Hummingbird

  Hummingbird

  Serverová platforma Pineview se vzdálenou správou

  ASUS Hummingbird je nejmenší serverová deska typu mini ITX (17 cm × 17 cm) vybavená procesorem Atom Pineview a čipovou sadou Intel NM10. Tuto desku lze osadit dvěma jednokanálovými paměťovými moduly DDR2 667 SODIMM s maximální kapacitou 4 GB, jednou zvukovou kartou PCI-E x1(x1 link) nebo MIO, a provozovat ji pod operačními systémy Windows i Linux (Redhat & SuSE). Je optimalizována pro kolokaci, front-end web server a skvěle se hodí pro IDC a úložný server.
   Product Image

   Serverová platforma Pineview se vzdálenou správou   Podpora nejnovějších technologií pro běžné uživatele

   Tato serverová deska, jejíž základ tvoří nejnovější procesor Atom Pineview a čipová sada Intel NM10, nabízí dva sloty pro jednokanálovou operační paměť DDR 667 SODIMM s maximální kapacitou 4 GB, dva porty SATA2 s funkcí RAID 0, 1 a umožňuje zapojit jednu zvukovou kartu PCI-E x1(x1 link) nebo MIO. Proto splňuje veškeré požadavky běžných uživatelů.


   Kompaktní provedení a vysoký výkon

   Hummingbird vyžaduje velmi nízké celkové náklady na vlastnictví: její extrémně malá velikost 17 cm × 17 cm představuje skvělé řešení v situacích, kdy mohou uživatelé osadit 2 nebo 4 jednotky do standardní skříně a vytvořit 168uzlové back-to-back provedení v rack skříni velikosti 42.


   Extrémně nízká spotřeba energie

   Serverová deska Hummingbird má spotřebu pouhých 30 W* – proto pomůže uživatelům efektivně snížit provozní náklady. Energeticky úsporné provedení, pasivní chladič a konstrukce optimalizovaná pro montáž do racku, která zajistí efektivní proudění vzduchu, jsou zárukou minimálních nákladů na chlazení.


   Dva GbE LAN porty od společnosti Intel

   Serverové řadiče Gigabit Ethernet nabízejí velkou šířku pásma a spolehlivé síťové připojení s podporou funkce „Teaming“, která umožňuje využít dva LAN porty jako jeden a zdvojnásobit tak šířku přenosového pásma. Funkce „Network Redundancy“ pak brání výskytu chyb i v případě, že jeden z portů přestane fungovat – síťové připojení proto nebude nijak negativně ovlivněno a zároveň dojde k minimalizaci prostojů systému.


   Volitelná souprava ASMB4-iKVM

   Tato deska je vybavena jedním vyhrazeným LAN portem a volitelným modulem ASMB4-iKVM pro vzdálenou správu. Poskytuje tak uživatelům prostřednictvím klávesnice, monitoru a myši (KVM over Ethernet) na dálku z kteréhokoliv místního počítače v reálném čase kompletní přístup k systému založený na úrovni BIOS. Díky snadné správě je Hummingbird ideální pro IDC kolokaci, front-end web server, webhosting, úložný server, vyvážení zátěže nebo jako appliance server.


   Podpora mnoha operačních systémů

   Tato serverová deska podporuje operační systémy Windows & Linux OS (Redhat & SuSE), a proto ji lze použít prakticky k jakémukoliv účelu.

   * Skutečná spotřeba energie závisí na hardwaru a konfiguraci systému