M5A97 R2.0

  M5A97 R2.0

  Základní deska na platformě AMD 970 s technologií ASUS Dual Intelligent Processors, vysokorychlostním rozhraním USB 3.0 a podporou systému Windows 8

  • Technologie Dual Intelligent Processors – TPU + EPU
  • Remote GO! – Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  • USB 3.0 Boost – Rychlejší USB 3.0 přenosy zásluhou UASP
  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • DirectKey – Samostatné tlačítko pro přímý přístup k systému BIOS
  • USB BIOS Flashback – Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS přes USB
  • UEFI BIOS – Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  • Připraveno pro systém Windows 8 – Záruka kompatibility
  Product Image

  Technologie Dual Intelligent Processors

  Technologie Dual Intelligent Processors

  Společnost ASUS nepolevuje ve svém úsilí a nadále představuje převratné inovace – konkrétně jde o technologii Dual Intelligent Processors. Jedná se o jedinečnou konstrukci, která využívá jednotku EPU (Energy Processing Unit), jež automaticky monitoruje napájení a spotřebu systému, a jednotku TPU (TurboV Processing Unit), která má na starost zajištění optimálního výkonu a maximálního pohodlí uživatele.


  TPU

  Jedinečný turbo procesor
  Odpoutejte plný výkon pomocí přepínače na utility AI Suite II. Čip TPU nabízí díky funkcím Auto Tuning a TurboV přesné ovládání napájení a pokročilé možnosti monitorování. Automatické ladění nastaví optimální rychlost procesoru tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu při zachování stability systému. Pomocí technologie TurboV můžete měnit frekvence CPU dle libosti, výkon tak bude vždy odpovídat vašim aktuálním požadavkům.

  EPU

  Energetická účinnost v každé situaci
  Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Odměnou vám navíc bude nižší hluk ventilátoru a delší životnost komponent.  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

  Remote GO!

  Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  Aplikace Remote GO! bezdrátově propojuje PC, tablety, smartphony a TV prostřednictvím kabelu stávající sítě LAN a routeru. Uživatelé tak mohou přehrávat multimediální obsah z PC na DLNA zařízeních, používat svůj domácí počítač odkudkoli pomocí mobilního zařízení a také snadno přenášet soubory mezi počítačem a mobilním zařízením. Prostředí aplikace je moderní, velmi pohodlně se ovládá a skvěle si rozumí s mnoha různými technologiemi. Plní tři užitečné funkce: DLNA multimediální hub, vzdálená plocha a přenos souborů.

  DLNA multimediální hub: HD video, hudbu a fotografie uložené v PC můžete prostřednictvím připojení k bezdrátové síti přehrávat na svých DLNA zařízeních. Dokonce je možné pomocí tabletu ovládat přehrávání multimédií z PC na TV. Ideální volba, pokud se chystáte vytvořit své vlastní domácí kino!

  Vzdálená plocha: Pomocí smartphonu nebo tabletu můžete zcela pohodlně ovládat PC v reálném čase. S těmito funkcemi budete mít prostřednictvím svého smartphonu nebo tabletu přístup k datům uloženým ve stolním počítači. Stačí využít virtuální vzdálenou plochu.

  Přenos souborů: Přenášet nebo sdílet data mezi PC a chytrým zařízením* můžete jednoduše pomocí pravého tlačítka myši.
  * Zařízení iPad/iPhone může soubory odesílat, ale nemůže je z PC přijímat

  Nastavte své domácí PC pomocí softwaru Remote GO!
  1. Nastavte Wi-Fi připojení – využijte kabel stávající sítě LAN a router k připojení PC a chytrého zařízení do stejné domácí sítě
  2. Nainstalujte software Remote GO! na PC
  3. Stáhněte si aplikaci Wi-Fi GO! Remote do chytrého zařízení (Podporované operační systémy: iOS 4.0 nebo novější a Android 2.3 nebo novější)
  4. Nastavení je hotovo – stáhněte si pomocí softwaru ASUS Remote GO! tři užitečné bezplatné aplikace

  USB 3.0 Boost

  Rychlejší přenos dat přes USB 3.0 zásluhou UASP
  Nová technologie ASUS USB 3.0 Boost podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), nejnovější standard pro USB 3.0. S technologií USB 3.0 Boost dokážou USB zařízení přenášet data až o 70 % rychleji a zvýšit tím už tak působivé rychlosti rozhraní USB 3.0. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat mezi zařízeními kompatibilními s USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.

  • První podpora USB 3.0 UASP na světě – okamžité zrychlení na 170 %
  • Kompletní řešení USB 3.0 – Zvýšení výkonu většiny USB zařízení
  • Jednoduše zapojte a zrychlete – Automatická detekce je zárukou maximálního výkonu za všech okolností
  > Zjistěte více

  USB BIOS Flashback

  Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS přes USB
  USB BIOS Flashback představuje nejjednodušší způsob aktualizace systému BIOS! Uživatelé zabývající se přetaktováním mohou bez problémů vyzkoušet novou verzi UEFI BIOS, aniž by museli vstupovat do operačního systému či stávajícího systému BIOS. Tato funkce pracuje dokonce i v případě, že základní deska není osazena klíčovými komponentami, jako je procesor nebo operační paměť. Stačí připojit jakékoli USB úložiště a 3 sekundy podržet speciální tlačítko. Za pomoci pohotovostního napájení ATX se provede automatická aktualizace systému UEFI BIOS. Bezproblémová aktualizace je zárukou naprostého pohodlí!

  DirectKey

  Speciální tlačítko pro přímý přístup k systému BIOS
  Vyvinuto speciálně pro uživatele, kteří potřebují častý přístup k systému BIOS. Jediným stiskem tohoto tlačítka ve chvíli, kdy je počítač v pohotovostním režimu, můžete snadno vstoupit do systému BIOS. Ušetříte čas a při spouštění počítače již nebudete muset opakovaně mačkat klávesu DEL. Dokonalá ukázka snadného a pohodlného ovládání počítače!


  Network iControl

  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.  UEFI BIOS

  ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

  Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
  EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

  Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem

  • Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
  • Nová klávesová zkratka F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
  • ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST


  Nejnovější přenosová technologie

  Complete USB 3.0 Integration

  Více konektorů USB, více pohodlí
  Společnost ASUS usnadňuje přístup k rozhraní USB 3.0 na zadním panelu – dohromady nabízí 4 konektorů USB 3.0. Využijte výhod nejnovějšího připojení typu plug & play, jehož rychlost je až desetkrát vyšší než u předchozího USB 2.0. S deskou M5A97 EVO R2.0 je využití vysokorychlostního připojení mnohem snadnější.

  Podpora SATA 6 Gb/s

  Čipová sada AMD® s jižním můstkem SB950 nativně podporuje rozhraní pro úložiště příští generace Serial ATA (SATA), a nabízí proto přenosové rychlosti až 6 Gb/s. V porovnání se současnými sběrnicemi navíc nabízí také větší rozšiřitelnost, rychlejší práci s daty a dvojnásobnou šířku pásma.

  Charakteristiky procesoru, čipové sady a grafické karty

  Patice AMD® AM3+ pro procesory AMD® řady FX s až 8 jádry

  Procesory AMD® řady FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/Sempron™ 100 (patice AM3+/AM3)
  Základní deska M5A97 LE R2.0 podporuje vícejádrové procesory AMD® AM3+/AM3 s unikátní mezipamětí L3 a poskytuje lepší možnosti přetaktování s nižší spotřebou. Podporuje dvoukanálové paměti DDR3 1866 a urychluje přenos dat až na 5 200 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0. Tato základní deska také podporuje procesory společnosti AMD® vyrobené novým 32nm procesem.

  Čipová sada AMD® 970

  Čipová sada AMD® 970 podporuje datové přenosy o rychlosti až 4 800 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) a grafické karty PCI Express™ 2.0 x16. Je optimalizována pro nejnovější procesory AMD® AM3+ a vícejádrové procesory. Nabízí proto vynikající výkon systému a bohaté možnosti přetaktování.

  Podpora technologie Quad-GPU CrossFireX!

  Flexibilní řešení pro více grafických čipů – Vaše tajná zbraň!
  Technologie CrossFireX™ od společnosti AMD zvyšuje kvalitu obrazu a rychlost jeho vykreslování, kvůli dosažení kvalitního obrazu proto není nutné snižovat rozlišení obrazovky. Technologie CrossFireX™ umožňuje nastavit vyšší hodnoty anti-aliasingu, anizotropního filtrování, stínování a textur. Nastavte konfiguraci svých monitorů, experimentujte s pokročilým nastavením 3D grafiky a přesvědčte se o výsledku pomocí 3D náhledu v reálném čase pomocí aplikace AMD Vision™ Engine Control Center.

  Připraveno pro systém Windows 8

  Připraveno pro systém Windows 8

  Společnost ASUS nabízí úplnou podporu produktu pro systém Windows 8. Kompatibilita hardwarového ovladače byla úspěšně testována. Od této chvíle mohou uživatelé využívat operační systém nové generace na hardwaru od společnosti ASUS a mohou si být jistí, že jakmile budou vydány konečné verze ovladače, mohou snadno provést upgrade, aniž by se museli potýkat s problémy s kompatibilitou!

  Bohatý balík přibaleného softwaru

  ASUS CPU-Z

  Zbrusu nové provedení CPU-Z
  ASUS CPU-Z je verze oblíbeného programu upravená společností ASUS a schválená výrobcem CPUID. Nabízí stejnou funkčnost a spolehlivost jako původní verze, ale navíc také jedinečný design. Využijte zcela nového vzhledu ASUS CPU-Z, získejte informace o CPU a vyjádřete svou jedinečnost.

  RoHS

  GreenASUS a ErP Ready

  Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.

  M5A97 R2.0 – Přehled produktu


  Další funkce od společnosti ASUS

  TurboV

  Upravte výkon systému pouze několika klepnutími

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS

  Fan Xpert

  Tiché a účinné chlazení zajistí mnoho integrovaných užitečných profilů umožňujících flexibilní řízení rychlosti ventilátorů

  MemOK!

  Každá paměť je naprosto OK