F2A85-V PRO

  F2A85-V PRO

  Přesné digitální napájení jednotek APU a jedinečný grafický výkon na platformě AMD A85X

  • Dual Intelligent Processors 3 s technologií New DIGI+ Power Control – Digitální napájení pro APU i paměti, inteligentní digitální napájení pro platformu AMD Dual Intelligent Processors 2 se systémem DIGI+ VRM
  • Direct Key – Samostatné tlačítko pro přímý přístup k systému BIOS
  • USB BIOS Flashback – Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS přes USB
  • Fan Xpert 2 – Dokonalé chlazení a tichý provoz díky optimalizaci rychlosti ventilátorů
  • USB Charger+ – 3× rychlejší nabíjení všech USB zařízení
  • USB 3.0 Boost – Rychlejší USB 3.0 přenosy zásluhou UASP
  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • Připraveno pro systém Windows 8 – Záruka kompatibility
  Product Image

  Funkce grafiky, APU a FCH

  Akcelerovaný procesor AMD® A s grafickou kartou AMD Radeon™ HD 7000

  Tato základní deska podporuje akcelerovaný procesor AMD® A s grafickou kartou AMD Radeon™ HD 7000. Tato revoluční jednotka APU (Accelerated Processing Unit) spojuje v malém a úsporném provedení výkonný procesor s pokročilým grafickým jádrem s podporou DirectX 11. Poskytuje tak vysoký výpočetní výkon a špičkovou kvalitu obrazu. Jednotka podporuje dvoukanálové paměti DDR3 a přenos dat rychlostí až 5 GT/s.

  AMD® A85X FCH(Hudson D4)

  Čipová sada AMD® A85X FCH (Hudson D4) podporuje přenosové rychlosti až 5 GT/s a grafické karty určené pro rozhraní PCI Express™ 2.0 x16. Deska je nativně vybavena 8 porty SATA 6 Gb/s a 4 porty USB 3.0.

  Podpora technologie Quad-GPU CrossFireX!

  Flexibilní řešení pro více grafických čipů – Vaše tajná zbraň!
  Základní deska F2A85-V PRO díky technologii CrossFireX™ umožňuje využít více grafických čipů. Připravte se na hraní, jaké jste dosud nezažili!

  Dual Intelligent Processors 3 s technologií New DIGI+ Power Control

  Dokonalé řízení hardwaru. Perfektní vyladění výkonu
  První základní deska od společnosti ASUS na světě vybavená technologií Dual Intelligent Processors se stala průkopníkem využití dvou integrovaných čipů – EPU (Energy Processing Unit) a TPU (TurboV Processing Unit). Třetí generace funkce Dual Intelligent Processors s technologií New DIGI+ Power Control umožňuje precizní ladění výkonu APU i paměti. Uživatelé si mohou také nastavit speciální klávesu SMART DIGI+, která slouží k okamžité aktivaci jednoho z přednastavených profilů. Tato technologie využívá dva digitální řadiče napětí určené k výjimečně přesnému ladění napětí DRAM a APU. Jednoduchý nástroj AI Suite II dále nabízí možnost extrémní optimalizace výkonu jediným kliknutím. Díky tomuto vylepšení inovativní technologie od společnosti ASUS budete mít vždy k dispozici extrémně přesné ladění napájení, vyšší efektivitu, stabilitu a výkon.

  New DIGI+ Power Control

  Zbrusu nový digitální systém napájení CPU a DRAM
  Základní desky AMD FM2 jsou vybaveny technologií New DIGI+ Power Control využívající dva digitální řadiče napětí. Jeden řadič slouží k velmi přesnému napájení APU, další se stará o paměti DRAM. Díky tomuto vylepšení inovativní technologie od společnosti ASUS budete mít vždy jistotu špičkového ladění napájení. Výsledkem bude vyšší efektivita, stabilita a výkon.  TPU s novou funkcí SMART DIGI+ Key zajišťuje obrovský nárůst výkonu
  Společnost ASUS je špičkou v oblasti návrhu napájení, není proto divu, že opět přichází s řešením pro správu napájení APU a paměti, jež se brzy stane novým standardem – novou technologií SMART DIGI+, která se ve spolupráci s TPU stará o maximální zvýšení výkonu. Profily nové technologie SMART DIGI+ Key aktivujete jediným kliknutím a rázem můžete pomocí násobiče APU ručně zvýšit frekvenci APU až o neuvěřitelných 68 %.

  Větší možnosti přetaktování APU a DRAM
  S programovatelnými integrovanými řadiči mohou uživatelé při přetaktování upravit nejen napětí APU a DRAM, ale také přepínací frekvence VRM v závislosti na aktuálních potřebách. Vzhledem k novým možnostem DRAM budou moci naplno využít operační paměti DDR3 a díky vyvažování zátěže APU a o 30 % větší proudové kapacitě DRAM dokážou ještě více zvýšit výkon systému. Díky pestré škále možností napájení a podrobnému, avšak přesto intuitivnímu rozhraní UEFI BIOS není ani přetaktování velkého množství modulů operační paměti o nic složitější než u běžné základní desky.

  ASUS Exclusive Features

  Remote GO!

  Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  Aplikace Remote GO! bezdrátově propojuje PC, tablety, smartphony a TV prostřednictvím kabelu stávající sítě LAN a routeru. Uživatelé tak mohou přehrávat multimediální obsah z PC na DLNA zařízeních, přistupovat ke svému domácímu počítači odkudkoli pomocí mobilního zařízení a také snadno přenášet soubory mezi počítačem a mobilním zařízením. Prostředí aplikace je moderní, velmi pohodlně se ovládá a skvěle si rozumí s mnoha různými technologiemi. Plní tři užitečné funkce: DLNA multimediální hub, vzdálená plocha a přenos souborů.

  DLNA multimediální hub: HD video, hudbu a fotografie uložené v PC můžete prostřednictvím připojení k bezdrátové síti přehrávat na svých DLNA zařízeních. Dokonce je možné pomocí tabletu ovládat přehrávání multimédií z PC na TV. Ideální volba, pokud se chystáte vytvořit své vlastní domácí kino!

  Vzdálená plocha: Pomocí smartphonu nebo tabletu můžete zcela pohodlně ovládat PC v reálném čase. S těmito funkcemi budete mít prostřednictvím svého smartphonu nebo tabletu přístup k datům uloženým ve stolním počítači. Stačí využít virtuální vzdálenou plochu.

  Přenos souborů: Přenášet nebo sdílet data mezi PC a chytrým zařízením* můžete jednoduše pomocí pravého tlačítka myši.
  * Zařízení iPad/iPhone může soubory odesílat, ale nemůže je z PC přijímat

  Nastavte své domácí PC pomocí softwaru Remote GO!
  1. Nastavení Wi-Fi připojení: využijte kabel stávající sítě LAN a router k připojení PC a chytrého zařízení do stejné domácí sítě
  2. Nainstalujte software Remote GO! na PC
  3. Stáhněte si aplikaci Wi-Fi GO! Remote do chytrého zařízení (Podporované operační systémy: iOS 4.2 nebo novější a Android 2.3 nebo novější)
  4. Nastavení je hotovo – stáhněte si pomocí softwaru ASUS Remote GO! tři užitečné bezplatné aplikace

  USB 3.0 Boost

  Rychlejší přenos dat přes USB 3.0 zásluhou UASP
  Nová technologie ASUS USB 3.0 Boost podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), nejnovější standard pro USB 3.0. S technologií USB 3.0 Boost dokážou USB zařízení přenášet data až o 70 % rychleji a zvýšit tím už tak působivé rychlosti rozhraní USB 3.0. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat mezi zařízeními kompatibilními s USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.

  • První podpora USB 3.0 UASP na světě – okamžité zrychlení na 170 %
  • Kompletní řešení USB 3.0 – Zvýšení výkonu většiny USB zařízení
  • Jednoduše zapojte a zrychlete – Automatická detekce je zárukou maximálního výkonu za všech okolností
  > Zjistěte více

  UEFI BIOS

  ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

  Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
  EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

  Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem

  • Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
  • Nová klávesová zkratka F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
  • ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST


  USB BIOS Flashback

  Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS přes USB
  USB BIOS Flashback představuje nejjednodušší způsob aktualizace systému BIOS! Uživatelé zabývající se přetaktováním mohou bez problémů vyzkoušet novou verzi UEFI BIOS, aniž by museli vstupovat do operačního systému či stávajícího systému BIOS. Tato funkce pracuje dokonce i v případě, že základní deska není osazena klíčovými komponentami, jako je procesor nebo operační paměť. Stačí připojit jakékoli USB úložiště a 3 sekundy podržet speciální tlačítko. Za pomoci pohotovostního napájení ATX se provede automatická aktualizace systému UEFI BIOS. Bezproblémová aktualizace je zárukou naprostého pohodlí!

  DirectKey

  Speciální tlačítko pro přímý přístup k systému BIOS
  Vyvinuto speciálně pro uživatele, kteří potřebují častý přístup k systému BIOS. Jediným stiskem tohoto tlačítka ve chvíli, kdy je počítač v pohotovostním režimu, můžete snadno vstoupit do systému BIOS. Ušetříte čas a při spouštění počítače již nebudete muset opakovaně mačkat klávesu DEL. Dokonalá ukázka snadného a pohodlného ovládání počítače!

  Network iControl

  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

  Fan Xpert 2

  Optimizes the Speed of All Fans for the Ultimate Cool and Quiet
  Hardware-level ASUS Fan Xpert 2 provides the most customizable settings for an even cooler and quieter computing environment. Upgraded with Fan Auto Tuning mode, it enables tailored fan speed settings for each CPU and chassis fan with exclusive automatic fan speed detection, which scans through each fan to run at specific settings based on different criteria, acheiving the best balance of cooling performance and low noise. Fan Xpert 2 also includes an RPM Fixed Mode for users who wish to reduce noise levels to near 0dB with highly specific fan speed control. It reacts to system loads for greater control.

  USB Charger+

  3× rychlejší nabíjení připojených zařízení
  Díky speciálnímu řadiči přímo na desce lze nabíjet připojená zařízení, jako iPhone/iPod, smartphony, tablety a další, až 3× rychleji, a dokonce i tehdy, když je počítač vypnutý, ve spánkovém režimu nebo v režimu hibernace.

  Kompletní integrace USB 3.0

  Více konektorů USB, více pohodlí
  Společnost ASUS usnadňuje přístup k rozhraní USB 3.0 na zadním panelu – dohromady nabízí 6 konektorů USB 3.0. Využijte výhod nejnovějšího připojení typu plug & play, jehož rychlost je až desetkrát vyšší než u předchozího USB 2.0. Tato deska nabízí mnohem snadnější využití vysokorychlostního připojení.

  Nativní podpora SATA 6 Gb/s

  Nativní podpora SATA 6 Gb/s
  Čipová sada AMD® A85X FCH nativně podporuje rozhraní pro úložiště příští generace Serial ATA (SATA) a deska díky němu poskytuje přenosové rychlosti až 6,0 Gb/s. V porovnání se současnými sběrnicemi navíc nabízí také větší rozšiřitelnost, rychlejší vyhledávání dat a dvojnásobnou šířku pásma.

  F2A85-V PRO – Přehled produktu


  Další funkce od společnosti ASUS

  TurboV

  Upravte výkon systému pouze několika klepnutími.

  Auto Tuning

  Dosáhněte automaticky extrémních, a přesto stabilních výsledků při přetaktování

  External SATA

  Externí port SATA umístěný mezi zadními vstupy a výstupy umožňuje snadnou instalaci a připojení za chodu. Můžete tak snadno zálohovat fotografie, videa a další obsah na externí zařízení.

  MemOK!

  Rychle zajistí kompatibilitu paměti při zavádění systému

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS.

  GPU Boost

  Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up

  Q-Design

  ASUS Q-Design enhances your DIY experience.

  EPU

  Energy Efficiency All Around