P8Z77-M PRO

  P8Z77-M PRO

  Vaše příští Micro ATX Z77 Vybavena přesným digitálním napájením, Nezávislé ovládání ventilátoru a až o 60 % rychlejší hybridní grafika

  • Dual Intelligent Processors 2 se systémem DIGI+ VRM
  • USB 3.0 Boost - Rychlejší USB 3.0 přenosy díky UASP
  • USB BIOS Flashback - Jenoduché Plug & Press řešení - Hardwarové flashování systému BIOS
  • Podpora Quad-GPU SLI a Quad-GPU CrossFireX!
  Product Image

  Základní informace o deskách řady P8Z77-M

  USB 3.0 Boost

  Rychlejší přenos dat přes USB 3.0 zásluhou UASP
  Nová technologie ASUS USB 3.0 Boost podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), nejnovější standard pro USB 3.0. S technologií USB 3.0 Boost dokážou USB zařízení přenášet data až o 70 % rychleji a zvýšit tím už tak působivé rychlosti rozhraní USB 3.0. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat mezi zařízeními kompatibilními s USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.

  • První podpora USB 3.0 UASP na světě – okamžité zrychlení na 170 %
  • Kompletní řešení USB 3.0 – Zvýšení výkonu většiny USB zařízení
  • Jednoduše zapojte a zrychlete – Automatická detekce je zárukou maximálního výkonu za všech okolností
  > Zjistěte více

  Počítače s technologií USB 3.0 Boost od společnosti ASUS zkopírují film o velikosti 13,8 GB rychleji než ostatní PC. Další informace o výsledcích testů najdete zde:

  USB BIOS Flashback

  Jednoduché Plug & Press řešení - Hardwarové flashování systému BIOS
  Revoluční řešení pro aktualizaci na hardwarové úrovni. USB BIOS Flashback je nejpohodlnějším způsobem aktualizace systému BIOS! Uživatelé s ním mohou aktualizovat systém UEFI BIOS dokonce i v případě, že na základní desce chybí některé hardwarové komponenty jako např. CPU nebo DRAM. Stačí připojit paměťové zařízení USB obsahující soubor BIOS a stisknout tlačítko BIOS Flashback po dobu 3 sekund (napájecí adaptér musí být připojen). Systém UEFI BIOS se poté automaticky aktualizuje. Tato operace nevyžaduje žádný další zásah uživatele. S touto novou doplňkovou aplikací operačního systému Windows mohou uživatelé pravidelně kontrolovat dostupnost aktualizací systému UEFI BIOS a případně je rovnou stahovat. Bezproblémová aktualizace je zárukou naprostého pohodlí!

  * The image beside is for reference. Please see the BIOS Flashback button on the motherboard for actual appearance.

  Network iControl

  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

  LucidLogix Virtu MVP

  Až o 60 % rychlejší hybridní grafika a 3× rychlejší převod videa
  LucidLogix Virtu MVP s technologií HyperFormance™ zvyšuje výkon samostatné grafické karty až o 60 % nad původní hodnoty zaznamenané v testu 3DMark Vantage. Tato technologie je určena pro počítače s procesory Intel® a operačním systémem Windows® 7. Dokonale spojuje výkon samostatné grafické karty a rychlého iGPU. Novou funkcí je pak Virtual Sync, která odstraňuje rušivé zlomy v obraze známé jako tearing, ocení ji proto především hráči. LucidLogix Virtu MVP dokáže na základě napětí, výkonu a zatížení systému dynamicky přiřazovat grafické úlohy s ohledem na nejlepší výkon. Uživatelé se proto mohou těšit na 3× rychlejší převod videa s technologií Intel® Quick Sync Video 2.0, přičemž budou moci stále využívat špičkový 3D rendering a vysoký herní výkon, a to jak s grafickými kartami NVIDIA®, tak i AMD. Pokud není třeba využívat samostatnou grafickou kartu, spotřeba energie se automaticky sníží téměř na nulu. Systém je tak ještě ekologičtější. LucidLogix Virtu MVP je dokonalé řešení, které přináší skvělý grafický výkon a nejlepší flexibilitu i účinnost.

  * LucidLogix® Virtu Universal MVP™ podporuje operační systém Windows® 7.
  ** Funkce Intel® Quick Sync Video je podporována procesory Intel® Core™ druhé a třetí generace.
  *** Konfigurace systému: Operační systém: Windows 7 64bit SP1 | Základní deska: P8Z77-V DELUXE | Procesor: CPU-1155-QB15-2700K-3.5G-Sandy BRIDGE100-8M |DIMM: DDR3 G.SKILL 17000CL9Q-16GBZH 4GB * 4 | Verze Lucidvirtu MVP: V2.1.110.19997 | Verze ovladače integrované grafické karty Intel VGA: V8.15.10.2598 | Verze ovladače ASUS GTX580: V8.17.12.8562

  Dual Intelligent Processors 2 s DIGI+ VRM

  Digitální systém napájení: Nový standard
  První základní deska od společnosti ASUS na světě vybavená technologií Dual Intelligent Processors se stala průkopníkem využití dvou integrovaných čipů – EPU (Energy Processing Unit) a TPU (TurboV Processing Unit). Nová generace technologie Dual Intelligent Processors 2 s DIGI+ VRM nabízí přesný PWM modul Vcore pro nastavování frekvence a napájení integrované grafiky. Vyniká minimálními napěťovými ztrátami díky vyladěnému systému BIOS a nabízí exkluzivní uživatelské rozhraní, jež rozšiřuje možnosti přetaktování. Potenciál desky v oblasti výkonu proto využijete na maximum. Uživatelé tak mohou s digitálním napájením ASUS DIGI+ VRM využívat výhod fantastické flexibility a dokonalé přesnosti zaručující optimalizovaný výkon, úžasnou stabilitu systému a vynikající energetickou účinnost.


  DIGI+ VRM

  Začíná nová éra digitálního systému napájení
  Moduly VRM (voltage regulator modules) jsou považovány za jedny z nejdůležitějších komponent základních desek. Dodávají napětí vyžadované procesorem. Dobrý modul VRM musí inteligentně zjišťovat skutečnou spotřebu energie procesoru a podle toho ji přesně dávkovat. ASUS DIGI+ VRM je inovativní technologií, která nativně odpovídá všem specifikacím Intel® VRD12. Napájení s touto technologií dalece překonává všechny analogové systémy napájení.


  Výhody digitálního systému napájení ASUS DIGI+ VRM
  Na rozdíl od předchozích verzí VRD používá Intel® VRD12 digitální signály (SVID). Za účelem dokonalých dodávek energie vyvinula společnost ASUS speciálně navržený systém DIGI+ VRM, který zajistí úplnou synchronizaci s touto novou technologií.

  • Lepší odezva a rychlejší reakce: ASUS DIGI+ VRM funguje jako digitální řadič, který perfektně reaguje na požadavky napájení procesoru v podobě digitálních signálů (SVID), přičemž zcela eliminuje zpoždění, které by jinak vznikalo kvůli potřebě převádět tyto signály do analogové podoby.
  • Lepší chlazení: Dva moduly a speciální konstrukce MOS zdvojnásobují oblast pro odvod tepla, což vede k lepším tepelným vlastnostem. Větší rozestupy mezi jednotlivými komponentami usnadňují jejich chlazení, což se pozitivně odráží na spolehlivosti a stabilitě systému.
  • 2× napájení procesoru: Tytéž dva moduly s konstrukcí MOS se umožňují dvojnásobné napájení CPU se dvěma úplnými stupni napájení.. Výsledkem je odolnost vůči mnohem většímu fázovému zatížení, procesor tak nikdy nebude muset čekat na dodávku energie. Poznáte to nejen ve vyšším výkonu, ale také při přetaktování.


  Aktivní chlazení pro extrémní odolnost – Ledově chladný VRM
  Systém DIGI+ VRM od společnosti ASUS nabízí inteligentní správu napájení. Na základě detekce teplot VRM vyrovnává zatížení jednotlivých fází a zajišťuje lepší chlazení i delší životnost komponent.


  TPU

  Jedinečný turbo procesor
  Odpoutejte plný výkon pomocí přepínače na desce nebo utility AI Suite II. Čip TPU nabízí díky funkcím Auto Tuning a TurboV přesné ovládání napájení a pokročilé možnosti monitorování. Automatické ladění nastaví optimální rychlost procesoru tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu při zachování stability systému. Pomocí technologie TurboV můžete měnit frekvence CPU dle libosti, výkon tak bude vždy odpovídat vašim aktuálním požadavkům.

  EPU

  Energetická účinnost v každé situaci
  Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Odměnou vám navíc bude nižší hluk ventilátoru a delší životnost komponent.  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

  GPU Boost

  Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
  GPU Boost zrychluje integrované grafické jádro a přináší extrémní grafický výkon. S uživatelsky příjemným rozhraním lze frekvenci nastavovat velmi flexibilně. Snadno dosáhnete stabilního vylepšení systému při jakémkoliv využití.

  UEFI BIOS

  ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

  Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
  EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

  Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem

  • Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
  • Nová klávesová zkratka F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
  • ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II s elegantním motivem nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožní přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a údaje ze snímačů. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset stále přepínat mezi různými obslužnými programy.

  Fan Xpert+

  Nezávislé nastavení rychlostí ventilátorů
  S hardwarovou technologií ASUS Fan Xpert+ lze na základě teploty okolí, klimatických podmínek a zatížení systému pomocí několika speciálních řadičů nastavit rychlost ventilátoru CPU i skříně. Předem připravené profily představují flexibilní způsob, jak automaticky nebo ručně regulovat rychlost ventilátorů a zajistit dobré chlazení i tiché pracovní prostředí.  Nejnovější přenosové technologie

  Připraveno pro PCIe 3.0

  Nejnovější standard sběrnice PCI Express nabízí lepší kódování a dvakrát vyšší výkon než rozhraní PCIe 2.0. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 poskytuje dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0. Pro všechny uživatele, kteří chtějí zlepšit a optimalizovat výkon svých grafických karet a využívat nejnovější dostupné technologie, bude PCIe 3.0 nutností.
  * Actual PCIe 3.0 speed varies with the installed CPU type.

  Kompletní integrace USB 3.0

  Více konektorů USB, více pohodlí
  Společnost ASUS usnadňuje přístup k rozhraní USB 3.0 na zadním panelu – dohromady nabízí 8 konektorů USB 3.0. Využijte výhod nejnovějšího připojení typu plug & play, jehož rychlost je až desetkrát vyšší než u předchozího USB 2.0. S deskou P9X79 DELUXE je využití vysokorychlostního připojení mnohem snadnější.

  Dvojice konektorů USB pro dvojnásobné pohodlí

  Extra porty pro extra rychlost
  Čipová sada Intel® Z77 Express nativně podporuje rozhraní Serial ATA (SATA) nové generace, které zvládá přenosové rychlosti až 6 Gb/s. Společnost ASUS navíc nabízí přídavné porty SATA 6 Gb/s zajišťující lepší škálovatelnost, rychlejší vyhledávání dat a dvojnásobnou šířku pásma.

  Charakteristiky CPU, čipové sady a grafické karty

  LGA1155 Intel® 3rd/2nd Generation Core™ i7/ Core™ i5/ Core™ i3/ Pentium® / Celeron® Processors Ready

  Tato základní deska podporuje nejnovější procesory Intel® Core™ třetí generace a procesory Intel® Core™ i3/Core™ i5/Core™ i7/Pentium®/Celeron® druhé generace s paticí LGA1155, s integrovanými řadiči paměti a PCI Express, podporuje dvoukanálové (4 DIMM) DDR3 paměti a 16 linek PCI Express 3.0/2.0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® Core™ třetí generace a procesory Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® druhé generace s paticí LGA 1155 patří mezi nejvýkonnější a zároveň nejúspornější procesory na světě.

  Čipová sada Intel® Z77 Express

  Čipová sada Intel® Z77 Express je samostatnou čipovou sadou, jež podporuje patici 1155 pro 3. generaci procesorů Intel® a 2. generaci procesorů Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron®. Poskytuje vyšší výkon pomocí sériových propojení bod-bod umožňujících zvětšit šířku pásma a zvýšit stabilitu. Čipová sada Z77 navíc nabízí 4 porty USB 3.0, které umožňují až 10× rychlejší datové přenosy. Intel® Z77 Express rovněž podporuje funkci iGPU, díky které si uživatelé mohou vychutnat výkon nejnovější integrované grafické karty od společnosti Intel.

  Podpora Quad-GPU SLI a Quad-GPU CrossFireX!

  Flexibilní řešení pro více grafických čipů
  Vaše tajná zbraň! Se základní deskou P8Z77-M PRO máte možnost zapojit více GPU jak pomocí technologie SLI™, tak prostřednictvím CrossFireX™. Tato deska se může rovněž pochlubit nejvýkonnější platformou Intel® Z77, která optimalizuje přiřazení linek sběrnice PCIe v konfiguracích s více GPU. Připravte se na hraní, jaké jste dosud nezažili!

  Přehled produktu P8Z77-M PRO


  Další funkce od společnosti ASUS

  Auto Tuning

  Dosáhněte automaticky extrémních, a přesto stabilních výsledků při přetaktování

  TurboV

  Upravte výkon systému pouze několika klepnutími

  HDMI

  Vychutnejte si domácí kino a multimediální zábavu v rozlišení Full HD 1080p

  Pasivní chlazení bez ventilátoru

  Se stylovým chladičem si můžete užívat zcela tiché PC, protože jeho provozní hlučnost je 0 dB

  Q-Design

  Technologie ASUS Q-Design vám usnadní skládání počítače!

  MemOK!

  Rychle zajistí kompatibilitu paměti při zavádění systému