P8H61-MX R2.0

  P8H61-MX R2.0

  Cenově výhodná základní deska H61 v provedení uATX

  • PCIe 3.0 – Zvyšte výkon své grafické karty díky neuvěřitelně rychlým datovým přenosům
  • GPU BOOST – Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
  • UEFI BIOS (EZ Mode) – Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  • Anti Surge – Strážce napájení na plný úvazek – ochraňte svůj systém před hrozbami
   Product Image
   Patice LGA1155 pro procesory Intel® třetí generace

   Tato základní deska podporuje nejnovější procesory Intel® Ivy Bridge s paticí LGA1155 a integrovanými řadiči paměti a PCI Express s podporou dvoukanálových DDR3 pamětí a 16 linek PCI Express 3.0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® Ivy Bridge patří mezi nejvýkonnější a nejúspornější procesory na světě.

   H61

   Čipová sada Intel® H61(B3) Express je nejnovější samostatná čipová sada podporující nové patice 1155 pro procesory Intel® třetí/druhé generace. Poskytuje vyšší výkon pomocí sériových propojení bod-bod umožňujících zvětšit šířku pásma a zvýšit stabilitu.

   PCIe 3.0

   Nejnovější standard sběrnice PCI Express nabízí lepší kódování a dvakrát vyšší výkon než rozhraní PCIe 2.0. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 poskytuje dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0.

   Podpora dvoukanálových pamětí DDR3 2200 (přetakt.)/2133 (přetakt.)/2000 (přetakt.)/1866 (přetakt.)/1600/1333/1066 MHz

   Tato základní deska podporuje operační paměti DDR3, které nabízejí frekvence 2200 (přetakt.)/2133 (přetakt.)/2000 (přetakt.)/1866 (přetakt.)/1600/1333/1066 MHz, a splňují tak vyšší požadavky, které na šířku pásma kladou nejnovější 3D aplikace, multimédia a internetové aplikace. Dvoukanálová architektura DDR3 zvětšuje šířku přenosového pásma operační paměti a zvyšuje výkon celého systému.

   GPU Boost

   GPU Boost v reálném čase přetaktuje integrované grafické jádro a zajistí ten nejlepší grafický výkon. Uživatelsky příjemné rozhraní umožňuje flexibilní nastavení frekvence i napětí. Stabilnímu a rychlému zvýšení výkonu systému pomáhá také několik profilů pro přetaktování.

   Anti-Surge Protection (Ochrana proti přepětí)

   Přepěťová ochrana Anti-Surge detekuje přepětí a v reálném čase brání jeho šíření. V případě přepětí rovněž aktivně odpojuje napájení a chrání systém.

   1. Detekce přepětí v reálném čase.
   2. Aktivní ochrana proti potenciálnímu poškození základní desky a celého systému.

   AI Suite II

   Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožní přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a údaje ze snímačů. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset přepínat tam a zpět mezi různými obslužnými programy.

   ASUS UEFI BIOS (EZ Mode)

   Rozhraní UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) je exkluzivní pro základní desky od společnosti ASUS a jde o vůbec první myší ovládané grafické rozhraní systému BIOS navržené se dvěma volitelnými režimy. Nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, které převyšuje tradiční systémy BIOS ovladatelné pouze klávesnicí, protože umožňuje flexibilní a pohodlné ovládání s rychlým rolováním. Uživatelé proto mohou ovládat nový UEFI BIOS stejně snadno jako operační systém. Rychlé a bezproblémové přetaktování či sdílení nastavení usnadňuje funkce zálohování obrazu systému BIOS, kterou lze aktivovat pomocí klávesy F12. Exkluzivní režim EZ Mode zobrazuje informace o často používaných položkách nastavení, zatímco pokročilý režim (Advanced Mode) je určen zkušeným uživatelům, kteří vyžadují detailnější nastavení systému, včetně podrobných informací o paměti DRAM.

   Podpora pevných disků s kapacitou větší než 2,2 TB
   ASUS UEFI BIOS v 64bitovém režimu nativně podporuje pevné disky s kapacitou přesahující 2,2 TB. Využívá celý prostor disku a poskytuje maximální pohodlí, jaké dosud tradiční verze systému BIOS nenabízely.


   Exkluzivní rozhraní ASUS
   • EZ Mode - Poskytuje přístup k různým optimalizovaným režimům systému, nabízí jasné informace o systému a umožňuje určovat prioritu při zavádění systému pomocí přetahování myší
   • Advanced Mode - pro zkušené uživatele vyžadující detailní nastavení systému

   EZ-Flash 2

   Simply update BIOS from a USB flash disk before entering the OS
   EZ Flash 2 is a user-friendly BIOS update utility. Simply launch this tool and update BIOS from a USB flash disk before entering the OS. You can update your BIOS only in a few clicks without preparing an additional floppy diskette or using an OS-based flash utility.

   8kanálový zvuk ve vysokém rozlišení

   Zabudovaný osmikanálový HD audio kodek (High Definition Audio, dříve známý pod kódovým označením Azalia) podporuje kvalitní výstup zvuku 192 kHz/24 bitů, technologii rozpoznání zapojení jacku, která automaticky zjišťuje a identifikuje typy periferních zařízení zapojených do audio vstupů a výstupů a upozorňuje uživatele na nesprávná zapojení; tím se eliminuje riziko použití nesprávného konektoru.

   ErP ready

   Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.