P8H61-M LX R2.0

  P8H61-M LX R2.0

  • Digitální systém napájení DIGI+ VRM
  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • EPU – Energetická účinnost za všech okolností
  • UEFI BIOS – EZ Mode – Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  • AI Suite II – Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
   Product Image

   Charakteristiky procesoru, čipové sady a grafické karty

   Patice LGA1155 pro procesory Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® druhé a třetí generace

   Tato základní deska podporuje nejnovější procesory Intel® Core™ i3/Core™ i5/Core™ i7 druhé generace s paticí LGA1155 a integrovanými řadiči paměti a PCI Express s podporou dvoukanálových (2 DIMM) DDR3 pamětí a 16 linek PCI Express 2.0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 druhé generace patří mezi nejvýkonnější a zároveň nejúspornější procesory na světě.

   Čipová sada Intel® H61 Express

   Čipová sada Intel® H61(B3) Express je nejnovější samostatná čipová sada podporující nové patice 1155 pro 2. generaci procesorů Intel® Core™ i3/Core™ i5/Core™ i7. Poskytuje vyšší výkon pomocí sériových propojení bod-bod umožňujících zvětšit šířku pásma a zvýšit stabilitu.

   Připraveno pro PCIe 3.0

   PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0) je nejnovější standard sběrnice PCI Express s vylepšenými schématy kódování, který oproti současnému standardu PCIe 2.0 nabízí dvojnásobný výkon. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 zajišťuje uživatelům dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0. Pro uživatele, kteří chtějí zlepšit a optimalizovat výkon svých grafických karet a využívat nejnovější dostupné technologie, bude PCIe 3.0 nutností.

   * Rychlost PCIe 3.0 je podporována 3. generací procesorů Intel® Core™.

   Podpora dvoukanálových pamětí DDR3 2200 (přetakt.) / 2133 (přetakt.) / 2000 (přetakt.) / 1866 (přetakt.) / 1600 / 1066 / 1333 MHz

   Tato základní deska podporuje operační paměti DDR3, které nabízejí frekvence 2200 (přetakt.) / 2133 (přetakt.) / 2000 (přetakt.) / 1866 (přetakt.) / 1600 / 1066 / 1333 MHz a splňují tak vyšší požadavky, které na šířku pásma kladou nejnovější 3D aplikace, multimédia a internetové aplikace. Dvoukanálová architektura DDR3 zvětšuje šířku přenosového pásma operační paměti a zvyšuje výkon celého systému.

   • DDR3 1600 MHz and higher memory frequency is supported by Intel® 3rd generation processors.
   • Due to the CPU behavior, DDR3 2133/1866 memory module will run at DDR3 2000/1800 MHz frequency.

   Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

   Digitální systém napájení DIGI+ VRM

   Základní desky ASUS využívající čipovou sadu Intel® H61 pracují s velmi přesnými digitálními napěťovými regulátory pro CPU, zvanými DIGI+ VRM (Voltage Regulation Modules). Napětí CPU a frekvenci VRM lze nastavovat buďto s využitím pokročilých automatických režimů, nebo přes uživatelem definované profily. Ve výsledku technologie DIGI+ VRM zaručuje vyšší energetickou účinnost a nejlepší možnou stabilitu systému. Vytváří proto ideální platformu pro širokou škálu různých aplikací, od hraní her přes práci s multimédii až po kancelářské úlohy nebo náročný multitasking. To vše samozřejmě s osvědčenou kvalitou ASUS. Základní desky ASUS H61 s digitálním napájením DIGI+ VRM byly navrženy a testovány tak, aby uživatelům nabídly nepřekonatelný výkon i vysokou účinnost a stabilitu pro spolehlivý provoz při jakémkoliv způsobu využití.


   AI Suite II

   Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
   Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožňuje uživatelům přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a údaje ze snímačů, a dokonce interaktivně pracovat s mobilními zařízeními prostřednictvím Bluetooth. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset přepínat tam a zpět mezi různými obslužnými programy.

   EPU

   Energetická účinnost v každé situaci
   Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Odměnou vám navíc bude nižší hluk ventilátoru a delší životnost komponent.


   UEFI BIOS (EZ Mode)

   Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
   ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

   Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
   EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

   Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem
   - Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
   - Nová horká klávesa F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
   - ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST

   Network iControl

   Řízení šířky pásma v reálném čase
   Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

   ASUS Anti-Surge Protection (přepěťová ochrana)

   Přepěťová ochrana Anti-Surge detekuje přepětí a v reálném čase brání šíření přepětí. Také aktivně odpojuje napájení v případě přepětí a chrání systém.
   1. Detekce přepětí v reálném čase.
   2. Aktivní ochrana proti potenciálnímu poškození základní desky a celého systému.

   Provedení bez ventilátoru: elegantní pasivní chladič

   Se stylovým chladičem si můžete užívat zcela tiché PC, protože jeho provozní hlučnost je 0 dB. Překrásný tvar zlepšuje nejen estetickou stránku, ale díky vynikající tepelné výměně účinně snižuje teplotu čipové sady a napájení. Kombinace výkonu a estetiky. Stylový pasivní chladič od společnosti ASUS přináší vysoký výkon a absolutně tichý chod při současném zachování elegantního vzhledu!

   Fan Xpert

   ASUS Fan Xpert umožňuje inteligentně regulovat rychlost větráku procesoru a šasi podle teploty prostředí, která je ovlivněna různými klimatickými podmínkami v různých částech světa a zatížením vašeho PC. Tiché a účinné chlazení zajistí mnoho integrovaných užitečných profilů umožňujících flexibilní řízení rychlosti ventilátorů.

   ErP ready

   Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.

   Přehled produktu P8H61-M LX R2.0