Správne riešenie vašich problémov s Wi-Fi bez ohľadu na typy domu

Najčastejšími prekážkami signálu Wi-Fi sú betónové/tehlové steny a podlahy a ďalšie elektrické spotrebiče, ktoré vydávajú rádiové signály. AiMesh Wi-Fi rieši tieto problémy vytvorením siete, v ktorej všetky routre spolu vzájomne komunikujú a zaisťujú hladký a spoľahlivý bezdrôtový Wi-Fi signál s celou radou skvelých sieťových funkcií. ASUS ponúka kompletnú zostavu produktov AiMesh, z ktorých si iste zostavíte riešenie ideálne práve pre vašu domácnosť.

Navrhnutý pre váš domov

Tu sú príklady, ako naši zákazníci zavádzajú systém AiMesh do svojich domácností.

Mestský dom

Tradičný dvojpodlažný dom

Dom v štýle farmy

Taichung, Tajwan

Päť poschodí, dve spálne

Päťpodlažný mestský dom

300 m2
(celková podlahová plocha)

S AiMesh mám silný signál Wi-Fi na každom poschodí bez hluchých zón. Nastavenie a inštalácia systému boli vďaka intuitívnej aplikácii pre smartfóny a môjmu každodennému využívaniu tohto systému bezproblémové.

Riešenie AiMesh:

2 x RT-AC68U Viac informácií

Dom Chena

New Taipei City, Tajwan

Jedno poschodie, dve spálne

Byt s tehlovými stenami

80 m²

Oceňujem, že môžem mať len jeden názov siete Wi-Fi, hoci mám viac routerov a moje zariadenie sa pri pohybe po dome bez problémov prepínajú z jedného routera na druhý. Všetky moje zariadenia sú pripojené ku kanálu 5 GHz a z môjho ISP dosahujú maximálne rýchlosti (download 200 Mb/s, upload 20Mb/s). So systémom AiMesh si môžem vychutnať hladký prenos videa rýchlosťou 190 Mb/s kdekoľvek po dome.

Riešenie AiMesh:

1 x RT-AC5300 Viac informácií
1 x GT-AC5300 Viac informácií

Dom Tsai

Šanghaj, Čína

Dve poschodia, päť spální

Veľký dvojposchodový dom

690 m2

AiMesh mi zaisťuje bezproblémové užívanie siete a celkovo prekonal moje očakávania. Poskytuje plynulý zážitok pri prepínaní medzi routermi a poskytuje pokrytie Wi-Fi v celom dome. Vyriešil všetky moje každodenné problémy s pripojením.

Riešenie AiMesh:

3 x GT-AC5300 Viac informácií

Dom Changa

RedLand, Austrália

Jednopodlažný, päť spální

Jednopodlažný dom

Cca. 460 m2

Určite vnímam, že došlo k obrovskému zlepšeniu. Teraz chytáme internet aj u mojej dcéry. Môžeme tam dokonca sledovať i Netflix, kým predtým sme nemohli chytiť ani náznak signálu. Teraz môžeme sedieť všetci traja v salónku a sledovať tri rôzne zariadenia. Bez problémov sledujeme Netflix, chatujeme na Facebooku alebo hráme interaktívne hry. Funguje to perfektne.

Riešenie AiMesh:

1 x RT-AC88U Viac informácií
1 x RT-AC68U Viac informácií

Dom Louisa

Tipy k vytvoreniu stabilného Wi-Fi systému

Rozmiestnenie jednotlivých routerov AiMesh ovplyvňuje výsledný výkon Wi-Fi v celom dome, takže ich umiestnenie je kľúčové. Našťastie je to ľahké. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu

 • Primárny router a ostatné uzly sú od seba príliš vzdialené
 • Prekážky (steny, nábytok) blokujú spojenie medzi jednotlivými routermi
 • Rozostavte routere rovnomerne po celom poschodí, aby mohol byť pokrytý každý roh vášho domu. Optimálna vzdialenosť medzi routermi je asi 10-15 metrov.
 • Pokiaľ je to možné, zaistite jasné zorné pole (žiadne prekážky) medzi AiMesh routermi a umožnite najlepšie možné spojenie medzi nimi, aby ste zaistili lepšie spojenie s vašimi zariadeniami.
 • Bezdrôtové pripojenie je náročné priviesť z hlavného routeru do najvyšších poschodí kvôli medzere medzi prízemím a prvým poschodím.
 • Pre dostatočné Wi-Fi pokrytie i do najvzdialenejšieho rohu vášho domu sa uistite, že každý rozbočovač je v priamom spojení so signálom Wi-Fi zo susedných rozbočovačov.
 • Schodisko je ideálnym miestom pre prepojenie Wi-Fi signálu medzi jednotlivými poschodiami vo viacposchodových domoch.
 • Umiestnite routre AiMesh mimo dosah zdrojov rušenia, ako sú mikrovlnné rúry, veľké kovové predmety a ďalšie bezdrôtové zdroje signálu.

AKO NASTAVIŤ SYSTÉM AiMesh

Aktualizujte firmvér

Nainštalujte najnovší firmvér na všetkých routeroch a nastavte všetky rozbočovače AiMesh do východiskového továrenského nastavenia.

Nastavte primárny router

Pripojte router s najvyššou špecifikáciou k internetu ako primárny router a vytvorte sieť Wi-Fi

Vyhľadajte rozbočovače AiMesh

Zapnite ostatné routre AiMesh, kliknite na tlačidlo Hľadať v nástroji ASUSWRT alebo ASUS Router a nechajte aplikáciu ju vyhľadať.

Pridajte AiMesh rozbočovače do systému AiMesh

Vyberte router a kliknutím na tlačidlo Použiť ho pridajte do svojho Wi-Fi systému AiMesh

Pokiaľ ste kúpili už nakombinovaný Wi-Fi systém AiMesh, nastavenie je ešte jednoduchšie.
Na vzhliadnutie praktického videa kliknite tu.

Odmietnutie zodpovednosti:

 1. Skutočná priepustnosť dát a pokrytie sieťou Wi-Fi sa môžu líšiť v závislosti na podmienkach siete a faktoroch životného prostredia, ako objem sieťovej komunikácie, stavebný materiál a konštrukcia budovy a špecifikácie sieťovej služby, čo vedie k nižšej skutočnej priepustnosti dát a bezdrôtového pokrytia.
 2. Bezproblémový roaming môže závisieť na špecifikácii mobilných zariadení.
 3. Modemové routere DSL a LTE Wi-Fi, ktoré podporujú technológiu AiMesh, sú schopné pracovať iba ako primárny router AiMesh, nie ako rozbočovač AiMesh.
 4. Pre úplný názov modelu routera skontrolujte štítok na zadnej strane smerovača.