Haberler

2017-12-26

Aura RGB çıkışları, programlanabilir

Birçok ASUS ve ASUS ROG anakartı artık dahili RGB çıkışlar barındırıyor. Bu da sizin özel bir LED kontrolcü ve güç kaynağı almak ve kurmak için kalmanıza gerek kalmadığı anlamına geliyor.

Birçok ASUS ve ASUS ROG anakartı artık dahili RGB çıkışlar barındırıyor. Bu da sizin özel bir LED kontrolcü ve güç kaynağı almak ve kurmak için kalmanıza gerek kalmadığı anlamına geliyor.

Bunlar kulağa muhteşem geliyor olabilir ancak gerçekte ne anlama geliyor? Örneğin standart bir RGB çıkış ile bazı anakartlarımızda bulacağınız 'programlanabilir' çıkışların farkı ne? İzin verin açıklayalım...
 

Standart RGB çıkışlar
Standart RGB çıkışlarla başlayalım. Bunlar maksimum güç oranı 3A (12V)* olan, 5050 RGB LED şeritleri destekleyen 4-pin'lik bağlantılardır. 5050 kısmı, yüzeye monte edilmiş LED'lerin boyutlarını gösterir - bunlar 5.0mm x 5.0mm boyutundadır. Tek bir standart 5050 RGB şerit üzerindeki LED'ler, aynı rengi gösterir, bu renk ise Aura yazılımı ile kolayca ayarlanabilir. En iyi parlaklık için 3 metreye kadar olan 5050 şeritleri öneriyoruz.

Programlanabilir RGB çıkışlar
Bazı ASUS ve ASUS ROG anakartlar, ek olarak programlanabilir RGB çıkışlardan yararlanırlar - ki bunların teknik anlamda önemli bir ayrımı vardır. Özel olarak Aura ile bir programlanabilir RGB çıkış, kasanızı ve ona bağlı aksesuarları senkronize bir şekilde hayata geçirmek için daha karmaşık efektler kullanmanıza imkan tanır.

Kurulum kolaylığı ve Aura ekosistemi
Tüm Aura özellikli ASUS ve ASUS ROG anakartlar, içerisinde uygun standart ve programlanabilir RGB LED uzatma kablolarını barındırır, böylece çıkışı ihtiyacınız olduğu yere konumlandırabilirsiniz. Aynı zamanda bir çok endüstri ortağımızla yakın çalışarak, Aura'nın en hazır RGB ekosistemi olmasını garantiledik - böylece aydınlatma efektlerinin anakarttan kasaya, RGB şeritlere, soğutuculara, belleklere, güç kaynaklarına ve dahasına genişletilmesini mümkün kıldık. En iyi uyumluluk ve estetik garantisi için Aura Sync logosunu aramanız yeterli.

* Belirtilen konfigürasyon, X299 ve sonrası anakartlar için geçerlidir. Maximus VIII Hero/Alpha ve Maximus IX serisinin 2A (12V) maksimum güç oranı bulunmaktadır.
**Programlanabilir çıkışlar, standart RGB şerit ve aksesuarlar ile uyumlu değildir.

Back