AiMesh nedir?

AiMesh, uyumlu ASUS router’ları birbirine bağlayarak tüm evi kapsayan bir WiFi ağı oluşturuyor. Bu esnek ve ölçeklenebilir teknoloji sayesinde, AiMesh uyumlu farklı router modellerini birlikte kullanabiliyor ve kapsama alanını genişletmek için yenilerini ekleyebiliyorsunuz.* AiMesh ağındaki tüm cihazlar ana router’daki oyun özellikleri ve AiProtection kurumsal düzeyde güvenlik sistemi dahil olmak üzere tüm özelliklerden yararlanabiliyor. Çoğu ASUS router modeli AiMesh desteği sunuyor.

*AiMesh 802.11k/v standardını destekliyor.

Ödüllü Teknoloji

“Ev ağı ekipmanları düşünüldüğünde ilk akla gelen marka ASUS olmayabilir. Ancak 2021’de ASUS onuncu kez üst üste Okuyucuların Tercihi ödülünü kazandı.

ASUS, evdeki ağınızı yenilemek istediğinizde değerlendirmeniz gereken ilk marka.”

- PCMag

ASUS router modelleri hakkında daha fazla bilgi edinin

RT-AX92U 2’li Paket “Oyunlar İçin En İyi Ağ Sistemi Router’ı” ödülünü kazandı

-PC Gamer

RT-AX92U 2’li Paket hakkında daha fazla bilgi edinin

ASUS ZenWiFi AX (XT8), “En İyi WiFi 6 Ağ Sistemi” seçildi

-CNET

ASUS ZenWiFi AX (XT8) hakkında daha fazla bilgi edinin

Maksimum Güvenilirlik İçin Akıllı Teknoloji

AiMesh, sorunsuz WiFi için hızlı ve güvenilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Farklı ağlara geçiş yapmadan her yerde sorunsuz bağlantıların keyfini çıkarabilirsiniz ve AiMesh ağı, bir düğüm arızalı olsa bile internet bağlantısı sunmaya devam edebilir.

En İyi Wi-Fi Sinyalini Otomatik Seçer

AiMesh tüm evi kapsayan tek bir ağ oluşturabilir. Böylece evin içinde dolaşırken ağ değiştirmek zorunda kalmazsınız. AiMesh cihazınıza ulaşan sinyal gücünü takip eder ve gerektiğinde diğer bir kaynağa geçiş yapar. Her frekans bandı için ayrı bir isim kullanmak isterseniz bunu da yapabilirsiniz. AiMesh siz nasıl isterseniz öyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Her Zaman Çalışan, Kendini Onaran Bağlantı

AiMesh ağınızın herhangi bir parçasında kesinti yaşanırsa kalan router bağlantıları sorun yaşanan router’ın anında yerini alır. Böylece bağlantınız kesilmez ve siz bir sorun yaşandığını bile fark etmezsiniz.

Akıllı Bant Seçimi

Düğümler bir arka plan bağlantısıyla ekleniyor. Sağlam arka plan bağlantısı sayesinde tüm ağın güvenilir bir şekilde çalışması sağlanıyor. AiMesh her frekans bandının bağlantı kalitesini tespit edip arka plan için en iyi bandı seçiyor: 5 GHz, 2,4 GHz ve hatta WiFi 6E 6 GHz bandını tercih edebiliyor. Mevcut arka plan bandında trafik artarsa otomatik olarak başka bir banda geçiş yapabiliyor.

Daha Fazla Güç: Üstün WiFi Hızı

Tek başına kullanılan router’lar genellikle mümkün olan en iyi performansı ve özellikleri sunuyor. Bu router’lar AiMesh sisteminde kullanıldıkları zaman ise rakipsiz hale geliyor. İki adet ROG Rapture GT-AXE11000 WiFi 6E router kullanılan bir AiMesh sistemi, rakip WiFi 6 ağ sistemlerinden 6 kat daha hızlı performans sunabiliyor.*

*ASUS laboratuvar testlerine göre.

WiFi 6E hakkında daha fazla bilgi edinin

AiMesh WiFi 6E Mesh Sistemi

1.5X Faster

Rival WiFi 6 Mesh Sistemi

Kolay ve Güçlü Yönetim

AiMesh sistemleri, ASUS Router uygulamasından veya web arayüzünden kolayca yönetilebiliyor. Tek bir tıklama veya dokunmayla bağlantıyı kontrol edebiliyor, trafiği grafik şeklinde izleyebiliyor ve ayarları kendinize göre yapabiliyorsunuz. AiMesh ağ kullanmak son derece zahmetsiz bir iş.

Tek Dokunmayla Optimizasyon

ASUS Router uygulamasında AiMesh topolojisini tek dokunuşla kolayca optimize etmeyi sağlayan bir kısayol bulunuyor. Bu sayede ana router ve her bir düğüm arasındaki bağlantılar en uygun hale geliyor. Bu bağlantıların optimize edilmesiyle her bir düğüm ana router’a en kısa yoldan bağlanıyor, tüm evde hızlı ve sağlam bağlantı sağlanıyor.

AiMesh Bağlantıları

Kullanışlı arayüz sayesinde, genişleyen esnek AiMesh ağınızın yapılandırmasını bir bakışta kolayca görebilmeniz mümkün. Kaç adet düğümün bağlı olduğunu ve her düğümde kaç adet cihaz olduğunu anında görebiliyorsunuz.

Düğüm Bağlantı Durumu

Herhangi bir düğüme tıklayıp arka plan bağlantı kalitesini, veri aktarım hızını veya başka ayrıntılı bilgileri anında görebiliyorsunuz. Bağlantı zayıfsa ASUS bunu çözmek için birden fazla yol sunuyor. Bunlar arasında tek tıkla optimizasyon, arka plan bağlantısına öncelik verme ve daha fazlası bulunuyor.

Gelişmiş Yapılandırmalar

ASUS Router uygulaması ve web arayüzü özel yapılandırmalar için güçlü araçlar sunuyor. Bu araçlarla sistem değerlerini, arka plan bağlantı türünü veya düğüm ayarlarını değiştirebiliyorsunuz. Ağ ayarlarını tamamen kendisi yapmak isteyen kullanıcılar bu profesyonel araçlardan yararlanabiliyor.

Arka Plan Bağlantıları İçin Kapsamlı Seçenekler

AiMesh arka plan bağlantıları için birçok seçenek sunuyor. Kablosuz arka plan bağlantıları için her bir düğümde hangi bantı kullanacağınızı kendiniz seçebiliyorsunuz. Hatta bunun için yeni 6 GHz WiFi 6E* bandını da tercih edebiliyorsunuz. Bazı üç bant modellerde bir bantı yalnızca arka plan bağlantısına ayırabiliyorsunuz. Kablolu arka plan bağlantılarında ise AiMesh tek bir düğüm veya tüm ağ için Ethernet bağlantısı kullanma imkanı veriyor. Bu sayede, bazı üst seviye ASUS router modellerinde bulunan 10 G ve 2,5 G LAN bağlantılarından ultra yüksek hızlı performans alabiliyorsunuz. Seçim sizin!

* Yalnızca WiFi 6E router’larda kullanılabilir.

Sistem Geneli İçin Esnek Güncellemeler

Tüm AiMesh sisteminde yapılandırma değişikliği yapmak çok kolay. Aygıt yazılımını güncellemek veya sistemi yeniden başlatmak mümkün. Ayrıca her bir düğüm için ayrı işlem yapabiliyorsunuz. Evde olmadığınız anlarda bile evinizdeki internet sorunlarını uzaktan bağlanıp tüm sistemi veya düğümleri yapılandırarak çözebiliyorsunuz.

Düğümlere Özel Ayarlar

Her bir düğüm için ayrı yapılandırma da yapılabiliyor. Dilerseniz her bir düğümde bağlantı birleştirme, USB uygulamaları, WiFi radyo, LED ışık kontrolü ve diğer gelişmiş ayarları değiştirebiliyorsunuz. Preferred Uplink AP üzerinden her düğüm için uygun bağlantıyı kendiniz de seçebiliyorsunuz.

İnterneti Herkes İçin Daha Güvenli Bir Yer Haline Getirin

Ev ağlarının güvenliği, saldırılara açık IoT cihazları başta olmak üzere bağlı tüm cihazlar için kritik önem taşıyor. AiMesh router modelleri, kullanım ömrü boyunca ücretsiz AiProtection sistemine ve Ebeveyn Denetimi özelliklerine sahip. Bazı modellerde ise en yeni WPA3 güvenlik protokolü kullanılıyor. AiMesh sistemindeki tüm cihazlar koruma altına alınıyor.

Ağ güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinin

  • Ebeveyn Kontrolü

  • Kurumsal Düzeyde Güvenlik

AVANTAJLAR
 

AiMesh WiFi Sistemi

Standart Ağ Sistemi

Geleneksel Performans Router’ı

Kolay kurulum  
Kusursuz dolaşım  
Daha geniş kapsama alanı (tek düğüm)  
Güçlü performans  
Zengin özellikler