Čo je AiMesh?

AiMesh prepája niekoľko kompatibilných routerov ASUS, a vytvára tak domácu mesh WiFi sieť. Táto flexibilná a škálovatešná technológia umožňuje kombinovať rôzne routery kompatibilné s AiMesh, a kedykoľvek pridávať nové pre zlepšenie pokrytia.* Všetky zariadenia v AiMesh sieti disponujú prístupom ku všetkým funkciám hlavného routera, vrátane herných funkcií, komerčného zabezpečenia AiProtection a ďalších. Väčšina routerov ASUS už podporuje AiMesh riešenie.

* AiMesh podporuje štandard 802.11k/v.

Oceňovaná technológia

"ASUS možno nie je prvá značka, která vám napadne, keď je reč o zariadení pre domácu sieť. Aj tak v roku 2021 získala naše ocenenie "Readers' Choice" pre routery už desiaty raz v rade. Je to prvá značka, o ktorej by ste mali uvažovať pri modernizácii svojej domácej sieťovej zostavy." - PCMag

Ďalšie informácie o routeroch ASUS

RT-AX92U 2 Pack získal ocenenie "Najlepší mesh router pre hranie hier". - PC Gamer

Ďalšie informácie o RT-AX92U 2 Pack

ASUS ZenWiFi AX (XT8) bol vyhlásený "Najlepším WiFi 6 Mesh systémom". - CNET

Ďalšie informácie o ASUS ZenWiFi AX (XT8)

Inteligentná technológia s maximálnou spoľahlivosťou

Riešenie AiMesh je navrhnuté tak, aby bolo rýchle a spoľahlivé, a umožňovalo bezstarostné pripojenie na internet. Môžete využívať bezproblémové pripojenie kdekoľvek, bez nutnosti prepínanie na iné siete, pričom AiMesh riešenie dokáže poskytovať pripojenie na internet aj v prípade výpadku jedného uzla.

Automatický výber najlepšieho WiFi signálu

AiMesh dokáže vytvoriť jednotný názov siete pre celý dom, takže nie je nutné neustále prepínať medzi sieťami, keď sa pohybujete po dome. AiMesh sleduje silu signálu vášho zariadenia a v prípade potreby ho plynule pripojí k inému zdroju WiFi. Ak dávate prednosť samostatným názvom sietí pre jednotlivé frekvenčné pásma, môžete to spraviť tiež – AiMesh je totiž navrhnutý tak, aby vždy fungoval presne podľa vašich predstáv!

Stále funkčné. Pripojenie, ktoré sa samo vylieči

Ak dôjde k narušeniu v ktorejkoľvek časti AiMesh siete, funkcia samoobnovy okamžite nahradí zlyhávajúci router pomocou zostávajúcich pripojených routerov. Vaše pripojenie tak nebude prerušené a vy si nič ani nevšimnete.

Inteligentný výber pásma

Jednotlivé uzly siete sú prepojené chrbticovým spojením; stabilné chrbticové spojenie zabezpečuje spoľahlivosť celej siete. AiMesh sa stará o kvalitu pripojenia v jednotlivých frekvenčných pásmach a inteligentne vyberá najlepšie pásmo pre chrbticové pripojenie: 5 GHz, 2,4 GHz alebo dokonca nové WiFi 6E pásmo 6 GHz. Automaticky tiež prepne na iné pásmo, ak dôjde k preťaženiu aktuálneho pásma chrbticového pripojenia.

Sila viacerých zariadení: extrémna rýchlosť WiFi

Samostatné routery obvykle ponúkajú najlepší možný výkon a funkcie a pri zapojení v systéme AiMesh sú bezkonkurenčné. AiMesh systém využívajúci dva routery ROG Rapture GT-AXE11000 WiFi 6E môže poskytovať až 6x vyššiu priepustnosť než konkurenčné WiFi 6 mesh systémy.*

*Na základe laboratórnych testov spoločnosti ASUS.

Ďalšie informácie o WiFi 6E

Mesh systém AiMesh WiFi 6E

1,5x rýchlejší

Konkurenčné WiFi 6 Mesh systémy

Jednoduchá a rýchla správa

AiMesh systém môžete jednoducho spravovať prostredníctvom aplikácie ASUS Router alebo webového rozhrania. Jednoduchým kliknutím môžete skontrolovať pripojenie, graficky sledovať prevádzku a prispôsobiť nastavenie. Prevádzka AiMesh siete je skutočne bezproblémová.

Optimalizácia jediným kliknutím

V aplikácii ASUS Router je k dispozícii jednoduchá skratka pre optimalizáciu topológie AiMesh siete, teda pripojenie medzi hlavným routerom a jednotlivými uzlami. Optimalizovaná topológie zabezpečuje, že každý uzol je pripojený k hlavnému routeru najkratšou cestou, a poskytuje tak rýchle a stabilné pripojenie v celej domácnosti.

AiMesh pripojenie

Vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu už na prvý pohľad jednoducho zistíte konfiguráciu svojej flexibilnej AiMesh siete. Okamžite vidíte, koľko uzlov je pripojených a koľko zariadení je pripojených ku každému uzlu.

Stav pripojení k uzlu

Kliknutím na ľubovoľný uzol okamžite zobrazíte kvalitu jeho chrbticového pripojenia, rýchlosť prenosu dát alebo podrobnejšie informácie. Ak je pripojenie zlé, ponúka ASUS niekoľko spôsobov, ako ho opraviť, vrátane optimalizácie jedným kliknutím, uprednostnenie zapojenia chrbticového pripojenia a ďalších.

Pokročilé konfigurácie

Pre pokročilejšie konfigurácie sú aplikácie a webové rozhranie routeru ASUS vybavené výkonnými nástrojmi, ktoré umožňujú meniť systémové parametre, typ prenosovej siete alebo nastavenie uzlov. Je to skutočne profesionálny nástroj pre každého, kto si chce podrobne prispôsobiť nastavenie siete.

Bohaté možnosti chrbticového pripojenia

AiMesh poskytuje niekoľko možností prispôsobenia chrbticového pripojenia. Pre bezdrôtové chrbticové pripojenie môžete pre každý uzol ručne zvoliť preferované pásmo uplinku, vrátane nového pásma 6 GHz WiFi 6E.* Niektoré trojpásmové modely môžu dokonca priradiť vyhradené pásmo len pre chrbticové pripojenie. Pre káblové chrbticové pripojenie umožňuje AiMesh pripojenie k Ethernetu pre jednotlivé uzly alebo celú sieť, čo umožňuje ultra rýchlu priepustnosť z 10G a 2,5G LAN portov, ktoré sú k dispozícii na niektorých prémiových routeroch ASUS. Finálna voľba je na vás!

* K dispozícii len vo WiFi routeroch 6E.

Flexibilná aktualizácia celého systému

Je ľahké robiť zmeny konfigurácie celého AiMesh systému naraz – vrátane aktualizácií firmvéru, reštartovania alebo resetovania – prípadne robiť operácie v každom uzle zvlášť. Aj keď ste mimo domov, môžete prípadné problémy s domácim internetom vyriešiť vzdialenou konfiguráciou buď celého systému, alebo jednotlivých uzlov.

Vlastné nastavenie uzla

Každý uzol môžete nakonfigurovať samostatne, vrátane agregácie liniek, USB aplikácií, WiFi rádia, ovládania svetelných LED diód a ďalších pokročilých úprav. Pre každý uzol tiež môžete ručne zvoliť vhodné pripojenie uplinku pomocou funkcie Preferred Uplink AP.

Spravte z internetu bezpečnejšie miesto pre všetkých

Zabezpečenie domácej siete je kľúčové, ak máte pripojených viac zariadení, vrátane zraniteľných zariadení internetu vecí. AiMesh routery ponúkajú bezplatnú doživotnú ochranu AiProtection aj rodičovskú kontrolu. Niektoré modely využívajú tiež najnovší bezpečnostný protokol WPA3. Všetky vaše zariadenia sú preto v AiMesh systéme dokonale chránené!

Ďalšie informácie o zabezpečení siete

  • Rodičovská kontrola

  • Zabezpečenie na komerčnej úrovni

VÝHODY

AiMesh WiFi systém

Bežný mesh systém

Tradičný výkonný router

Jednoduchá inštalácia  
Bezproblémový roaming  
Širšie pokrytie (jeden uzol)  
Veľký výkon  
Pokročilé funkcie