ESC4000 G3

  ESC4000 G3

  Nástupce šampiona v žebříčku Green500

  Společnost ASUS to v kategorii HPC znovu dokázala. Nejnovější server ESC4000 G3 využívá procesory Intel® Xeon® E5-2600 v3, lze jej osadit 4 dvouslotovými GPU a nabízí obrovskou úložnou kapacitu díky 3,5" pozicím pro disky SATA umožňujícím připojení/odpojení zařízení za provozu, 2 napájecí zdroje 80 PLUS Platinum (v konfiguraci 1+1) o výkonu 2000 W, resp. 1620 W a 8+2 rozšiřujících slotů PCI-E Gen3 x16. Nabízí výpočetní výkon s vysokou hustotou, škálovatelné možnosti rozšíření a vysokou energetickou účinnost. Je proto ideální volbou pro klíčová použití v oblasti lékařství, techniky, finančního modelování a virtualizace.
   Product Image

   8+2 flexibilních rozšiřujících slotů pro 4 GPU a podpora různých řadičů HBA s velkou šířkou pásma

   ESC4000 G3 podporuje až osm slotů PCI-E Gen3 x16 ve formátu 2U pro náročné výpočetní aplikace a velkou rozšiřitelnost, které jsou kompatibilní s různými rozšiřujícími kartami a podporují zejména moderní řady Intel® Xeon Phi™, NVIDIA Tesla a GRID™ či řadu grafických akcelerátorů AMD FirePro S. Výpočetní výkon s vysokou hustotou je v první řadě navržen tak, aby vměstnal obrovský výpočetní výkon do racku. Sever ESC4000 G3 podporuje až 4 dvouslotové GPU nabízející extrémně velkou hustotu a vysoký výkon v paralelním zapojení. K dispozici je rovněž jeden slot PCI-E Gen3 x24, který může sloužit také jako dva sloty, pokud je rozšiřující karta použita pro nízkoprofilové HBA a patentované síťové karty v rozhraní 10G a FDR.

   Technologie Intelligent System Fan III zaručující optimalizované proudění vzduchu a nižší provozní náklady

   Nezávislé ventilátory využívající technologii Intelligent System Fan III zajišťují chlazení pro každou oblast GPU i CPU zvlášť. Redundantní ventilátor pro chlazení grafické karty představuje záložní řešení chlazení. Technologie Intelligent System Fan III zajišťuje důmyslné proudění vzduchu směrem k CPU i GPU a rovněž nabízí značnou flexibilitu v rozmístění ventilátorů. V systému BIOS lze navíc nastavit provozní schéma ventilátorů a uživatel si tak může vybrat preferované nastavení systémových ventilátorů v závislosti na různých způsobech použití.

   2 redundantní napájecí zdroje Platinum

   Server ESC4000 G3 je vybaven úsporným 2000/1620W napájecím zdrojem 80 PLUS Platinum (v konfiguraci 1+1) s energetickou účinností napěťového regulátoru dosahující až 95 %. Provedení umožňující připojení/odpojení zařízení za provozu snižuje energetické ztráty, zlepšuje energetickou účinnost a šetří náklady.

   Funkce zaměřené na uživatele

   Server ESC4000 G3 využívá technologii Q-Code s LED displejem pro port 80 umožňující snadné monitorování celého procesu spuštění serveru, od fáze probuzení hardwaru až po zavedení a provoz operačního systému. S funkcí průvodce rychlou inicializací systému BIOS mohou uživatelé během několika sekund zjistit stav inicializace systému. Navíc mohou ihned provádět diagnostiku systému prostřednictvím kódů testu POST. Kromě toho exkluzivní sada kolejnic s montáží bez použití nářadí přispívá k velmi jednoduchému nasazení serverů.

   Komplexní řešení RAID

   Server ESC4000 G3 podporuje volitelnou rozšiřující soupravu ASUS PIKE II. Stačí umístit kartu PIKE II – například kartu řady PIKE II 3x08, nejnovější vysoce spolehlivé podnikové úložné řešení přinášející rozhraní SAS a PCI-E 3.0 podporující rychlost 12 Gb/s – a server ESC4000 G3 může okamžitě rozšířit šířku pásma a nabízet kompletní funkce RAID, upgradovat na úložiště s rychlostí až 12 Gb/s a zvýšit výkon.

   Kompletní vzdálená správa serveru

   Souprava ASMB8-iKVM (kompatibilní s IPMI 2.0) umožňuje vzdálenou aktualizaci systému BIOS a nabízí samostatný KVM/Java nástroj, záznam videa a zachycení obrazovky BSOD. Funkce umožňuje out-of-band správu, takže i když je operační systém serveru vypnutý či off-line, modul KVM může stále pracovat a umožňuje nepřetržité vzdálené monitorování a diagnostiku prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní, které podporuje všechny hlavní prohlížeče. Software ASWM Enterprise navíc zajišťuje centralizovanou správu více zařízení, včetně aktualizací systému BIOS, rozesílání softwaru, plánování úkolů, vzdálené správy a řízení napájení pomocí přehledného barevného grafického rozhraní. Díky řešení ASUS pro vzdálenou správu uživatel při správě serveru a odstraňování potíží ušetří drahocenný čas i námahu.