M5A78L LE

  M5A78L LE

  Základní deska s technologií EPU pro optimalizaci napájení a DDR3 2000 (přetakt.) na platformě AM3+

  • Podpora procesorů AM3+
  • Turbo Key – Nakopněte výkon pouhým dotykem!
  • ASUS EPU – Úspora energie na systémové úrovni
  • Anti-Surge – Strážce napájení na plný úvazek – ochraňte svůj systém před hrozbami
  • Core Unlocker – Inteligentní uvolnění skutečného výkonu jádra
   Product Image
   Procesory AMD® FX™ / Phenom™II / Athlon™II / Sempron™ 100

   Tato základní deska podporuje vícejádrové procesory AMD® Socket AM3+ s unikátní mezipamětí L3 a poskytuje lepší možnosti přetaktování s nižší spotřebou. Podporuje také dvoukanálové paměti DDR3 a urychluje přenos dat až na 5 200 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0. Tuto základní desku je navíc možné osadit procesory společnosti AMD® vyrobené novým 32nm procesem.

   HyperTransport 3.0

   Technologie HyperTransport™ 3.0 poskytuje 2,6× vyšší propustnost než technologie HyperTransport™ 1.0. Výrazně se tak zlepšuje schopnost vytvořit plynulejší a rychlejší výpočetní prostředí.

   EPU

   Úspora energie na systémové úrovni
   Technologie ASUS EPU (Energy Processing Unit) nabízí kompletní správu napájení systému pomocí rozpoznání aktuální zátěže PC a inteligentní regulace napájení v reálném čase. Automaticky zajišťuje nejvhodnější využití napájení, a šetří tak energii i peníze.

   Podpora dvoukanálových pamětí DDR3 2000 (přetaktovaných)

   Tato základní deska podporuje operační paměti DDR3, které nabízejí frekvence 2 000 (přetakt.)/1 866 (přetakt.)/1 800 (přetakt.)/1 600 (přetakt.)/1 333/1 066 MHz, a splňují tak vyšší požadavky, které na šířku pásma kladou nejnovější 3D aplikace, multimédia a internetové aplikace. Dvoukanálová architektura DDR3 zvětšuje šířku přenosového pásma operační paměti a zvyšuje výkon celého systému.

   Turbo Key

   Nakopněte výkon pouhým dotykem!
   Technologie ASUS Turbo Key umožňuje uživateli proměnit tlačítko pro zapnutí PC v tlačítko zapínající přetaktování. Po jednoduchém nastavení může tlačítko Turbo zvýšit výkonnost, bez přerušení aktuálně prováděné práce nebo hraní her – pouze jedním dotykem!!

   Core Unlocker

   Intelligently Unlocks True Core Performance
   Funkce ASUS Core Unlocker zjednodušuje aktivaci skrytých jader procesorů AMD – aktivujete je pouhým stiskem tlačítka. Těšte se z okamžitého nárůstu výkonu snadným odemknutím dodatečných jader, bez nutnosti provádět složité změny v systému BIOS.

   EZ-Flash 2

   Jednoduchá aktualizace BIOSu z USB flash disku před spuštěním operačního systému
   EZ Flash 2 je uživatelsky přátelská utilita pro aktualizaci BIOSu. Před zavedením operačního systému jednoduše použijte tento nástroj a proveďte aktualizaci BIOSu z USB flash disku. Můžete si svůj BIOS aktualizovat jen pomocí několika kliknutí bez přípravy dodatečné diskety nebo použití jiné flash utility na bázi operačního systému.

   ASUS Anti-Surge Protection

   Přepěťová ochrana Anti-Surge detekuje přepětí a v reálném čase brání šíření zkratů. Také aktivně odpojuje napájení a chrání systém.
   1. Detekce přepětí v reálném čase.
   2. Aktivní ochrana proti potenciálnímu poškození základní desky a celého systému.

   8kanálový zvuk ve vysokém rozlišení

   Zabudovaný osmikanálový HD audio kodek (High Definition Audio, dříve známý pod kódovým označením Azalia) podporuje kvalitní výstup zvuku 192 kHz/24 bitů, technologii rozpoznání zapojení jacku, která automaticky zjišťuje a identifikuje typy periferních zařízení zapojených do audio vstupů a výstupů a upozorňuje uživatele na nesprávná zapojení; tím se eliminuje riziko použití nesprávného konektoru.

   CrashFree BIOS 3

   Obnovte zničené údaje v systému BIOS jednoduše z USB flash disku
   ASUS CrashFree BIOS 3 umožňuje uživateli obnovit zničené údaje systému BIOS z USB flash disku obsahujícího soubor BIOS. Tato utilita snižuje náklady a problémy spojené s nákupem náhradního BIOS čipu.

   ErP ready

   Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.

   C.P.R. (CPU Parameter Recall – obnovení parametrů procesoru)

   Funkce BIOS C.P.R. automaticky obnovuje výchozí nastavení procesoru, jestliže při přetaktování dojde k selhání a zamrznutí systému. Díky funkci C.P.R. již není nutné otevírat skříň a ručně resetovat data RTC (Real-Time Clock). K obnovení původního nastavení procesoru stačí pouze vypnout a restartovat systém.