F2A85-M

  F2A85-M

  Přesné digitální napájení jednotek APU a jedinečný grafický výkon na platformě AMD A85X

  • DIGI+VRM Power Control
  • Remote GO! – Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  • USB 3.0 Boost – Rychlejší USB 3.0 přenosy zásluhou technologie ASUS USB 3.0 Boost
  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • MemOK! – Každá paměť je naprosto OK!
  • Připraveno pro systém Windows 8 – Záruka kompatibility
  Product Image

  Exkluzivní funkce systému Windows 8

  Rychlé spouštění

  Okamžité spuštění operačního systému
  ASpolečnost ASUS uvedla nový hardware a software přispívající ke zkrácení doby spouštění na pouhé 2 sekundy*. Uživatelé systému Windows 8 (a dokonce i starších systémů Windows) tak již nebudou muset zbytečně čekat. Rychlejší spouštění a restart systému znamená, že vaše práce se systémem Windows bude efektivnější – už žádné čekání.

  Windows 8 Experience
  Funkce ASUS Boot Setting

  Různé možnosti spuštění
  Díky optimalizaci hardwaru od společnosti ASUS pro systém Windows 8 poskytuje funkce ASUS Boot Setting vyšší flexibilitu při přizpůsobování procesu spouštění vašeho počítače. Jediným klepnutím můžete přes uživatelsky přívětivé rozhraní vstoupit přímo do systému BIOS a rychle vybrat upřednostňovaný způsob spuštění systému: buď se v mžiku přesunete do OS, nebo zvolíte klasické spuštění. Ať již zvolíte kteroukoli variantu, nastavení se uloží a při dalším spouštění je nebude třeba provádět znovu.

  Funkce grafiky, APU a FCH

  Akcelerovaný procesor AMD® A s grafickou kartou AMD Radeon™ HD 7000

  Tato základní deska podporuje akcelerovaný procesor AMD® A s grafickou kartou AMD Radeon™ HD 7000. Tato revoluční jednotka APU (Accelerated Processing Unit) spojuje v malém a úsporném provedení výkonný procesor s pokročilým grafickým jádrem s podporou DirectX 11. Poskytuje tak vysoký výpočetní výkon a špičkovou kvalitu obrazu. Jednotka podporuje dvoukanálové paměti DDR3 a přenos dat rychlostí až 5 GT/s.

  AMD® A85X FCH(Hudson D4)

  Čipová sada AMD® A85X FCH (Hudson D4) podporuje přenosové rychlosti až 5 GT/s a grafické karty určené pro rozhraní PCI Express™ 2.0 x16. Deska je nativně vybavena 8 porty SATA 6 Gb/s a 4 porty USB 3.0.

  Podpora technologie Quad-GPU CrossFireX!

  Flexibilní řešení pro více grafických čipů – Vaše tajná zbraň!
  Základní deska F2A85-M díky technologii CrossFireX™ umožňuje využít více grafických čipů. Připravte se na hraní, jaké jste dosud nezažili!

  Nejnovější přenosové technologie

  Digitální napájení DIGI+ VRM pro APU

  DIGI+ POWER CONTROL: Digitální systém napájení pro APU
  Základní desky ASUS využívající čipovou sadu AMD® A55 pracují s velmi přesnými digitálními napěťovými regulátory pro APU, zvanými DIGI+ VRM (Voltage Regulation Modules). Napětí APU lze nastavovat buďto s využitím pokročilých automatických režimů, nebo přes uživatelem definované profily. Technologie DIGI+ VRM tak zaručuje vyšší energetickou účinnost a naprosto přesné napájení systému. Vytváří proto ideální platformu pro širokou škálu různých aplikací, od hraní her přes práci s multimédii až po kancelářské úlohy nebo náročný multitasking. To vše samozřejmě s osvědčenou kvalitou ASUS. Základní desky ASUS A55 s digitálním napájením DIGI+ VRM byly navrženy a testovány tak, aby uživatelům nabídly nepřekonatelný výkon i vysokou účinnost a stabilitu pro spolehlivý provoz při jakémkoli využití.
  * Funkce technologie DIGI+ VRM lze využít také u procesorů s paticí FM2

  Remote GO!

  One-stop PC Remote Control and Home Entertainment
  Aplikace Remote GO! bezdrátově propojuje PC, tablety, smartphony a TV prostřednictvím kabelu stávající sítě LAN a routeru. Uživatelé tak mohou přehrávat multimediální obsah z PC na DLNA zařízeních, přistupovat ke svému domácímu počítači odkudkoli pomocí mobilního zařízení a také snadno přenášet soubory mezi počítačem a mobilním zařízením. Prostředí aplikace je moderní, velmi pohodlně se ovládá a skvěle si rozumí s mnoha různými technologiemi. Plní tři užitečné funkce: DLNA multimediální hub, vzdálená plocha a přenos souborů.

  DLNA multimediální hub: HD video, hudbu a fotografie uložené v PC můžete prostřednictvím připojení k bezdrátové síti přehrávat na svých DLNA zařízeních. Dokonce je možné pomocí tabletu ovládat přehrávání multimédií z PC na TV. Ideální volba, pokud se chystáte vytvořit své vlastní domácí kino!

  Vzdálená plocha: Pomocí smartphonu nebo tabletu můžete zcela pohodlně ovládat PC v reálném čase. S těmito funkcemi budete mít prostřednictvím svého smartphonu nebo tabletu přístup k datům uloženým ve stolním počítači. Stačí využít virtuální vzdálenou plochu.

  Přenos souborů: Přenášet nebo sdílet data mezi PC a chytrým zařízením* můžete jednoduše pomocí pravého tlačítka myši.
  * Zařízení iPad/iPhone může soubory odesílat, ale nemůže je z PC přijímat

  USB 3.0 Boost

  Rychlejší USB 3.0 přenosy zásluhou technologie ASUS USB 3.0 Boost
  S technologií USB 3.0 Boost vzroste rychlost datových přenosů přes USB až na 132 %. Přenosové rychlosti USB 3.0, které jsou již při stávajících hodnotách dost působivé, tak budou ještě vyšší. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat mezi zařízeními kompatibilními s USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.
  > Zjistěte více

  Nativní podpora SATA 6 Gb/s

  Čipová sada AMD® A85X FCH nativně podporuje rozhraní pro úložiště příští generace Serial ATA (SATA) a deska díky němu poskytuje přenosové rychlosti až 6,0 Gb/s. V porovnání se současnými sběrnicemi navíc nabízí také větší rozšiřitelnost, rychlejší vyhledávání dat a dvojnásobnou šířku pásma.

  Network iControl
  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

  MemOK!

  Každá paměť je naprosto OK!
  MemOK! dokáže rychle zajistit kompatibilitu paměti při zavádění systému. Tento mimořádný nástroj pro záchranu operační paměti nevyžaduje víc než stisknutí jediného tlačítka, které vyřeší problémy s pamětí. Nástroj MemOK! rozpozná nastavení, při kterém nedochází k chybám, a výrazně tak zvyšuje úspěšnost bezproblémového spuštění systému. Spusťte svůj systém okamžitě.

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožní přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a data ze snímačů. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset stále přepínat mezi různými obslužnými programy.

  ESD

  Přepěťová ochrana vašeho počítače. K elektrostatickému výboji (ESD) může dojít při připojování nebo odpojování jakéhokoli USB zařízení a váš počítač jím může být vážně poškozen. Technologie ASUS ESD Guards dokáže odklonit tok ESD proudu a spolehlivě tak ochrání počítač před elektrostatickými výboji.

  ASUS Anti-Surge Protection

  Přepěťová ochrana vašeho zařízení
  Přepěťová ochrana Anti-Surge detekuje přepětí a v reálném čase brání šíření zkratů. Také aktivně odpojuje napájení a chrání systém.
  1. Detekce přepětí v reálném čase.
  2. Aktivní ochrana proti potenciálnímu poškození základní desky a celého systému.

  GPU Boost

  Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
  GPU Boost zrychluje integrované grafické jádro a přináší extrémní grafický výkon. S uživatelsky příjemným rozhraním lze flexibilně nastavit frekvenci. Snadno dosáhnete stabilního vylepšení systému při jakémkoliv využití.

  ASUS TurboV

  Snadné přetaktování v reálném čase
  Zažijte nával adrenalinu při přetaktování v reálném čase – nyní je to díky utilitě ASUS TurboV realitou. S tímto jednoduchým nástrojem můžete počítač přetaktovat, aniž by bylo nutné opouštět operační systém nebo restartovat počítač. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní je přetaktování opravdu otázkou jen několika kliknutí. Profily ASUS OC v utilitě TurboV navíc nabízejí nejlepší nastavení přetaktování pro nejrůznější situace.

  UEFI BIOS (EZ Mode)

  Flexible & Easy BIOS Interface
  The new ASUS UEFI BIOS is an Unified Extensible Firmware Interface that offers a user-friendly interface that goes beyond traditional keyboard-only BIOS controls to enable more flexible and convenient mouse input. Users can easily navigate the new UEFI BIOS with the same smoothness as their operating system. It natively supports hard drives larger than 2.2TB in 64-bit, with full storage space utilization, helping deliver far more exciting computing than traditional BIOS versions. The exclusive EZ Mode displays frequently-accessed setup info, while the Advanced Mode is for experienced performance enthusiasts that demand far more intricate system settings.


  Podpora pevných disků s kapacitou přes 2,2 TB
  ASUS EFI BIOS v 64bitovém režimu nativně podporuje pevné disky s kapacitou přesahující 2,2 TB. Využívá celý prostor disku a pomáhá využít počítač komplexněji než tradiční verze systémů BIOS!
  Exkluzivní rozhraní ASUS
  • EZ Mode – snadné a pohodlné ovládání
  • Advanced Mode – pro zkušené uživatele vyžadující detailní nastavení systému

  Přehled produktu F2A85-M

  RoHS

  Vyhovuje požadavkům GreenASUS a ErP

  Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie na produkty ErP (Energy-related Products), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet díky inovacím energeticky úsporné produkty šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu, a zmírňují tak dopad na životní prostředí.