M5A99X EVO R2.0

  M5A99X EVO R2.0

  Základní deska na platformě AMD 990X
  s digitálním systémem napájení pro CPU a DRAM
  – 100% nárůst výkonu a podpora systému Windows 8

  • Dual Intelligent Processors 3 s technologií New DIGI+ Power Control – dokonalé řízení hardwaru a perfektní vyladění výkonu systému
  • Remote GO! – Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  • USB 3.0 Boost – Rychlejší USB 3.0 přenosy zásluhou UASP
  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • DirectKey – Samostatné tlačítko pro přímý přístup k systému BIOS
  • USB BIOS Flashback – Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS přes USB
  • UEFI BIOS – Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  • Připraveno pro systém Windows 8 – Záruka kompatibility
  Product Image

  Dual Intelligent Processors 3 s technologií New DIGI+ Power Control

  Dual Intelligent Processors 3 s technologií New DIGI+ Power Control
  První základní deska ASUS na světě vybavená technologií Dual Intelligent Processors se stala průkopníkem ve využití dvou integrovaných čipů – TPU (TurboV Processing Unit) a EPU (Energy Processing Unit). Třetí generace funkce Dual Intelligent Processors s technologií New DIGI+ Power Control umožňuje precizní ladění výkonu CPU i paměti. Uživatelé si mohou také nastavit speciální klávesu SMART DIGI+, která slouží k okamžité aktivaci jednoho z přednastavených profilů. Tato technologie využívá dva digitální řadiče napětí určené k výjimečně přesnému ladění napětí DRAM a CPU – tato funkce je u desek platformy AMD dostupná vůbec poprvé. Jednoduchý nástroj AI Suite II dále nabízí možnost extrémní optimalizace výkonu jediným kliknutím. Díky tomuto vylepšení inovativní technologie od společnosti ASUS budete mít vždy k dispozici extrémně přesné ladění napájení, vyšší efektivitu, stabilitu a výkon.

  New DIGI+ Power Control

  Zbrusu nový digitální systém napájení CPU a DRAM
  Základní desky AMD AM3+ jsou vybaveny technologií New DIGI+ Power Control využívající dva digitální řadiče napětí. Jeden řadič slouží k velmi přesnému napájení CPU, další se stará o paměti DRAM. Díky tomuto vylepšení inovativní technologie od společnosti ASUS budete mít vždy jistotu špičkového ladění napájení. Výsledkem bude vyšší efektivita, stabilita a výkon.  TPU s novou funkcí SMART DIGI+ Key zajišťuje obrovský nárůst výkonu
  Společnost ASUS je špičkou v oblasti návrhu napájení, není proto divu, že opět přichází s řešením pro správu napájení CPU a paměti, jež se brzy stane novým standardem – novou technologií SMART DIGI+, která se ve spolupráci s TPU stará o maximální zvýšení výkonu. Profily nové technologie SMART DIGI+ Key aktivujete jediným kliknutím a rázem můžete pomocí TPU ručně zvýšit frekvenci CPU až o neuvěřitelných 100 %.

  Větší možnosti přetaktování CPU a DRAM
  S programovatelnými integrovanými řadiči mohou uživatelé při přetaktování upravit nejen napětí CPU a DRAM, ale také přepínací frekvence VRM v závislosti na aktuálních potřebách. Vzhledem k novým možnostem ladění DRAM budou moci naplno využít operační paměti DDR3 a díky vyvažování zátěže CPU/NB a o 30 % větší proudové kapacitě DRAM dokážou ještě více zvýšit výkon systému. Díky pestré škále možností napájení a podrobnému, avšak přesto intuitivnímu rozhraní UEFI BIOS není ani přetaktování velkého množství modulů operační paměti o nic složitější než u běžné základní desky.


  TPU

  Jedinečný turbo procesor
  Odpoutejte plný výkon pomocí přepínače na utility AI Suite II. Čip TPU nabízí díky funkcím Auto Tuning a TurboV přesné ovládání napájení a pokročilé možnosti monitorování. Automatické ladění nastaví optimální rychlost procesoru tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu při zachování stability systému. Pomocí technologie TurboV můžete měnit frekvence CPU dle libosti, výkon tak bude vždy odpovídat vašim aktuálním požadavkům.

  EPU

  Energetická účinnost v každé situaci
  Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Odměnou vám navíc bude nižší hluk ventilátoru a delší životnost komponent.

  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

  Remote GO!

  Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  Aplikace Remote GO! bezdrátově propojuje PC, tablety, smartphony a TV prostřednictvím kabelu stávající sítě LAN a routeru. Uživatelé tak mohou přehrávat multimediální obsah z PC na DLNA zařízeních, přistupovat ke svému domácímu počítači odkudkoli pomocí mobilního zařízení a také snadno přenášet soubory mezi počítačem a mobilním zařízením. Prostředí aplikace je moderní, velmi pohodlně se ovládá a skvěle si rozumí s mnoha různými technologiemi. Plní tři užitečné funkce: DLNA multimediální hub, vzdálená plocha a přenos souborů.

  DLNA multimediální hub: HD video, hudbu a fotografie uložené v PC můžete prostřednictvím připojení k bezdrátové síti přehrávat na svých DLNA zařízeních. Dokonce je možné pomocí tabletu ovládat přehrávání multimédií z PC na TV. Ideální volba, pokud se chystáte vytvořit své vlastní domácí kino!

  Vzdálená plocha: Pomocí smartphonu nebo tabletu můžete zcela pohodlně ovládat PC v reálném čase. S těmito funkcemi budete mít prostřednictvím svého smartphonu nebo tabletu přístup k datům uloženým ve stolním počítači. Stačí využít virtuální vzdálenou plochu.

  Přenos souborů: Přenášet nebo sdílet data mezi PC a chytrým zařízením* můžete jednoduše pomocí pravého tlačítka myši.
  * Zařízení iPad/iPhone může soubory odesílat, ale nemůže je z PC přijímat

  Nastavte své domácí PC pomocí softwaru Remote GO!
  1. Nastavení Wi-Fi připojení: využijte kabel stávající sítě LAN a router k připojení PC a chytrého zařízení do stejné domácí sítě
  2. Nainstalujte software Remote GO! na PC
  3. Stáhněte si aplikaci Wi-Fi GO! Remote do chytrého zařízení (Podporované operační systémy: iOS 4.0 nebo novější a Android 2.3 nebo novější)
  4. Nastavení je hotovo – stáhněte si pomocí softwaru ASUS Remote GO! tři užitečné bezplatné aplikace

  USB 3.0 Boost

  Rychlejší přenos dat přes USB 3.0 zásluhou UASP
  Nová technologie ASUS USB 3.0 Boost podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), nejnovější standard pro USB 3.0. S technologií USB 3.0 Boost dokážou USB zařízení přenášet data až o 70 % rychleji a zvýšit tím už tak působivé rychlosti rozhraní USB 3.0. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat mezi zařízeními kompatibilními s USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.

  • První podpora USB 3.0 UASP na světě – okamžité zrychlení na 170 %
  • Kompletní řešení USB 3.0 – Zvýšení výkonu většiny USB zařízení
  • Jednoduše zapojte a zrychlete – Automatická detekce je zárukou maximálního výkonu za všech okolností
  > Zjistěte více

  USB BIOS Flashback

  Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS přes USB
  USB BIOS Flashback představuje nejjednodušší způsob aktualizace systému BIOS! Uživatelé zabývající se přetaktováním mohou bez problémů vyzkoušet novou verzi UEFI BIOS, aniž by museli vstupovat do operačního systému či stávajícího systému BIOS. Tato funkce pracuje dokonce i v případě, že základní deska není osazena klíčovými komponentami, jako je procesor nebo operační paměť. Stačí připojit jakékoli USB úložiště a 3 sekundy podržet speciální tlačítko. Za pomoci pohotovostního napájení ATX se provede automatická aktualizace systému UEFI BIOS. Bezproblémová aktualizace je zárukou naprostého pohodlí!

  DirectKey

  Speciální tlačítko pro přímý přístup k systému BIOS
  Vyvinuto speciálně pro uživatele, kteří potřebují častý přístup k systému BIOS. Jediným stiskem tohoto tlačítka ve chvíli, kdy je počítač v pohotovostním režimu, můžete snadno vstoupit do systému BIOS. Ušetříte čas a při spouštění počítače již nebudete muset opakovaně mačkat klávesu DEL. Dokonalá ukázka snadného a pohodlného ovládání počítače!

  Network iControl

  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.  UEFI BIOS

  ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

  Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
  EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

  Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem

  • Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
  • Nová klávesová zkratka F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
  • ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST


  Nejnovější přenosová technologie

  Complete USB 3.0 Integration

  Více konektorů USB, více pohodlí
  Společnost ASUS usnadňuje přístup k rozhraní USB 3.0 na zadním panelu – dohromady nabízí 4 konektorů USB 3.0. Využijte výhod nejnovějšího připojení typu plug & play, jehož rychlost je až desetkrát vyšší než u předchozího USB 2.0. S deskou M5A97 EVO R2.0 je využití vysokorychlostního připojení mnohem snadnější.

  Podpora SATA 6 Gb/s

  Čipová sada AMD® s jižním můstkem SB950 nativně podporuje rozhraní pro úložiště příští generace Serial ATA (SATA), a nabízí proto přenosové rychlosti až 6 Gb/s. V porovnání se současnými sběrnicemi navíc nabízí také větší rozšiřitelnost, rychlejší práci s daty a dvojnásobnou šířku pásma.

  ASUS Crystal Sound – křišťálově čistý zvuk

  DTS Connect

  Dopřejte si požitek ze zvuku na PC
  Abyste si mohli vychutnat kvalitní audio zábavu v mnoha různých formátech opravdu na maximum, jsou pro vás v rámci DTS Connect připraveny hned dvě technologie. DTS Neo:PC™ převádí stereofonní zdroje zvuku (CD, MP3, WMA, internetové rádio) na 7.1kanálový zvuk s perfektním prostorovým efektem. Díky tomu uživatelé mohou připojit svá PC k systému domácího kina. Technologie DTS Interactive se pak na počítači postará o kódování bitových toků DTS do více kanálů a odešle je v zakódované podobě na výstup digitálního audia (např. S/PDIF nebo HDMI) určený k přenosu audio signálu na externí dekodér.

  DTS UltraPC II

  DTS UltraPC II nabízí výjimečný 7.1kanálový prostorový zvuk prostřednictvím obyčejných audio zařízení pro PC – stereofonních reproduktorů a sluchátek. Tato technologie vytváří virtuální prostorový zvuk a navíc pomocí funkce Audio Restoration zvyšuje kvalitu původního zvuku a obnovuje dynamický rozsah audio souborů. Symetrický režim (Symmetry mode) vylepšuje vyvážení hlasitosti různých zdrojů a režim Enhance zvyšuje kvalitu zvuku ekvalizací nízkých a vysokých frekvencí. Tyto technologie dokážou výrazně vylepšit zvuk vašeho domácího kina.

  Charakteristiky procesoru, čipové sady a grafické karty

  Patice AMD® AM3+ pro procesory AMD® řady FX s až 8 jádry

  Procesory AMD® řady FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/Sempron™ 100 (patice AM3+/AM3)
  Základní deska M5A97 EVO R2.0 podporuje vícejádrové procesory AMD® AM3+/AM3 s unikátní mezipamětí L3 a poskytuje lepší možnosti přetaktování s nižší spotřebou. Podporuje dvoukanálové paměti DDR3 1866 a urychluje přenos dat až na 4 800 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0. Tato základní deska také podporuje procesory společnosti AMD® vyrobené novým 32nm procesem.

  Čipová sada AMD® 990X

  Čipová sada AMD 990X podporuje přenos dat rychlostí až 5,2 GT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) a grafické karty PCI Express™ 2.0 x16. Je optimalizována pro nejnovější procesory AMD AM3+ a vícejádrové procesory. Nabízí proto široké možnosti pro přetaktování a velmi vysoký výkon.

  Quad-GPU SLI and Quad-GPU CrossFireX Support!

  Flexible Multi-GPU Solutions, Your Weapon of Choice!
  M5A99X EVO R2.0 brings you the multi-GPU choice of either SLI™ or CrossFireX. The motherboard features the most powerful AMD® 990X/SB950 platform to optimize PCIe allocation in multiple GPU configurations. Expect a brand-new gaming style you’ve never experienced before!

  Připraveno pro systém Windows 8

  Připraveno pro systém Windows 8

  Společnost ASUS nabízí úplnou podporu produktu pro systém Windows 8. Kompatibilita hardwarového ovladače byla úspěšně testována. Od této chvíle mohou uživatelé využívat operační systém nové generace na hardwaru od společnosti ASUS a mohou si být jistí, že jakmile budou vydány konečné verze ovladače, mohou snadno provést upgrade, aniž by se museli potýkat s problémy s kompatibilitou!

  Bohatý balík přibaleného softwaru

  ASUS CPU-Z

  Zbrusu nové provedení CPU-Z
  ASUS CPU-Z je verze oblíbeného programu upravená společností ASUS a schválená výrobcem CPUID. Nabízí stejnou funkčnost a spolehlivost jako původní verze, ale navíc také jedinečný design. Využijte zcela nového vzhledu ASUS CPU-Z, získejte informace o CPU a vyjádřete svou jedinečnost.

  M5A99X EVO R2.0 – Přehled produktu


  Další funkce od společnosti ASUS

  TurboV

  Upravte výkon systému pouze několika klepnutími

  Auto Tuning

  Dosáhněte automaticky extrémních, a přesto stabilních výsledků v oblasti přetaktování

  External SATA

  Externí port SATA umístěný mezi zadními vstupy a výstupy umožňuje snadnou instalaci a připojení za chodu. Můžete tak snadno zálohovat fotografie, videa a další obsah na externí zařízení.

  MemOK!

  Každá paměť je naprosto OK

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS

  Fan Xpert

  Tiché a účinné chlazení zajistí mnoho integrovaných užitečných profilů umožňujících flexibilní řízení rychlosti ventilátorů

  Q-Design

  Technologie ASUS Q-Design vám usnadní skládání počítače

  Kondenzátory japonské výroby

  Využívá kondenzátory japonské výroby