Gerçek zamanlı IT takip ve yönetim yazılımı
İndir

Sürüm: 01.06.15

HEMEN YÜKSELT Hemen geçerli olmak üzere, ASUS Control Center Express'i satın alan tüm kullanıcıların en son yazılım sürümünü (v01.04.27) indirip konsollara ve istemci cihazlara yeniden kurmaları gerekmektedir. Bunun yapılmaması sistemin tüm istemci cihazlarını uzaktan algılamasını engelleyebilir. * Gerekli tüm SUP ve SSS yeni yazılım paketine dahil edilecektir.

ASUS Control Center Express’i neden tercih etmeliyim?

Üretkenliği artırmak ve güvenliği güçlendirmek amacıyla kurumlar için tasarlanan gerçek zamanlı bir IT takip ve yönetim aracı olan ASUS Control Center Express, izinsiz erişimi ve veri sızıntılarını önlemeye yardımcı oluyor. Aracın kullanışlı arayüzü kurumunuz genelindeki yazılım ve donanımları gerçek zamanlı olarak kolayca yönetebilmenizi sağlıyor. ASUS Kurumsal Kararlılık Modeli, Pro ve ProArt anakart satın alanlar, 60 ABD doları değerindeki Control Center Express yazılımının bir kopyasına da sahip oluyor.

 • daha hızlı

  5dakika

  Daha Hızlı Kurulum
 • 3adımda

  Daha Kolay Geçiş
 • 100+

  ASUS Anakartlar ile Uyum

Daha Kolay Çoklu Cihaz Yönetimi

Akıllı Arayüz

Akıllı arayüz, ağınızdaki tüm cihazları takip edebilmeniz için gerçek zamanlı bilgileri bir arada görüntüleyerek size daha zengin analizler sunar, faaliyet akışlarını gösterir ve sorun giderme uyarıları ile olay kayıtlarına erişim sağlar. Akıllı arama özelliğini kullanarak istediğiniz cihazı bulabilir, birden fazla cihazda ayarları değiştirirken daha kolay takip edebilirsiniz.

Kat Planı Görünümü

Yenilikçi bir özellik olan kat planı görünümü ile tüm cihazları görsel olarak gerçek zamanlı takip edebilirsiniz. Geleneksel IT yönetim yazılımlarındaki liste biçiminden farklı olarak, çalışma ortamınızın genel görüntüsünü elle çizimden bile yararlanarak oluşturabilirsiniz. Bu görünümde yer alan birimlere çevrim içi/çevrim dışı simgeleri ekleyebilir ve yalnızca birkaç tıklamayla gerçek zamanlı kontrol yapabilirsiniz.

Otomatik IP Tespiti

Birden fazla cihaza manuel kurulum yapmak için zaman kaybetmeye son. ASUS Control Center Express’teki bu yeni özellik sayesinde ağınızdaki tüm cihazların IP adresini tarayabilir ve tüm ayrıntılarını saniyeler içinde görebilirsiniz. İstediğiniz cihazları seçip yalnızca o cihazlarda kurulum yaparak IT operasyonlarını daha hızlı ve verimli hale getirebilirsiniz.

Donanım ve Yazılım Takibi

ASUS Control Center Express, tüm cihazlarınızın donanım, yazılım, kullanım ve bağlantı bilgilerini gerçek zamanlı olarak sunar. Bu sayede sistemdeki hataları belirleyip çökme riskini azaltarak üretkenliği artırabilirsiniz. Ekran kartları da dahil olmak üzere tüm donanımların sistem sıcaklıkları, fan, voltaj ve donanım durumları gibi ayrıntılı bilgileri tek bakışta görülebiliyor.

Cihaz Yönetimi

Tutarlı IT yönetimi sayesinde ağınızdaki tüm nesneleri tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. ASUS Control Center Express tüm cihazlar için güç, güvenlik, görev planlayıcısı ve rapor işlevleriyle birlikte size yazılımlar ve donanımlar hakkında kapsamlı bilgi sunar. İşletim sistemi olmayan ortamlarda çökmeleri ve beklenmedik kapanmaları uzaktan çözmek için donanım modunda* BIOS’u ve işletim sistemini tekrar kurabilirsiniz.

* Donanım modunda BIOS’u ve işletim sistemini yeniden kurmak için RTL 8117 LAN IC destekli bir yönetim LAN portuna bağlantı gereklidir.

Güvenlik

Tüm iş ortamlarında güvenlik hayati bir önem taşır. ASUS Control Center Express sisteme izinsiz girişleri güvenli bir şekilde engellemek için Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ne erişimi ve tüm cihazlarda USB depolama cihazlarının kullanılmasını engelliyor, takip programlarıyla sistemi otomatik olarak yeniden başlatabiliyor. Yazılım kara listesi ise güvenlik için yüksek riskli uygulamaların çalıştırılmasını önlüyor.

Ayarları Taşıma Aracı

ASUS Control Center yazılımına sahip bir ASUS Kurumsal Kararlılık Modeli (CSM) programı üyesiyseniz mevcut tüm ayarlarınızı ve cihaz verilerinizi yalnızca birkaç adımda ASUS Control Center Express’e taşıyabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.

100+ ASUS Anakartlar ile Uyum

ASUS Control Center Express yalnızca bir IT yönetim yazılımı değildir. 100’den fazla ASUS CSM anakart, iş istasyonu anakartları ve güçlü iş ortağı ağından destek alan kurumsal anakartlarla uyumlu olan ASUS Control Center Express, başka yazılımların yerine en rahat kullanılabilen yazılımdır. Çözüm sağlayıcılar bu yazılım sayesinde birçok dikey pazarda kolay kurulum ve güncelleme yapabilir.

100+

ASUS Anakartlar ile Uyum