P8B-MX

  P8B-MX

  Kompaktná serverová doska Micro-ATX ovládateľná cez Bromolow

  P8B-MX serverová doska piatej generácie s form factorom micro-ATX navrhnutá na základe modernej platformy Intel Bromolow. Jej súčasťou je čipset Intel® C202 PCH s podporou najmodernejšej architektúry, sieť serverovej triedy dual Intel GbE a voliteľný modul ASMB5-iKVM, pričom všetky tieto pokročilé súčasti sú integrované na doske micro-ATX, čo robí z P8B-MX najlepšieho kandidáta na využitie v rôznych serverových zariadeniach.
   Product Image

   Kompaktní serverová deska formátu Micro-ATX s platformou Bromolow   Moderní platforma LGA1155 je zárukou mimořádného výkonu

   P8B-MX podporuje celou řadu procesorů, včetně procesorů Intel® Xeon® E3-1200, Intel® Core™ i3-2100 a Intel® Core™ G8x0/G6x0. Nová architektura využívá patici LGA1155 s integrovanými řadiči paměti a PCI Express, jež podporují dvoukanálové paměti DDR3 ECC a 20 linek PCI Express 2.0. Zásluhou pamětí ECC (Error Correcting Code) dochází ke zvýšení integrity dat i spolehlivosti. Větší počet linek PCI Express 2.0 je zárukou podpory řady serverových aplikací. Nejdůležitějším rysem této základní desky je výrazné zvýšení výkonu oproti předchozí generaci, které dosahuje přibližně 25 %.


   Dva řadiče serverové třídy Intel GbE s podporou IPv6

   Deska P8B-MX osazená řadiči Intel® GbE LAN zajišťuje nejen rychlé sledování provozu na síti, ale současně je kompatibilní jak s protokolem IPv6, tak s původním IPv4. Díky podpoře IPv6 mohou zákazníci do stávajících ethernetových prostředí bez problémů začlenit nové systémy. Výhodou jsou také funkce teaming a tolerance chyb. Vyvážení zátěže se pak stará o řízení provozu na síti a zlepšení funkce sítě.


   Integrované jádro BMC, IPMI 2.0 + KVM-over-IP přes modul ASMB5

   Volitelná karta ASMB5-iKVM poskytuje uživatelům prostřednictvím klávesnice, monitoru a myši (KVM over Ethernet) z kteréhokoli místního počítače na dálku v reálném čase kompletní přístup k systému na úrovni BIOS.


   Podpora mnoha operačních systémů

   Deska P8B-MX podporuje celou řadu mainstreamových serverových i klientských operačních systémů, včetně Windows 2008 R2, Windows 7, Cent OS, redhat, SuSE Linux a dalších. Splňuje tak komplexní požadavky jednotlivých zákazníků.


   Podpora UEFI BIOS

   Současným trendem jsou velkokapacitní pevné disky a proto deska P8B-MX využívá UEFI BIOS. UEFI BIOS podporuje nejnovější formát GPT (GUID Partition Table) rozdělení disku a je zpětně kompatibilní s původním formátem MBR (Master Boot Record). Uživatelé tak mohou snadno a flexibilně spravovat velkokapacitní pevné disky nebo jejich oddíly, například: samostatný pevný disk nebo samostatný oddíl s kapacitou přes 2,2 TB.


   Kompaktní provedení Micro ATX šetří místo

   Kompaktní serverová deska P8B-MX formátu mATX má rozměry pouhých 24,4 cm × 24,4 cm (9,6" × 9,6"), proto je ideální pro servery menších rozměrů. Díky kompaktním rozměrům mohou zákazníci do rackové skříně umístit více desek a zajistit tak vyšší výkon na jeden rack než kdykoli předtím.