Właściwe rozwiązanie Twoich problemów związanych z Wi-Fi, niezależnie od typu domu

Przeszkody blokujące sygnał Wi-Fi to np. ściany i podłogi z betonu/cegły, jak również inne urządzenia elektryczne emitujące sygnały radiowe. System bezprzewodowy AiMesh rozwiązuje te problemy poprzez stworzenie sieci Wi-Fi, w której wszystkie routery przez cały czas komunikują się ze sobą. Zapewnia to płynną i niezawodną łączność bezprzewodową w całym domu, a ponadto całą gamę różnych funkcji sieciowych. ASUS oferuje pełną linię produktów AiMesh, dzięki czemu łatwo znajdziesz rozwiązanie właściwe dla swojego domu.

System zaprojektowany dla Twojego domu

Jak nasi klienci wykorzystują system AiMesh w swoich domach

Dom szeregowy

Tradycyjny dom dwupiętrowy

Dom w stylu ranczo

Taichung, Tajwan

Pięć pięter, dwie sypialnie

Pięciopiętrowy dom szeregowy

300 metrów kw.
(łączna powierzchnia mieszkalna)

Z systemem AiMesh otrzymuję silny sygnał Wi-Fi na każdym piętrze bez martwych punktów. Instalacja była łatwa i intuicyjna za pomocą aplikacji na smartfona, a moje wrażenia podczas codziennego użytkowania są świetne.

Rozwiązanie AiMesh:

2 x RT-AC68U Dowiedz się więcej

Dom Chena

Nowe miasto w Tajpej, na Tajwanie

Jedno piętro, dwie sypialnie

Apartament z ceglanymi ścianami

80 metrów kw.

Miło jest mieć tylko jedną nazwę sieci Wi-Fi pomimo tego, że posiadam kilka routerów. Moje urządzenia płynnie przełączają się z jednego routera na drugi, podczas gdy poruszam się wewnątrz domu. Wszystkie moje urządzenia są podłączone do pasma 5 GHz i osiągają maksymalne prędkości zapewniane przez mojego dostawcę Internetu (200 Mb/s podczas pobierania / 20 Mb/s podczas przesyłania). Dzięki mojemu systemowi AiMesh cieszę się płynnym strumieniowaniem wideo z prędkością 190 Mb/s w każdym miejscu w domu

Rozwiązanie AiMesh:

1 x RT-AC5300 Dowiedz się więcej
1 x GT-AC5300 Dowiedz się więcej

Dom Tsaia

Szanghaj, Chiny

Dwa piętra, pięć sypialni

Duży dom dwupiętrowy

690 m2

System AiMesh zapewnia mi wspaniałe ogólne wrażenia z korzystania z sieci i z nawiązką spełnił moje oczekiwania. Oferuje mi on płynne przełączanie pomiędzy routerami i duży zasięg Wi-Fi obejmujący całą powierzchnię domu. Rozwiązuje to wszystkie moje problemy z siecią domową podczas codziennego użytkowania.

Rozwiązanie AiMesh:

3 x GT-AC5300 Dowiedz się więcej

Dom Changa

RedLand, Australia

Jedno piętro, pięć sypialni

Dom jednopiętrowy

Ok. 460 metrów kw.

Zdecydowanie uważam, że jest to ogromne ulepszenie. Teraz możemy nawet korzystać z Internetu w pokoju mojej córki. Możemy w nim oglądać Netflixa, a wcześniej nie mieliśmy tam nawet jednej kreski sygnału. Siedzimy sobie w salonie i cała nasza trójka korzysta z różnych urządzeń, oglądając Netflixa, grając na Facebooku lub w interaktywne gry. Nie ma żadnego problemu, wszystko doskonale działa.

Rozwiązanie AiMesh:

Dom Louisy

Kilka wskazówek do stworzenia Twojego stabilnego systemu Wi-Fi

Umiejscowienie każdego routera AiMesh wpływa na wydajność sieci bezprzewodowej w całym Twoim domu, dlatego ich staranne rozmieszczenie jest bardzo ważne. Na szczęście jest to bardzo proste. Oto kilka pomocnych wskazówek

 • Główny router i węzły znajdują się za daleko od siebie
 • Przeszkody (ściany, meble) blokują połączenie z Internetem pomiędzy routerami
 • Rozmieść routery równomiernie pomiędzy piętrami, aby każdy zakątek Twojego domu znalazł się w ich zasięgu. Odstępy pomiędzy routerami powinny w idealnym przypadku wynosić ok. 10-15 metrów.
 • Kiedy tylko jest to możliwe, zadbaj o czyste pole widzenia (bez fizycznych przeszkód) pomiędzy routerami AiMesh. Dzięki temu uzyskasz najlepsze możliwe połączenie pomiędzy nimi, a co za tym idzie lepsze połączenia ze swoimi urządzeniami.
 • Bardzo trudno jest nawiązać połączenie bezprzewodowe pomiędzy głównym routerem a najwyższym piętrem, ze względu na lukę między pierwszym a drugim piętrem.
 • Upewnij się, że każdy koncentrator może odbierać i przesyłać sygnał Wi-Fi od poprzedzającego go i do następnego koncentratora. Dzięki temu uzyskasz płynne połączenia bezprzewodowe nawet w najdalszych zakątkach domu.
 • Schody w budynku kilkupiętrowym są idealnym miejscem do umieszczenia koncentratora, który przedłuży sygnał na następne piętro.
 • Zawsze umieszczaj swoje routery AiMesh z dala od źródeł zakłóceń takich jak kuchenki mikrofalowe, duże obiekty metalowe, czy też inne źródła sygnału bezprzewodowego.

JAK MOŻNA SKONFIGUROWAĆ SYSTEM AiMesh

Zaktualizuj firmware

Zainstaluj najnowsze oprogramowanie firmware we wszystkich routerach i przywróć węzły rozszerzające do ustawień fabrycznych

Wyznacz główny router

Podłącz router o najlepszych specyfikacjach do swojego gniazdka z Internetem, wyznaczając go jako główny ruter, a następnie stwórz sieć Wi-Fi

Szukaj swoich węzłów sieci AiMesh

Włącz pozostałe routery w systemie AiMesh i kliknij „Szukaj” w ASUSWRT lub w aplikacji ASUS Router, aby je znaleźć

Dodaj węzły AiMesh do systemu AiMesh

Wybierz router i kliknij „Zastosuj”, aby dodać go do swojego systemu bezprzewodowego AiMesh

Jeśli posiadasz system Wi-Fi w zestawie typu hard bundle, konfiguracja będzie jeszcze łatwiejsza.
Zobacz nasz film wprowadzający, tutaj.

Zastrzeżenia producenta:

 1. Rzeczywista przepustowość danych i zasięg sygnału Wi-Fi są zależne od warunków sieciowych i czynników środowiskowych, w tym natężenia ruchu w sieci, zastosowanych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, a także obciążenia sieci. Wszystkie wymienione czynniki mogą skutkować niższą rzeczywistą przepustowością danych i mniejszym zasięgiem sieci bezprzewodowej.
 2. Uzyskanie płynnego roamingu może zależeć od specyfikacji urządzeń mobilnych.
 3. Bezprzewodowe routery z funkcjonalnością modemu i obsługą DSL i LTE, które są kompatybilne z technologią AiMesh, mogą wyłącznie pełnić rolę głównego routera sieci AiMesh, a nie mogą zostać skonfigurowane jako węzły AiMesh.
 4. Pełną nazwę swojego routera znajdziesz na naklejce z tyłu jego obudowy.