M5A97 LE R2.0

  M5A97 LE R2.0

  Základní deska na platformě AMD 970 s technologií ASUS Dual Intelligent Processors, vysokorychlostním rozhraním USB 3.0 a podporou systému Windows 8

  • Technologie Dual Intelligent Processors – TPU + EPU
  • USB 3.0 Boost – Rychlejší USB 3.0 přenosy zásluhou UASP
  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • UEFI BIOS – Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  • Auto Tuning – Automatické vyladění systému
  • Podpora technologie Quad-GPU CrossFireX!
  • Skutečná podpora USB 3.0 a SATA 6 Gb/s – Využijte maximální výkon
  • Připraveno pro systém Windows 8 – Záruka kompatibility
   Product Image

   Technologie Dual Intelligent Processors

   Technologie Dual Intelligent Processors

   Společnost ASUS nepolevuje ve svém úsilí a nadále představuje převratné inovace – konkrétně jde o technologii Dual Intelligent Processors. Jedná se o jedinečnou konstrukci, která využívá jednotku EPU (Energy Processing Unit), jež automaticky monitoruje napájení a spotřebu systému, a jednotku TPU (TurboV Processing Unit), která má na starost zajištění optimálního výkonu a maximálního pohodlí uživatele.


   TPU

   Jedinečný turbo procesor
   Odpoutejte plný výkon pomocí přepínače na utility AI Suite II. Čip TPU nabízí díky funkcím Auto Tuning a TurboV přesné ovládání napájení a pokročilé možnosti monitorování. Automatické ladění nastaví optimální rychlost procesoru tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu při zachování stability systému. Pomocí technologie TurboV můžete měnit frekvence CPU dle libosti, výkon tak bude vždy odpovídat vašim aktuálním požadavkům.

   EPU

   Energetická účinnost v každé situaci
   Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Odměnou vám navíc bude nižší hluk ventilátoru a delší životnost komponent.   Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

   USB 3.0 Boost

   Rychlejší přenos dat přes USB 3.0 zásluhou UASP
   Nová technologie ASUS USB 3.0 Boost podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), nejnovější standard pro USB 3.0. S technologií USB 3.0 Boost dokážou USB zařízení přenášet data až o 70 % rychleji a zvýšit tím už tak působivé rychlosti rozhraní USB 3.0. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat mezi zařízeními kompatibilními s USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.

   • První podpora USB 3.0 UASP na světě – okamžité zrychlení na 170 %
   • Kompletní řešení USB 3.0 – Zvýšení výkonu většiny USB zařízení
   • Jednoduše zapojte a zrychlete – Automatická detekce je zárukou maximálního výkonu za všech okolností
   > Zjistěte více

   Počítače s technologií USB 3.0 Boost od společnosti ASUS zkopírují film o velikosti 13,8 GB rychleji než ostatní PC. Další informace o výsledcích testů najdete zde:


   Network iControl

   Řízení šířky pásma v reálném čase
   Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.   UEFI BIOS

   ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

   Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
   EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

   Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem

   • Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
   • Nová klávesová zkratka F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
   • ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST
   AI Suite II

   Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
   Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožní přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a data ze snímačů. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset stále přepínat mezi různými obslužnými programy.

   Nejnovější přenosová technologie

   Podpora SATA 6 Gb/s

   Čipová sada AMD® s jižním můstkem SB950 nativně podporuje rozhraní pro úložiště příští generace Serial ATA (SATA), a nabízí proto přenosové rychlosti až 6 Gb/s. V porovnání se současnými sběrnicemi navíc nabízí také větší rozšiřitelnost, rychlejší práci s daty a dvojnásobnou šířku pásma.
   Podpora USB 3.0

   Přenos dat extrémně vysokou rychlostí 5,0 Gb/s díky USB 3.0 – nejnovějšímu standardu pro připojení periferií. Toto rozhraní má za úkol zajistit snadné propojení komponent a periferií nové generace. USB 3.0 přenáší data až 10× rychleji a je navíc zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0.
   Charakteristiky procesoru, čipové sady a grafické karty

   Patice AMD® AM3+ pro procesory AMD® řady FX s až 8 jádry

   Procesory AMD® řady FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/Sempron™ 100 (patice AM3+/AM3)
   Základní deska M5A97 LE R2.0 podporuje vícejádrové procesory AMD® AM3+/AM3 s unikátní mezipamětí L3 a poskytuje lepší možnosti přetaktování s nižší spotřebou. Podporuje dvoukanálové paměti DDR3 1866 a urychluje přenos dat až na 4 800 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0. Tato základní deska také podporuje procesory společnosti AMD® vyrobené novým 32nm procesem.

   Čipová sada AMD® 970

   Čipová sada AMD® 970 podporuje datové přenosy o rychlosti až 4 800 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) a grafické karty PCI Express™ 2.0 x16. Je optimalizována pro nejnovější procesory AMD® AM3+ a vícejádrové procesory. Nabízí proto vynikající výkon systému a bohaté možnosti přetaktování.

   Podpora technologie Quad-GPU CrossFireX!

   Flexibilní řešení pro více grafických čipů – Vaše tajná zbraň!
   Technologie CrossFireX™ od společnosti AMD zvyšuje kvalitu obrazu a rychlost jeho vykreslování, kvůli dosažení kvalitního obrazu proto není nutné snižovat rozlišení obrazovky. Technologie CrossFireX™ umožňuje nastavit vyšší hodnoty anti-aliasingu, anizotropního filtrování, stínování a textur. Nastavte konfiguraci svých monitorů, experimentujte s pokročilým nastavením 3D grafiky a přesvědčte se o výsledku pomocí 3D náhledu v reálném čase pomocí aplikace AMD Vision™ Engine Control Center.

   Připraveno pro systém Windows 8

   Připraveno pro systém Windows 8

   Společnost ASUS nabízí úplnou podporu produktu pro systém Windows 8. Kompatibilita hardwarového ovladače byla úspěšně testována. Od této chvíle mohou uživatelé využívat operační systém nové generace na hardwaru od společnosti ASUS a mohou si být jistí, že jakmile budou vydány konečné verze ovladače, mohou snadno provést upgrade, aniž by se museli potýkat s problémy s kompatibilitou!

   Bohatý balík přibaleného softwaru

   ASUS CPU-Z

   Zbrusu nové provedení CPU-Z
   ASUS CPU-Z je verze oblíbeného programu upravená společností ASUS a schválená výrobcem CPUID. Nabízí stejnou funkčnost a spolehlivost jako původní verze, ale navíc také jedinečný design. Využijte zcela nového vzhledu ASUS CPU-Z, získejte informace o CPU a vyjádřete svou jedinečnost.

   RoHS

   GreenASUS a ErP Ready

   Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.

   M5A97 LE R2.0 – Přehled produktu


   Další funkce od společnosti ASUS

   TurboV

   Upravte výkon systému pouze několika klepnutími

   AI Suite II

   Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS

   Fan Xpert

   Tiché a účinné chlazení zajistí mnoho integrovaných užitečných profilů umožňujících flexibilní řízení rychlosti ventilátorů

   Kondenzátory s pevným dielektrikem

   Používá výhradně vysoce kvalitní kondenzátory s vodivým polymerem.