Co to jest AiMesh?

AiMesh to technologia łącząca ze sobą kilka kompatybilnych routerów ASUS w celu stworzenia sieci Wi-Fi typu mesh obejmującej całą powierzchnię domu. Ta elastyczna i skalowalna technologia pozwala Ci wykorzystywać zestaw różnych routerów kompatybilnych z AiMesh, a także w każdej chwili dodawać nowe w celu zwiększenia zasięgu sygnału.* Wszystkie urządzenia w sieci AiMesh mają dostęp do wszystkich funkcji głównego routera, w tym także do funkcji gamingowych, takich jak pakiet zabezpieczeń klasy komercyjnej AiProtection i inne. Większość routerów ASUS obsługuje już AiMesh.

*AiMesh obsługuje standard 802.11k/v.

Wielokrotnie nagradzana technologia

„Asus może nie jest pierwszą marką, która przychodzi na myśl, kiedy mówimy o urządzeniach do sieci domowych. Jednakże w 2021 roku firma otrzymała nasze wyróżnienie Wybór czytelników za oferowane routery – i to dziesiąty rok z rzędu. „Ta marka jest pierwszym wyborem, jeśli zamierzasz unowocześnić swój system sieci domowej”. – PCMag

Dowiedz się więcej na temat routerów ASUS

RT-AX92U 2 Pack uzyskał wyróżnienie „najlepszego routera do rozgrywki” – PC Gamer

Dowiedz się więcej na temat RT-AX92U 2 Pack

ASUS ZenWiFi AX (XT8) został uznany za „Najlepszy system sieci mesh Wi-Fi 6”– CNET

Dowiedz się więcej na temat ASUS ZenWiFi AX (XT8)

Inteligentna technologia dla maksymalnej niezawodności

Technologia AiMesh została zaprojektowana pod kątem zapewnienia szybkiej, niezawodnej i bezstresowej łączności Wi-Fi. Możesz cieszyć się niezakłóconymi połączeniami w każdym miejscu, bez konieczności przełączania pomiędzy sieciami, a sieć AiMesh zapewni Ci połączenie z Internetem, nawet gdy jeden węzeł będzie niedostępny.

Automatycznie wybiera najlepszy sygnał Wi-Fi

AiMesh tworzy jedną nazwę sieci dla całego domu, dzięki czemu nie musisz już stale przełączać pomiędzy sieciami podczas poruszania się po domu. System AiMesh kontroluje także moc sygnału dochodzącego do Twojego urządzenia i w razie potrzeby przełącza na inne źródło sygnału. Jeśli natomiast wolisz mieć osobne nazwy sieci dla każdego pasma częstotliwości, to jest to także możliwe – AiMesh został zaprojektowany dla spełnienia wszelkich potrzeb użytkownika!

Zawsze aktywne samonaprawiające się połączenie

Zdolność do samonaprawy oznacza, że router, który aktualnie nie zapewnia dobrego sygnału, nie jest używany, a zamiast tego system korzysta z pozostałych routerów. Dzięki temu Twoje wyeliminowane są zakłócenia połączenia i nawet nie zauważysz płynnych przejść pomiędzy routerami.

Inteligentny wybór pasma

Węzły są ze sobą łączone poprzez stabilne połączenie do przesyłu wstecznego, które gwarantuje niezawodność całej sieci. AiMesh wykrywa jakość połączenia na każdym paśmie częstotliwości, inteligentnie wybierając najlepsze pasmo do połączenia do przesyłu wstecznego: 5 GHz, 2,4 GHz, czy nawet nowe pasmo 6 GHz dostępne w standardzie Wi-Fi 6E. Ponadto automatycznie przełącza na inne pasmo, jeśli pasmo aktualnie wykorzystywane do przesyłu wstecznego jest zatłoczone.

Zalety wyższej wydajności: ekstremalna prędkość połączeń Wi-Fi

Często routery typu standalone oferują najlepszą możliwą wydajność i funkcje, a w połączeniu w systemie AiMesh zapewniają optymalną funkcjonalność. System AiMesh wykorzystujący dwa routery ROG Rapture GT-AXE11000 Wi-Fi 6E może zapewnić sześć razy wyższą przepustowość niż systemy Wi-Fi 6 typu mesh oferowane przez konkurencję.*

*Na podstawie wyników testów wykonanych w laboratoriach ASUS.

Dowiedz się więcej na temat Wi-Fi 6E

System sieci mesh AiMesh Wi-Fi 6E

1.5X Faster

Konkurencyjne systemy mesh z Wi-Fi 6

Łatwe i wydajne zarządzanie

Systemem AiMesh można łatwo zarządzać za pomocą aplikacji ASUS Router lub interfejsu webowego. Możesz sprawdzić stan połączeń, korzystać z graficznego monitorowania ruchu w sieci, a także spersonalizować ustawienia jednym kliknięciem lub stuknięciem ekranu. Korzystanie z sieci AiMesh jest całkowicie bezstresowe.

Optymalizacja jednym stuknięciem ekranu

Dostępny jest wygodny skrót klawiszowy w aplikacji ASUS Router, który pozwala jednym stuknięciem ekranu zoptymalizować topologię AiMesh – czyli połączenia pomiędzy głównym routerem a poszczególnymi węzłami. Zoptymalizowana topologia gwarantuje, że każdy węzeł jest połączony z głównym routerem najkrótszą możliwą drogą, zapewniając szybkie i stabilne połączenia w całym domu.

Połączenia AiMesh

Korzystając z intuicyjnego interfejsu użytkownika, masz wygodny przegląd konfiguracji swojej elastycznej sieci AiMesh w miarę jej rozszerzania. Możesz błyskawicznie sprawdzić, ile węzłów jest połączonych i jak wiele urządzeń jest połączonych z każdym węzłem.

Status połączeń z węzłami

Kliknij dowolny węzeł, aby natychmiast sprawdzić jakość jego połączenia do przesyłu wstecznego, przepustowość transmisji danych lub wyświetlić bardziej szczegółowe informacje. W przypadku słabej jakości połączenia ASUS zapewnia wiele metod jego ulepszenia, w tym optymalizację jednym kliknięciem, nadanie priorytetu połączeniu do przesyłu wstecznego i inne.

Zaawansowane konfiguracje

Do spersonalizowanych konfiguracji aplikacja ASUS Router i interfejs webowy zapewniają wydajne narzędzia, które umożliwiają zmianę parametrów systemu, typ połączenia do przesyłu wstecznego czy ustawienia węzła. Jest to naprawdę profesjonalne narzędzie dla każdego, kto potrzebuje w pełni dostosowanych ustawień sieciowych.

Pełen zestaw opcji do przesyłu wstecznego

AiMesh zapewnia wiele opcji do spersonalizowania połączenia do przesyłu wstecznego. Do bezprzewodowego połączenia do przesyłu wstecznego możesz ręcznie wybrać preferowane pasmo uplink dla każdego węzła, w tym także nowe pasmo 6 GHz standardu Wi-Fi 6E*. W przypadku niektórych modeli trzyzakresowych możesz nawet przypisać dedykowane pasmo tylko do połączenia do przesyłu wstecznego. W połączeniu przewodowym technologia AiMesh umożliwia połączenia Ethernet z pojedynczymi węzłami lub całą siecią, co zapewnia ultraszybką przepustowość za pośrednictwem portów 10 GbE i 2,5 GbE dostępnych w niektórych routerach ASUS klasy premium. Wybór należy do Ciebie!

* Dostępne tylko w routerach WiFi 6E.

Elastyczne aktualizacje całego systemu

Można łatwo dokonać zmian w konfiguracji całego systemu AiMesh jednocześnie – w tym dokonywać aktualizacji oprogramowania firmware, uruchamiać ponownie lub resetować – czy też wykonać czynności dla każdego węzła z osobna. Nawet gdy przebywasz poza domem, wciąż możesz naprawić niektóre problemy z łącznością z Internetem w domu, zdalnie konfigurując dały system lub poszczególne węzły.

Spersonalizowane ustawienia węzła

Każdy węzeł można skonfigurować osobno, w tym zmieniać ustawienia agregacji linków, aplikacji USB, sygnału radiowego Wi-Fi, oświetlenia LED czy inne zaawansowane opcje. Możesz również ręcznie wybrać odpowiednie połączenie uplink dla każdego węzła za pośrednictwem opcji Preferred Uplink AP.

Uczyń Internet miejscem bezpiecznym dla wszystkich

Bezpieczeństwo sieci domowej jest kluczowe dla wielu połączonych urządzeń, w tym również dla wrażliwych na zagrożenia urządzeń IoT. Routery AiMesh są oferowane z bezpłatnym na cały okres użytkowania produktu pakietem zabezpieczeń AiProtection oraz kontroli rodzicielskiej, a ponadto niektóre model wykorzystują najnowszy protokół bezpieczeństwa WPA3. W systemie AiMesh wszystkie Twoje urządzenia są chronione!

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa sieci

  • Nadzór rodzicielski

  • Bezpieczeństwo klasy komercyjnej

ZALETY
 

System Wi-Fi AiMesh

Zwykły system typu mesh

Router o konwencjonalnej wydajności

Łatwa instalacja  
Płynny roaming  
Lepsze pokrycie sygnałem (pojedynczy węzeł)  
Wysoka wydajność  
Bogaty zestaw funkcji