F2A85-M PRO

  F2A85-M PRO

  Přesné digitální napájení jednotek APU a jedinečný grafický výkon na platformě AMD A85X

  • Dual Intelligent Processors 2 se systémem DIGI+ VRM
  • Direct Key – Samostatné tlačítko pro přímý přístup k systému BIOS
  • USB BIOS Flashback – Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS přes USB
  • Fan Xpert 2 – Dokonalé chlazení a tichý provoz díky optimalizaci rychlosti ventilátorů
  • USB Charger+ – 3× rychlejší nabíjení všech USB zařízení
  • USB 3.0 Boost – Rychlejší USB 3.0 přenosy zásluhou UASP
  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • Připraveno pro systém Windows 8 – Záruka kompatibility
  Product Image

  Windows 8 Exclusive Features

  Fast Boot

  Instant OS Login
  ASUS has released new hardware and software designs to shorten system boot-up time to 2-seconds* for a smoother user experience that removes annoying delays under Windows 8, and even previous versions of Windows. Faster system boot and restart means Windows starts quicker and higher efficiency - No more waiting around.

  Windows 8 Experience
  ASUS Boot Setting

  Multi-startup Options
  Thanks to ASUS Windows 8 hardware optimization, ASUS Boot Setting provides better flexibility in customizing your PCs startup process. You can enter the BIOS directly with one click through a user-friendly interface, and quickly select your preferred system boot up method: either get to the OS in seconds or opt for regular boot up. Whatever your choice, settings are saved and persistent, with no need to choose every time you power on.

  DirectKey

  A Dedicated Button to Access the BIOS Directly
  Designed for those requiring frequent BIOS access, users can easily enter the BIOS automatically when the PC is on standby power with the simple press of a button. It saves you time during boot-up from having to repeatedly press the DEL key. Convenience and ease at its best!

  Funkce grafiky, APU a FCH

  Akcelerovaný procesor AMD® A s grafickou kartou AMD Radeon™ HD 7000

  Tato základní deska podporuje akcelerovaný procesor AMD® A s grafickou kartou AMD Radeon™ HD 7000. Tato revoluční jednotka APU (Accelerated Processing Unit) spojuje v malém a úsporném provedení výkonný procesor s pokročilým grafickým jádrem s podporou DirectX 11. Poskytuje tak vysoký výpočetní výkon a špičkovou kvalitu obrazu. Jednotka podporuje dvoukanálové paměti DDR3 a přenos dat rychlostí až 5 GT/s.

  AMD® A85X FCH(Hudson D4)

  Čipová sada AMD® A85X FCH (Hudson D4) podporuje přenosové rychlosti až 5 GT/s a grafické karty určené pro rozhraní PCI Express™ 2.0 x16. Deska je nativně vybavena 8 porty SATA 6 Gb/s a 4 porty USB 3.0.

  Podpora technologie Quad-GPU CrossFireX!

  Flexibilní řešení pro více grafických čipů – Vaše tajná zbraň!
  Základní deska F2A85-M PRO díky technologii CrossFireX™ umožňuje využít více grafických čipů. Připravte se na hraní, jaké jste dosud nezažili!

  Dual Intelligent Processors 2 s DIGI+ VRM

  Digitální systém napájení: Nový standard
  První základní deska od společnosti ASUS na světě vybavená technologií Dual Intelligent Processors se stala průkopníkem využití dvou integrovaných čipů – EPU (Energy Processing Unit) a TPU (TurboV Processing Unit). S novou generací technologie Dual Intelligent Processors 2 s DIGI+ VRM napájením se však napájení řízení dostává do zcela jiných dimenzí.

  Dvojnásobně přesnější napájení, inteligentní nastavení napětí PWM a modulace frekvence s minimálními napěťovými ztrátami pomocí systému BIOS a jedinečného uživatelského rozhraní znamená maximální výkon a rozšíření rozpětí pro přetaktování. Systém napájení rovněž dynamicky upravuje frekvence VRM, redukuje rušení vyzařování na polovinu a snižuje napěťové rušení Vcore procesoru. Pomocí aktivace rozprostřeného spektra VRM tak napomáhá ke zvýšení stability systému. Uživatelé tak mohou s digitálním napájením ASUS DIGI+ VRM využívat výhod fantastické flexibility a dokonalé přesnosti zaručující optimalizovaný výkon, úžasnou stabilitu systému a vynikající energetickou účinnost.

  TPU

  Odpoutejte plný výkon pomocí přepínače na desce nebo utility AI Suite II. Funkce ASUS Auto Tuning dokáže inteligentně optimalizovat systém tak, aby nabídl vysoký výkon při zachování naprosté stability. Technologie TurboV navíc umožňuje libovolně upravit frekvence a násobič CPU a optimalizovat tak výkon za různých podmínek.

  EPU

  Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Odměnou vám navíc bude nižší hluk ventilátoru a delší životnost komponent.

  TurboV

  Snadné přetaktování v reálném čase
  Zažijte nával adrenalinu při přetaktování v reálném čase – nyní je to díky utilitě ASUS TurboV realitou. S tímto jednoduchým nástrojem můžete počítač přetaktovat, aniž by bylo nutné opouštět operační systém nebo restartovat počítač. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní je přetaktování opravdu otázkou jen několika kliknutí. Profily ASUS OC v utilitě TurboV navíc nabízejí nejlepší nastavení přetaktování pro nejrůznější situace.

  Auto Tuning

  Auto Tuning je inteligentní nástroj, který automatizuje proces přetaktování k dosažení celkového vylepšení systému. Tento nástroj nabízí také test stability systému. S funkcí Auto Tuning dosáhnou extrémních a současně stabilních hodnot přetaktování i začátečníci!

  Latest Transfer Technology

  Complete USB 3.0 Integration

  Konektory USB na obou stranách počítače pro větší pohodlí
  Společnost ASUS nabízí rozhraní USB 3.0 na předním i zadním panelu – dohromady 6 konektorů USB 3.0. Využijte výhod nejnovějšího připojení typu plug & play, jehož rychlost je až desetkrát vyšší než u předchozího USB 2.0. Se základní deskou F2A85-M PRO si užijete větší pohodlí a vyšší přenosové rychlosti.

  Nativní podpora SATA 6 Gb/s

  Čipová sada AMD® A85 FCH nativně podporuje rozhraní pro úložiště příští generace Serial ATA (SATA) a deska díky němu poskytuje přenosové rychlosti až 6,0 Gb/s. V porovnání se současnými sběrnicemi navíc nabízí také větší rozšiřitelnost, rychlejší vyhledávání dat a dvojnásobnou šířku pásma.


  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

  UEFI BIOS

  ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

  Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
  EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

  Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem

  • Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
  • Nová klávesová zkratka F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
  • ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST


  USB BIOS Flashback

  Jednoduché Plug & Press řešení - Hardwarové flashování systému BIOS
  Revoluční řešení pro aktualizaci na hardwarové úrovni. USB BIOS Flashback je nejpohodlnějším způsobem aktualizace systému BIOS! Uživatelé s ním mohou aktualizovat systém UEFI BIOS dokonce i v případě, že na základní desce chybí některé hardwarové komponenty jako např. CPU nebo DRAM. Stačí připojit paměťové zařízení USB obsahující soubor BIOS a stisknout tlačítko BIOS Flashback po dobu 3 sekund (napájecí adaptér musí být připojen). Systém UEFI BIOS se poté automaticky aktualizuje. Tato operace nevyžaduje žádný další zásah uživatele. S touto novou doplňkovou aplikací operačního systému Windows mohou uživatelé pravidelně kontrolovat dostupnost aktualizací systému UEFI BIOS a případně je rovnou stahovat. Bezproblémová aktualizace je zárukou naprostého pohodlí!

  * Obrázek vedle je pouze ilustrační. Chcete-li zjistit skutečný vzhled tlačítka BIOS Flashback, podívejte se prosím na základní desku.

  Network iControl

  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

  Remote GO!

  Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  Aplikace Remote GO! bezdrátově propojuje PC, tablety, smartphony a TV prostřednictvím kabelu stávající sítě LAN a routeru. Uživatelé tak mohou přehrávat multimediální obsah z PC na DLNA zařízeních, přistupovat ke svému domácímu počítači odkudkoli pomocí mobilního zařízení a také snadno přenášet soubory mezi počítačem a mobilním zařízením. Prostředí aplikace je moderní, velmi pohodlně se ovládá a skvěle si rozumí s mnoha různými technologiemi. Plní tři užitečné funkce: DLNA multimediální hub, vzdálená plocha a přenos souborů.

  DLNA multimediální hub: HD video, hudbu a fotografie uložené v PC můžete prostřednictvím připojení k bezdrátové síti přehrávat na svých DLNA zařízeních. Dokonce je možné pomocí tabletu ovládat přehrávání multimédií z PC na TV. Ideální volba, pokud se chystáte vytvořit své vlastní domácí kino!

  Vzdálená plocha: Pomocí smartphonu nebo tabletu můžete zcela pohodlně ovládat PC v reálném čase. S těmito funkcemi budete mít prostřednictvím svého smartphonu nebo tabletu přístup k datům uloženým ve stolním počítači. Stačí využít virtuální vzdálenou plochu.

  Přenos souborů: Přenášet nebo sdílet data mezi PC a chytrým zařízením* můžete jednoduše pomocí pravého tlačítka myši.
  * Zařízení iPad/iPhone může soubory odesílat, ale nemůže je z PC přijímat

  Nastavte své domácí PC pomocí softwaru Remote GO!
  1. Nastavení Wi-Fi připojení: využijte kabel stávající sítě LAN a router k připojení PC a chytrého zařízení do stejné domácí sítě
  2. Nainstalujte software Remote GO! na PC
  3. Stáhněte si aplikaci Wi-Fi GO! Remote do chytrého zařízení (Podporované operační systémy: iOS 4.2 nebo novější a Android 2.3 nebo novější)
  4. Nastavení je hotovo – stáhněte si pomocí softwaru ASUS Remote GO! tři užitečné bezplatné aplikace

  USB 3.0 Boost

  Rychlejší přenos dat přes USB 3.0 zásluhou UASP
  Nová technologie ASUS USB 3.0 Boost podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), nejnovější standard pro USB 3.0. S technologií USB 3.0 Boost dokážou USB zařízení přenášet data až o 70 % rychleji a zvýšit tím už tak působivé rychlosti rozhraní USB 3.0. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat mezi zařízeními kompatibilními s USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožní přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a data ze snímačů. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset stále přepínat mezi různými obslužnými programy.

  USB Charger+

  3× rychlejší nabíjení připojených zařízení
  Díky speciálnímu řadiči přímo na desce lze nabíjet připojená zařízení, jako iPhone/iPod, smartphony, tablety a další, až 3× rychleji, a dokonce i tehdy, když je počítač vypnutý, ve spánkovém režimu nebo v režimu hibernace.  ASUS EZ DIY

  C.P.R. (CPU Parameter Recall – obnovení parametrů procesoru)

  Funkce BIOS C.P.R. automaticky obnovuje výchozí nastavení procesoru, jestliže při přetaktování dojde k selhání a zamrznutí systému. Díky funkci C.P.R. již není nutné otevírat skříň a ručně resetovat data RTC (Real-Time Clock). K obnovení původního nastavení procesoru stačí pouze vypnout a restartovat systém.

  EZ-Flash 2

  Jednoduše aktualizujte BIOS z USB flash disku před vstupem do operačního systému
  EZ Flash 2 je uživatelský přívětivý obslužný program pro aktualizaci systému BIOS. Spusťte tento program a aktualizujte BIOS z USB flash disku před vstupem do operačního systému. BIOS můžete aktualizovat pouhými několika kliknutími, aniž byste připravovali další disketu nebo používali flashovací program závislý na operačním systému.

  CrashFree BIOS 3

  Obnovte zničené údaje v systému BIOS jednoduše z USB flash disku
  ASUS CrashFree BIOS 3 umožňuje uživateli obnovit zničené údaje systému BIOS z USB flash disku obsahujícího soubor BIOS. Tato utilita snižuje náklady a problémy spojené s nákupem náhradního BIOS čipu.

  ASUS Q-Design

  Zvládnete to snadno a rychle!
  Technologie ASUS Q-Design vám usnadní skládání počítače. Provedení Q-Slot, Q-shield a Q-Connector urychlují a usnadňují proces sestavení počítače!

  Přehled produktu F2A85-M PRO  RoHS

  Vyhovuje požadavkům GreenASUS a ErP

  Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie na produkty ErP (Energy-related Products), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet díky inovacím energeticky úsporné produkty šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu, a zmírňují tak dopad na životní prostředí.