Správné řešení vašich problémů s Wi-Fi bez ohledu na typy domu

Nejčastějšími překážkami signálu Wi-Fi jsou betonové/cihlové stěny a podlahy a další elektrické spotřebiče, které vydávají rádiové signály. AiMesh Wi-Fi řeší tyto problémy vytvořením sítě, ve které všechny routery spolu vzájemně komunikují a zajišťují hladký a spolehlivý bezdrátový Wi-Fi signál s celou řadou skvělých síťových funkcí. ASUS nabízí kompletní sestavu produktů AiMesh, ze kterých si jistě sestavíte řešení ideální právě pro vaši domácnost.

Navržen pro váš domov

Zde je příklady, jak naši zákazníci zavádějí systém AiMesh do svých domácností.

Městský dům

Tradiční dvojpodlažní dům

Dům ve stylu farmy

New Taipei City, Tchaj-wan

Pět podlaží, dvě ložnice

Pětipodlažní městský dům

3002
(celková podlahová plocha)

S AiMesh mám silný signál Wi-Fi v každém patře bez hluchých zón. Nastavení a instalace systému byly snadné díky intuitivní aplikaci pro smartphony a moje každodenní využívání systému je zkrátka bezproblémové.

Řešení AiMesh:

2 x RT-AC68U Více informací

Dům Chena

New Taipei City, Tchaj-wan

Jedno podlaží, dvě ložnice

Byt s cihlovými stěnami

80 m²

Oceňuji, že mohu mít jen jeden název sítě Wi-Fi, přestože mám více routerů a moje zařízení se při pohybu po domě bez problémů přepínají z jednoho routeru na druhý. Všechna má zařízení jsou připojena ke kanálu 5 GHz a z mého ISP dosahují maximální rychlosti (download 200 Mb/s, upload 20Mb/s). Se systémem AiMesh si můžu vychutnat hladký přenos videa rychlostí 190 Mb/s kdekoli po domě

Řešení AiMesh:

1 x RT-AC5300 Více informací
1 x GT-AC5300 Více informací

Dům Tsai

Šanghaj, Čína

Dvě podlaží, pět ložnic

Velký dvoupatrový dům

690 m2

AiMesh mi zajišťuje bezproblémové užívání sítě a celkově překonal má očekávání. Poskytuje plynulý zážitek při přepínání mezi routery a poskytuje pokrytí Wi-Fi v celém domě. Vyřešil všechny mé každodenní dosavadní problémy s připojením.

Řešení AiMesh:

3 x GT-AC5300 Více informací

Dům Changa

RedLand, Austrálie

Jednopodlažní, pět ložnic

Jednopodlažní dům

Cca. 460 m2

Určitě vnímám, že došlo k obrovskému zlepšení. Nyní chytáme internet i v pokoji mé dcery. Můžeme tam dokonce sledovat i Netflix, zatímco předtím jsme nemohli zaznamenat ani náznak signálu. Nyní můžeme sedět všichni tři v salonku a sledovat tři různá zařízení. Bez problémů sledujeme Netflix, chatujeme na Facebooku nebo hrajeme interaktivní hry. Funguje to perfektně.

Řešení AiMesh:

1 x RT-AC88U Více informací
1 x RT-AC68U Více informací

Dům Louisa

Tipy k vytvoření stabilního Wi-Fi systému

Rozmístění jednotlivých routerů AiMesh ovlivňuje výsledný výkon Wi-Fi v celém domě, takže jejich pečlivé umístění je klíčové. Naštěstí je to snadné. Zde je několik tipů, které vám pomohou

 • Primární router a ostatní uzly jsou od sebe příliš vzdálené
 • Překážky (stěny, nábytek) blokují spojení mezi jednotlivými routery
 • Rozestavte routery rovnoměrně po celém patře, aby mohl být pokryt každý roh vašeho domu. Optimální vzdálenost mezi routery je asi 10-15 metrů.
 • Pokud je to možné, zajistěte jasné zorné pole (žádné překážky) mezi AiMesh routery a umožněte nejlepší možné spojení mezi nimi, abyste zajistili lepší spojení s vašimi zařízeními.
 • Bezdrátové připojení je obtížné přivést z hlavního routeru do nejvyšších podlaží kvůli mezeře mezi přízemím a prvním patrem.
 • Pro dostatečné Wi-Fi pokrytí i do nejvzdálenějšího rohu vašeho domu se ujistěte, že každý rozbočovač je v přímém spojení se signálem Wi-Fi ze sousedních rozbočovačů.
 • Schodiště je ideálním místem pro propojení Wi-Fi signálu mezi jednotlivými podlažími ve vícepodlažních domech.
 • Umístěte routery AiMesh mimo dosah zdrojů rušení, jako jsou mikrovlnné trouby, velké kovové předměty a další bezdrátové zdroje signálu.

JAK NASTAVIT SYSTÉM AiMesh

Aktualizujte firmware

Nainstalujte nejnovější firmware na všech routerech a nastavte všechny rozbočovače AiMesh do výchozího továrního nastavení.

Nastavte primární router

Připojte router s nejvyšší specifikací k internetu jako primární router a vytvořte síť Wi-Fi

Vyhledejte rozbočovače AiMesh

Zapněte ostatní routery AiMesh, klikněte na tlačítko Hledat v nástroji ASUSWRT nebo ASUS Router a nechte aplikaci je vyhledat.

Přidejte AiMesh rozbočovače do systému AiMesh

Vyberte router a klepnutím na tlačítko Použít jej přidejte do svého Wi-Fi systému AiMesh

Pokud jste zakoupili již nakombinovaný Wi-Fi systém AiMesh, nastavení je ještě jednodušší,
Pro shlédnutí praktického videa klikněte zde.

Odmítnutí odpovědnosti:

 1. Skutečná propustnost dat a pokrytí sítí Wi-Fi se mohou lišit v závislosti na podmínkách sítě a faktorech životního prostředí, včetně objemu síťové komunikace, stavebního materiálu a konstrukce budovy a specifikace síťové služby, což vede k nižší skutečné propustnosti dat a bezdrátovému pokrytí.
 2. Bezproblémový roaming může záviset na specifikaci mobilních zařízení.
 3. Modemové routery DSL a LTE Wi-Fi, které podporují technologii AiMesh, jsou schopny pracovat pouze jako primární router AiMesh, nikoliv jako rozbočovač AiMesh.
 4. Pro úplný název modelu routeru zkontrolujte štítek na zadní straně směrovače.