینهسازی دقیق جریان برای رم را انجام میدهد. این تحول نوآورانه و برتر ایسوس، ولتاژ فوقالعاده دقیق را برای افزایش کارایی، پایداری و عملکرد فراهم میکند.

  بهترین راندمان و پایداری توان
  دو قطعه مهم به خوبی با یکدیگر کار میکنند تا با درک و واکنش سریع، درخواست سیگنالهای توان دیجیتال (‏SVID) از سوی پردازنده را هماهنگ کنند و توان مورد نیاز را با افزایش بهرهوری ارائه دهد. این توان دقیق میزان اشتباه در افت ولتاژ را کاهش میدهد و اجرای پایدار پردازنده و رم را تضمین میکند.

  افزایش دامنه اورکلاک پردازنده و رم
  توسط کنترلرهای دیجیتال روی مادربرد، کاربران میتوانند سوییچ فرکانس رگولاتورها و ولتاژ را برای شرایط مختلف اورکلاک تنظیم کنند. قابلیتهای جدید بهینهسازی رم، امکان عملکرد بهتر رمهای DDR3 توسط کالیبراسیون خطوط بار VCCSA و 30 درصد افزایش ظرفیت جریان رم را فراهم میکند. دو کنترلر ولتاژ دیجیتال، دو خروجی مستقل برای کانالهای حافظه AB و CD ایجاد میکنند. به لطف انبوه گزینههای مرتبط با توان که از طریق رابط کاربری بایوس UEFI در دسترس هستند، اورکلاک حافظههای بزرگ در مقایسه با آنچه در مدلهای متوسط دیده میشود، دیگر مشکل نیست.

  * VCCSA (‏نماینده ولتاژ سیستم) به کنترلرهای پردازنده و رم مرتبط است. کنترل توان ایسوس اکنون گزینههای بیشتری برای VCCSA ارایه میدهد تا اورکلاکینگ شدید رم آسان شود.


  طراحی 8 سوکت رم – قدرت X79
  پشتیبانی از 64 گیگابایت حافظه رم با طراحی 8 سوکت نصب ماژولها روی مادربردهای ASUS X79، ظرفیت لازم برای کاربرانی که نیاز به نرمافزارهای مدرن 64 بیتی دارند را فراهم میکند تا پردازش جزییات در تصاویر بزرگ یا تغییرات فایلهای بزرگ را بدون توجه به محدودیتهای ذخیرهسازی انجام دهند. همچنین از این طریق میتوان یک دیسک رم برای دسترسی به برنامههای پرکاربرد ایجاد کرد و تاثیر محدودیتها در سرعت انتقال از فضای ذخیرهسازی را به حداقل کاهش داد تا کاربران بیشترین استفاده را ببرند.


  قابلیتهای اختصاصی ایسوس

  UEFI BIOS

  ASUS UEFI BIOS اولین طراحی گرافیکی بایوس برای کنترل توسط ماوس را ارائه میدهد که دارای حالتهای قابل انتخاب است و یک رابط کاربرپسند را فراتر از روشهای سنتی کنترل توسط کیبورد فراهم میکند. همچنین این بایوس بطور کامل از هارد درایوهای بزرگتر از 2.2 ترابایت در سیستمعاملهای 64 بیتی نیز پشتیبانی میکند.

  رابط اختصاصی ایسوس
  EZ Mode اطلاعات پرکاربرد را نمایش میدهد. کاربران میتوانند تنظیمات عملکرد سیستم را انتخاب کنند و اولویتهای خود را جابجا سازند. حالت Advanced برای کاربران حرفهای است و شامل تنظیمات دقیق رم از طریق یک صفحه مخصوص اطلاعات حافظه برای نظارت کامل میشود.

  ارتقا جدید! اطلاعات سریع و آسان برای افزایش کنترل سیستم

  • کلید F12 BIOS برای انتشار تنظیمات UEFI و خطایابی استفاده میشود
  • کلید میانبر F3 برای دسترسی به اطلاعات پرکاربر است
  • اطلاعات ASUS DRAM SPD (‏Serial Presence Detect) برای دسترسی به اطلاعات حافظه، تشخیص خطای رم و کمک به موقعیتهای دشوار در مرجه POST است.

  USB BIOS Flashback

  ساده و بیدردسر USB BIOS Flashback
  USB BIOS Flashback سادهترین راه برای آپدیت بایوس را در اختیار شما قرار میدهد! با این ویژگی اورکلاکرها میتوانند به آسانی نسخه جدید UEFI BIOS را استفاده کنند بدون اینکه نیازی به ورود در بایوسهای سنتی یا سیستم عامل داشته باشند. این بایوس حتی بدون نیاز به نصب سختافزارهایی مانند پردازنده و رم کار میکند. کافی است یک درایو فلش وصل کنید و زمانی که پاور وصل است دکمه BIOS Flashback را به مدت 3 ثانیه بفشارید. بعد از این بایوس UEFI بطور خودکار با استفاده از پاور در حالت استندبای فلش میشود. یک بهروزٌسانی بیدردسر برای نهایت راحتی! > بیشتر بدانید

  Fan Xpert+

  سرعت متغیر برای کنترل مستقل فن
  ویژگی سختافزاری ASUS Fan Xpert+ به کاربران امکان میدهد تا بطور مستقل فنهای پردازنده و کیس را با چندین کنترلکننده اختصاصی بر اساس دمای محیط، شرایط آبوهوایی و میزان پردازش سیستم تنظیم کنند. حالتهای اتوماتیک و دستی تنظیمات فن در پروفایل، امکان دسترسی به یک محیط ساکت و خنک را فراهم میکنند.

  USB 3.0 Boost

  سرعت انتقال سریعتر USB 3.0 توسط UASP
  فناوری جدید ایسوس USB 3.0 Boost از UASP (‏USB Attached SCSI Protocol) به عنوان آخرین استاندارد USB 3.0 پشتیبانی میکند. با فناوری USB 3.0 Boost میزان سرعت یک وسیله USB بطور قابل توجهی تا 170% افزایش پیدا میکند و این مقدار به سرعت کنونی USB 3.0 که به اندازه کافی شگفتانگیز است افزوده میشود. نرمافزار ایسوس بطور خودکار سرعت دادهها را برای ابزارهای سازگار با USB 3.0 بدون نیاز به هیچ فعالیتی شتاب میدهد.

  • پشتیبانی از اولین USB 3.0 UASP در جهان – 170% سرعت بیشتر
  • راهحل جامع USB 3.0 – افزایش عملکرد برای اغلب ابزارهای USB
  • نصب و ارتقا آسان – طراحی شده برای شناسایی خودکار و اطمینان همیشگی از بهترین عملکرد
  > کلیک کنید تا بیشتر بدانید

  AI Suite II

  دسترسی آسان به قابلیتهای خلاقانه ایسوس
  ASUS AI Suite II با رابط کاربری آسان خود، تمام قابلیتهای نوآورانه ایسوس را در یک مجموعه با طراحی جذاب گردآوری کرده است. این به کاربران امکان میدهد بر اورکلاکینگ، مدیریت انرژی، سرعت فنها، ولتاژ و سنسورها نظارت داشته باشند. این مجموعه نرمافزاری قابلیتهای متنوع و آسان را بدون نیاز به جابجایی میان برنامههای مختلف فراهم کرده است.


  جدیدترین فناوری انتقال

  PCIe 3.0 Ready

  جدیدترین استاندارد باس از روش بهترین برای رمزگذاری استفاده میکند که عملکردی دو برابر PCIe 2.0 دارد. پهنایباند کامل برای یک ارتباط x16 به نهایت سرعت 32 گیگابیت بر ثانیه رسیده است که دو برابر پهنای باند 16 گیگابیت بر ثانیه در PCIe 2.0 (‏در حالت x‏16) است. PCIe 3.0 سرعت بینظیر دادهها را فراهم میکند که با سادگی و پیوستگی همراه شده است و با نسخههای پیشین PCIe 1.0 و PCIe 2.0 هم سازگار است. این یک ویژگی مهم برای کاربرانی است که به دنبال بهبود و افزایش عملکرد گرافیکی و همچنین جدیدترین فناوری برای ابزارهای آینده هستند.

  *این مادربرد برای پشتیانی از PCIe 3.0 SPEC آماده است. این کاربردها هنگام استفاده از ابزارهای سازگار با PCIe 3.0 موجود هستند. لطفا برای اطلاع از جزییات بیشتر به www.asus.com مراجعه کنید.
  > جدیدترین نسخه بایوس برای پشتیبانی از PCI Express 3.0 را دریافت کنید.

  پشتیبانی از USB 3.0

  جدیدترین استاندارد ارتباطی را با سرعت فوقالعاده سریع 5 گیگابیت بر ثانیه در USB 3.0 تجربه کنید. به آسانی به ابزارها و لوازم جانبی جدید متصل شوید، سرعت انتقال دادهها در USB 3.0 معادل 10 برابر سریعتر است و با ابزارهای قدیمی نیز سازگاری دارد.

  آماده برای قدرت eSATA 6Gb/s

  دو برابر سریعتر با توان شارژ کامل
  eSATA 6Gb/s انتقال دادهها و توان را با یکدیگر ترکیب کرده است. کاربران اکنون میتوانند از دو برابر سرعت انتقال بیشتر روی ابزارهای جانبی SATA 6Gb/s بدون نیاز به آداپتور پاور لدت ببرند. ایسوس درگاههای اضافی را با انعطاف بیشتر، بازیابی سریعتر دادهها و دو برابر پهنایباند سریعتر از جریان باس سیستم فراهم کرده است تا سرعت و امکان دسترسی به این قابلیت را افزایش دهد.

  صدای کریستالی ایسوس

  DTS Connect

  تجربه صوتی خود در رایانه را توسعه دهید
  DTS Connect برای استفاده بیشتر از سرگرمیها در تمام فرمتها و کیفیتها، دو فناوری را با یکدیگر ترکیب کرده است. DTS Neo:PC™ برای ترکیب منابع صدای استریو (‏سیدی، MP3، WMA و رادیوهای اینترنتی) در صدای فراگیر و شگفتانگیز 7.1 کانال. DTS Interactive توانایی فعالیت روی رمزگذاریهای چندکانال در DTS روی رایانههای شخصی را دارد و جریانبیتها را در خروجیهای صوتی دیجیتال (‏مانند S/PDIF یا HDMI) منتشر میکند که برای دکودرهای جانبی طراحی شدهاند.

  DTS UltraPC II

  DTS UltraPC II صدای فراگیر 7.1 کانال را از طریق پرطرفدارترین پیکربندی صوتی در هدفون یا اسپیکرهای استریو شما منتشر میکند. علاوه بر صدای مجازی، این ویژگی صدا را از طریق Audio Restoration به سطوح جدیدی آورده است و محدوده داینامیک فایلهای صوتی را افزایش داده است. حالت Symmetry با درک منابع مختلف صدای ورودی، میزان تعادل صدا را افزایش میدهد و باعث بهبود کیفیت سیگنالهای بالا و پایین میشود. با این فناوریها کاربران تجربه بهتری از صدا در سینمای خانگی خواهند داشت.

  امکانات پردازنده، تراشه و گرافیک

  نسل دوم خانواده پردازندههای اینتل Core™ i7 برای سوکت LGA 2011

  این مادربرد از جدیدترین نسل پردازندههای خانواده Intel® Core™ i7 برای سوکت LGA 2011 با کنترلرهای رم و PCI Express درونی چهار کانال (‏8 سوکت رم) DDR3 و 40 مسیر PCI Express 3.0 پشتیبانی میکند. این ویژگیها عملکرد عالی گرافیک را میسر میکنند. نسل دوم پردازندههای خانواده اینتل Core™ i7 برای سوکت LGA 2011 یکی از قدرتمندین پردازندههای جهان با بهترین راندمان انرژی هستند.

  تراشه Intel® X79 Express

  تراشه Intel® X79 Express جدیدترین طراحی تکتراشه اینتل است از نسل دوم پردازندههای Intel® Core™ i7 روی سوکت LGA 2011 پشتیبانی میکند. این ویژگی از طریق ارتباطات نقطهبهنقطه موازی باعث افزایش عملکرد میشود و پهنایباند و پایداری را بهبود میدهد. ضمن اینکه X79 همراه با دو درگاه SATA با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه و چهار درگاه SATA با سرعت 3 گیگابیت بر ثانیه عرضه میشود تا سرعت بیشتری در انتقال دادهها داشته باشد و پهنایباند کنونی سیستم را تا دو برابر افزایش دهد.

  پشتیبانی از Quad-GPU SLI™ و Quad-GPU CrossFireX™

  راهحل انعطافپذیر با چندین کارت گرافیکی، انتخاب سلاح با شما!
  P9X79 امکان انتخاب راهحلهای مبتنی بر چندین کارت گرافیکی را با پشتیبانی از SLI™ یا CrossFireX در اختیار شما قرار میدهد. این مادربرد مجهز به قدرتمندترین پلتفرم اینتل X79 برای بهینهسازی PCIe در پیکربندی چندین کارت گرافیک است. یک اجرای حیرتانگیز از بازیها را انتظار داشته باشید که تاکنون تجربه نکردهاید!

  ویژگیهای کلی P9X79


  سایر امکانات ایسوس

  Socket 2011

  سوکت اینتل 2011

  TPU

  پردازندهای برای نهایت توربو

  EPU

  بهرهوری جامع انرژی

  تنظیمات خودکار

  بطور خودکار نهایت اورکلاکینگ با شرایط پایدار را بدست آورید.

  خازنهای 100 % نیمههادی ژاپنی

  استفاده از خازنهای 100 % نیمههادی ژاپنی.

  MemOK!

  اطمینان سریع از سازگاری رمها حین بوت.