Technologie AiMesh

Výkonné stabilní Wi-Fi s plnou funkcionalitou
nezastaví ani dveře ani zdi

ASUS AiMesh je dokonalé domácí řešení Wi-Fi, které vám umožní vychutnat si stabilní, bezproblémové a bezpečné bezdrátové připojení po celém vašem domě. Díky výkonným funkcím a mimořádně snadnému použití bez nutnosti kompromisů mezi dosahem a maximální rychlostí můžete konečně zažít Wi-Fi připojení tak, jak by mělo fungovat.

Ocenění inovací – Innovation award – Hardware.info

“Pokud toužíte po nejvyšším možném výkonu, doporučujeme zakoupit dva routery RT-AC86Us a propojit je pomocí AiMesh firmware.” – HARDWARE.INFO

VÍCE INFORMACÍ

Volba čtenářů - Readers’ Choice, 7 let po sobě!

“Rok, co rok se ASUS stává preferovanou značkou routerů čtenářů PCMag. Žádná jiná značka nedosahuje takového hodnocení spokojenosti jako společnost ASUS.” – PC Magazine

VÍCE INFORMACÍ

Flexibilní a škálovatelné bezdrátové sítě

AiMesh je inovativní funkce, která propojuje více kompatibilních routerů ASUS a vytváří síť Wi-Fi pokrývající celou domácnost. Jedná se o flexibilní a škálovatelné řešení, které umožňuje mixovat různé modely routerů ASUS, takže když je čas na rozšíření vaší sítě, není třeba se zbavit stávajícího hardwaru. Kdykoli potřebujete rozšířit pokrytí nebo funkcionalitu, stačí do sítě AiMesh přidat další kompatibilní router.

Ve spojení je síla: Extrémní rychlosti Wi-Fi

Každý router je sám o sobě schopen skvělého výkonu, takže když pracují společně v systému AiMesh, jsou bezkonkurenční. V našem vlastním testování s využitím nejnovějšího směrovače ASUS RT-AC86U jsme dosáhli rychlosti 463 Mb / s na velké vzdálenosti, a to i poté, co jsme dostali signál pomocí směrovače z víceúčelového systému. To znamená, že se síť AiMesh dokáže vyrovnat s náročnými úkoly, jako je streamování 4K UHD, a to i v nejodlehlejších koutech vašeho domova či zahrady.

Inteligentní technologie pro maximální spolehlivost

AiMesh obsahuje několik technologií, které zajistí výkon a spolehlivost, takže můžete bez obav o Wi-Fi připojení zůstat ve spojení s lidmi i zařízeními, které jsou pro vás nejdůležitější.

Automaticky vybere nejlepší signál Wi-Fi

AiMesh může vytvořit jediný název wifi sítě pro celou domácnost, takže nemusíte neustále přepínat mezi sítěmi, když se pohybujete kolem vašeho domova. AiMesh dohlíží na sílu signálu vašeho zařízení a v případě potřeby ho plynule přepne na jiný zdroj. Pokud dáváte přednost jednotlivým síťovým jménům pro každé frekvenční pásmo, můžete to udělat také - AiMesh je navržen tak, aby fungoval tak, jak chcete!

Ničím nepřerušené spojení

Pokud dojde k narušení jakékoli části sítě, funkce AiMesh okamžitě nahradí selhávající router pomocí zbývajících připojení ostatních routerů. Vaše připojení tak nebude narušeno a ničeho si nevšimnete.

2.4GHz

5GHz

5GHz

Inteligentní přepínání pásem

Pevná datová páteř spojuje všechny routery podporující technologii AiMesh s inteligentním výběrem buď kabelového připojení* nebo optimálního kmitočtového pásma - 5GHz nebo 2,4 GHz. S třípásmovými routery bude věnovat jednu ze dvou pásem 5GHz komunikaci mezi routery.

Ochrana sítě pro
všechna připojená zařízení

Při zadávání čísel platebních karet, hesel online bankovnictví, či dalších osobních informací důvěřujete svým připojeným, avšak ne všechna zařízení podporují antivirovou ochranu - proto potřebujete ASUS AiProtection. Toto zabezpečení integrováno do routerů AiMesh, takže chrání veškerá osobní data v celé síti AiMesh a zajišťuje, že vaše soukromí je chráněno na všech vašich zařízeních. Aplikace AiProtection se automaticky aktualizuje, a navíc je po dobu životnosti vašeho routeru AiMesh zcela zdarma.

Vždy aktuální ochrana proti útokům

O úroveň výš, nad standardním firewallem, provádí ochranný systém prevence narušení (IPS) komerční úrovně hloubkové kontroly vstupních a odchozích internetových dat, které blokují všechny běžné útoky. Díky cloudovému datovému centru od Trend Micro se AiProtection automaticky aktualizuje ihned po vydání nové aktualizace, čímž je zajištěné, že systém je stále a za každé situace aktuální.

Zablokujte přístup ke škodlivým webovým stránkám

Kybernetické hrozby jsou často maskované jako běžné reklamy nebo odkazy na stahování, takže můžete neúmyslně kliknout na škodlivé webové stránky nebo stahovat soubory, které ohrožují vaši domácí síť. Aplikace AiProtection využívá cloudovou databázi společnosti Trend Micro k identifikaci a blokování známých škodlivých stránek a zabraňuje nakažení vašich zařízení ještě před kliknutím.

Detekce a blokování infikovaných zařízení

Pokud se k vaší síti AiMesh připojí již infikované zařízení, AiProtection zabrání transferu jakýchkoli osobních dat ze zařízení tím, že detekuje a blokuje připojení tohoto zařízení ke škodlivému serveru. Seznam škodlivých serverů zůstává neustále synchronizován s cloudovou databází společnosti Trend Micro, takže je zajištěné, že aplikace AiProtection má neustále přístup k nejnovějším informacím pro ochranu vaší sítě.

Centralizovaný výkon i ovládání

Díky aplikaci AiMesh fungují skvělé funkce jako AiProtection, Adaptive QoS a Rodičovská kontrola napříč celou sítí s jednoduchým centralizovaným ovládáním všech nastavení z mobilní aplikace ASUS Router nebo ASUSWRT, takže nikdo je nemůže obejít připojením k jinému routeru. Stačí mít router s nejvyšší specifikací vždy připojený k internetové službě.

Rozšířená rodičovská kontrola napříč celou sítí

Pomocí systému AiMesh můžete převzít kontrolu nad tím, jak vaše děti stráví svůj čas online, bez ohledu na to, kde v domě se právě nachází, neboť nastavení rodičovské kontroly se uplatňuje v celé síti AiMesh. Můžete seskupit zařízení a zobrazit činnost na internetu podle osoby, naplánovat čas možného připojení a zablokovat konkrétní typy webových stránek a aplikací - to vše prostřednictvím mobilní aplikace ASUS Router přímo ve vašem smartphonu.

Záznamy Internetové
aktivity
Nastavení zabezpečení p
ro děti
Nastavte časy blokovaného
přístupu k internetu
Filtr obsahu

Prohlédněte si internetovou aktivitu každého člena rodiny na přehledném grafickém panelu, který zobrazuje čas strávený online a druh zobrazovaného obsahu. Seskupte zařízení, která patří vašim dětem, a zobrazte si agregovaná data. Pomocí několik a málo kliknutí pak můžete nastavit plánované časy blokování a filtry obsahu pro danou skupinu.

Při nastavení zařízení vašich dětí zaškrtněte políčko „Kid Safe Preset“ a přednastavený profil automaticky použije filtry pro nevhodný obsah všech zařízení této skupiny.

Vyhraďte si cenný rodinný čas nebo pomozte vašim dětem se naučit zodpovědnému chování tím, že na konkrétních zařízeních zablokujete přístup k internetu v naplánovaných časových úsecích.

Blokujte konkrétní kategorie mobilních aplikací a webových stránek a použijte tato nastavení pro všechna zařízení, která patří jednotlivým členům rodiny. Pokročilé filtrování Deep Packet Inspection (DPI) společnosti Trend Micro, filtruje nejen adresy URL webových stránek, ale i samotné internetové pakety, což znamená, že kontroluje nejen obsah zobrazovaný ve webovém prohlížeči, ale také obsah v mobilních aplikacích běžících na vašich zařízeních*.

Hry s nízkou latencí kdekoliv v domě

Všechna zařízení připojená v domácí síti sdílejí stejnou šířku pásma internetu, takže je-li připojeno více lidí a zařízení, je zpomalení her nebo streamovaných videí nevyhnutelné. AiMesh routery mají skvělé funkce, jako je Game Boost (Adaptivní QoS) a herní akcelerace wtfast, která upřednostňují herní provoz po celé síti a zajišťují nejplynulejší herní zážitky bez ohledu na to, v které části domu se právě nacházíte.

VÝHODY
  AiMesh Wi-Fi systém Běžný Mesh systém Tradiční výkonný router
Snadná instalace  
Bezproblémový roaming  
Širší pokrytí  
Vysoký výkon   **
Bohatá funkcionalita  
Nastavení a správa prostřednictvím počítače nebo mobilní aplikace  
NEVÝHODY
Slabé pokrytí z jediného zdroje  
Průměrná výkonnost  
Omezené funkce Žádné nevýhody  
Komplikované nastavení  
Výpadky připojení mezi routerem a rozbočovačem  
** Jeden router ve srovnání s jediným uzlem sítě

Odmítnutí odpovědnosti:

* Výsledky porovnání jsou založeny na dvousměrných rychlostech prováděných v řízeném laboratorním prostředí společnosti ASUS, s použitím jediného RT-AC86U, třípásmového hubu se 3 zařízeními a dvoupásmového hubu se 3 zařízeními mesh routeru.

  1. Skutečná propustnost dat a pokrytí sítí Wi-Fi se mohou lišit v závislosti na podmínkách sítě a faktorech životního prostředí, včetně objemu síťové komunikace, stavebního materiálu a konstrukce budovy a specifikace síťové služby, což vede k nižší skutečné propustnosti dat a bezdrátovému pokrytí.
  2. Bezproblémový roaming může záviset na specifikaci mobilních zařízení.
  3. Modemové routery DSL a LTE Wi-Fi, které podporují technologii AiMesh, jsou schopny pracovat pouze jako primární router AiMesh, nikoliv jako rozbočovač AiMesh.
  4. Pro úplný název modelu routeru zkontrolujte štítek na zadní straně směrovače.
  5. Pro zajištění kabelového backhaul připojení je zapotřebí routery kompatibilní s Ethernet Backhaul.