AiMesh Teknolojisi

Duvarları ve Katları Aşan Tam İşlevli
Güçlü ve Kesintisiz WiFi

ASUS AiMesh, evinizin her köşesinde kesintisiz, kusursuz ve güvenli kablosuz bağlantıdan yararlanmanızı sağlayan WiFi çözümüdür. Güçlü özelliklere ve kullanım kolaylığına sahip bu çözüm ile WiFi menzili ve maksimum hız arasında tercih yapmak zorunda kalmayacak, WiFi bağlantılarını olması gerektiği gibi kullanabileceksiniz.

İnovasyon Ödülü – Hardware.info

“İstediğiniz şey en yüksek performans ise iki adet RT-AC86U sipariş edip AiMesh yazılımıyla kullanmanızı tavsiye ediyoruz.” – HARDWARE.INFO

DAHA FAZLA BİLGİ

Okuyucuların Tercihi, 7 Sene Üst Üste!

“ASUS her yıl PCMag okuyucularının tercih ettiği router markası olmaya devam ediyor. Diğer hiçbir marka ASUS’un sunduğu memnuniyete yaklaşamadı” – PC Magazine

DAHA FAZLA BİLGİ

Esnek ve Ölçeklenebilir Kablosuz Ağ

AiMesh, uyumlu ASUS router’ları birbirine bağlayarak tüm evi kapsayan bir WiFi ağı oluşturan yenilikçi bir özellik. Esnek ve ölçeklenebilir yapısı sayesinde farklı ASUS router modellerini birlikte kullanma olanağı tanıyor. Ağınızı güçlendirme vakti geldiğinde mevcut donanımlarınızı atmak zorunda değilsiniz. Daha fazla kapsama alanına veya yeni işlevlere ihtiyaç duyduğunuzda, AiMesh ağınıza uyumlu yeni bir router eklemeniz yeterli.

Daha Fazla Güç: Üstün WiFi Hızı

Her bir router tek başına üstün performans sergileyebiliyor. AiMesh sisteminde birlikte çalıştıklarında ise rakipsiz hale geliyorlar. En yeni ASUS RT-AC86U router ile yaptığımız testlerde, çok merkezli hazır sistemlerin sinyali kaybettiği uzun mesafelerde bile 463 Mbps hıza ulaştık. AiMesh ile ağınız evinizin en uzak köşelerinde veya bahçede bile 4K UHD yayın izlemek gibi zorlayıcı şeylerin üstesinden gelebiliyor!

Maksimum Güvenilirlik İçin Akıllı Teknoloji

AiMesh performans ve güvenilirlik sunmak için çeşitli teknolojilerden yararlanıyor. Böylece, WiFi ağını düşünmeden sizin için en önemli insanlar ve cihazlarla bağlı kalabilirsiniz.

En İyi Wi-Fi Sinyalini Otomatik Seçer

AiMesh tüm evi kapsayan tek bir ağ oluşturabilir. Böylece evin içinde dolaşırken ağ değiştirmek zorunda kalmazsınız. AiMesh cihazınıza ulaşan sinyal gücünü takip eder ve gerektiğinde diğer bir kaynağa geçiş yapar. Her frekans bandı için ayrı bir isim kullanmak isterseniz bunu da yapabilirsiniz. AiMesh siz nasıl isterseniz öyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır!

Her Zaman Çalışan, Kendini Onaran Bağlantı

AiMesh ağınızın herhangi bir parçasında kesinti yaşanırsa kalan router bağlantıları sorun yaşanan router’ın anında yerini alır. Böylece bağlantınız kesilmez ve siz bir sorun yaşandığını bile fark etmezsiniz.

2.4GHz

5GHz

5GHz

Akıllı Bant Seçimi

AiMesh özellikli router’lar sağlam bir veri temeliyle birbirine bağlıdır. AiMesh, kablolu bağlantı veya 5 GHz ile 2,4 GHz arasından en uygun frekans bandını akıllı bir şekilde seçer. Üç bant router’larda ise iki 5 GHz bandından birini router’lar arası iletişime ayırır.

Bağlı Tüm Cihazlar İçin
Ağ Koruması

Ağa bağlı cihazlarınıza kredi kartı numaralarınızı, internet bankacılığı parolalarınızı ve diğer kişisel bilgilerinizi emanet ediyorsunuz fakat bu cihazların hepsi antivirüs korumasına sahip değil. İşte bu nedenle ASUS AiProtection’a ihtiyacınız var. AiMesh router’larda bulunan bu özellik, kişisel verilerinizi tüm AiMesh ağında koruma altına alarak gizli bilgilerinizin tüm cihazlarınızda güvende olmasını sağlıyor. AiProtection otomatik olarak güncelleniyor ve AiMesh router’ınızı kullandığınız sürede hiçbir abonelik ücreti gerektirmeden tamamen ücretsiz çalışıyor.

Saldırılara Karşı Her Zaman Güncel Koruma

Standart güvenlik duvarlarından bir adım yukarıda olan kurumsal sınıf sızma önleme sistemi (IPS), sık rastlanan tüm saldırıları engellemek için gelen ve giden internet verilerini derinlemesine tarar. Trend Micro’nun bulut üzerindeki veri merkezi sayesinde, bu AiProtection özelliği yeni bir yama çıktığında kendiliğinden kurar ve böylece korumanızın her zaman güncel kalmasını sağlar

Zararlı Web Sitelerini Engelleyin

Siber tehditler genellikle normal reklamlar veya dosya indirme bağlantıları gibi görünür. Bu nedenle, ağınızı ele geçirecek zararlı web sitelerine veya dosya indirme bağlantılarına istemeden tıklayabilirsiniz. AiProtection bilinen zararlı siteleri tanıyıp engellemek ve sizi daha siteye tıklamadan korumak için Trend Micro’nun bulut veri tabanını kullanıyor.

Zararlı Yazılım Bulaşan Cihaz Tespiti ve Engelleme

Zararlı yazılım bulaşmış bir cihaz AiMesh ağınıza bağlanırsa sistem o cihazı tespit edip zararlı sunucuyla bağlantısını engelleyerek cihazda yer alan kişisel verilerin ele geçirilmesini önler. Zararlı sunucu listesi, Trend Micro’nun bulut veri tabanıyla senkronizedir. Böylece AiProtection, ağınızı korumak için en son istihbaratları edinmiş olur.

Güçlü ve Tamamen Merkezi

AiMesh ile; AiProtection, Adaptive QoS ve Ebeveyn Kontrolü gibi harika özellikler ağınızın tamamında çalışır. ASUS Router mobil uygulaması veya ASUSWRT ile tüm ayarları tek bir noktadan kolayca yapabilir, farklı bir router bağlayarak kimsenin bu ayarları atlatmamasını sağlayabilirsiniz. İnternet hizmetinizi en gelişmiş özelliklere sahip router’ınıza bağlamayı unutmayın.

Tüm Ağda Gelişmiş Ebeveyn Kontrolü

Bir AiMesh sisteminde, evin neresinde olurlarsa olsunlar çocuklarınızın internette nasıl vakit geçirdiğini kontrol edebilirsiniz. Ebeveyn kontrolü ayarları tüm AiMesh ağınızda uygulanır. Akıllı telefonunuzdaki ASUS Router mobil uygulamasıyla, cihazları gruplara ayırıp kişilere göre internet aktivitelerini görebilir, ekran başında geçirilecek süreleri bir programa alabilir ve belli tür web sitesi ve uygulamaları engelleyebilirsiniz.

İnternet Faaliyeti
Arayüzü
Çocuk Güvenliği
Ayarı
Erişim Engelleme
Saatleri
İçerik Filtresi

Tüm aile üyelerinizin internet faaliyetlerini anlaşılır bir arayüzde takip edebilir, kullanımın en yoğun olduğu saatleri ve ne tür içeriklerin izlendiğini görebilirsiniz. Çocuklarınıza ait olan cihazları gruplayıp toplam veriyi izleyebilir, yalnızca birkaç dokunuşla erişimin engelleneceği saatleri belirleyip içerik filtreleri uygulayabilirsiniz.

Bir cihazı ve profili düzenlerken bu kutuyu işaretleyin. Bu ayar istediğiniz tüm cihazlara otomatik olarak filtre uygulayıp uygunsuz içerikleri engeller.

Ailenizle kaliteli vakit geçirmek veya çocuklarınızın sorumlu davranışlar edinmesine yardımcı olmak için belirli cihazların internete erişiminin engelleneceği zaman aralıkları oluşturabilirsiniz.

Belirli kategorilerdeki mobil uygulamaları ve web sitelerini engelleyebilir, bu ayarları her bir aile üyesinin cihazı için uygulayabilirsiniz. Bu gelişmiş filtreleme sistemi Trend Micro’nın Deep Packet Inspection (DPI) motorunu kullanarak yalnızca web sitesinin URL’sine göre filtreleme yapmakla kalmaz, aynı zamanda internet paketlerinin kendisini de filtreden geçirir. Bu sayede, web tarayıcısında izlenen içeriklerin yanı sıra cihazlarınızdaki mobil uygulamalarla izlenen içerikler de filtrelenir.*

Evin Her Yerinde Düşük Gecikme Süreli Oyun Deneyimi

Ev ağına bağlı tüm cihazlar aynı internet bant genişliğini kullanır. Birden fazla kişi veya cihaz bağlandığında, oyun oynarken veya video izlerken sıkça gecikmeler yaşanabilir. AiMesh router’larda oyun trafiğine tüm ağda öncelik veren Game Boost (Adaptive QoS) ve wtfast oyun hızlandırma özellikleri bulunur. Böylece evin neresinde olursanız olun en akıcı oyun deneyimini yaşayabilirsiniz.

AVANTAJLAR
  AiMesh Wi-Fi Sistemi Sıradan Ağ Sistemi Geleneksel Performans Router’ı
Kolay kurulum  
Kusursuz dolaşım  
Daha geniş kapsama alanı  
Güçlü performans   **
Zengin özellikler  
PC veya mobil uygulama üzerinden kurulum ve yönetim  
DEZVANTAJLAR
Tek ağ düğümüyle zayıf kapsama  
Vasat performans  
Sınırlı özellikler Dezavantaj yok  
Karmaşık kurulum  
Router ve menzil artırıcı arasında bağlantı farkı  
** Tek router ile tek ağ düğümü kıyaslandığında

Yasal Uyarı:

*Karşılaştırma sonuçları, tek bir RT-AC86U, bir adet üç bant üç ağ merkezli ve bir adet çift bant üç ağ merkezli router kullanılarak kontrollü ASUS laboratuvar ortamında gerçekleştirilen çift yönlü hız testlerinde elde edilmiştir.

  1. Gerçek veri çıkışı ve WiFi kapsama alanı; ağ trafik yoğunluğu, bina malzemesi ve yapımı ve ağ yükü de dahil olmak üzere ağ koşulları ve çevresel faktörlere değişiklik gösterebilir, daha düşük gerçek veri çıkışı ve kablosuz kapsama alanına neden olabilir.
  2. Kusursuz dolaşım, mobil cihazların teknik özelliklerine bağlı olabilir.
  3. AiMesh teknolojisine destek veren DSL ve LTE WiFi modem router’lar yalnızca AiMesh ana router görevi görebilirler, AiMesh ağ düğümü olamazlar.
  4. Router modelinizin tam adı için lütfen arka taraftaki çıkartmayı kontrol edin.
  5. Kablosuz taşıma bağlantısından yararlanmak için Ethernet Taşıma uyumlu router gerekir.