M5A78L-M LE

  M5A78L-M LE

  Základní deska s technologií EPU pro optimalizaci napájení a podporou operačních pamětí DDR3 1866 (přetakt.) na platformě AM3+

  • ASUS EPU – úspora energie na systémové úrovni
  • Anti-surge – nepřetržitá ochrana pro bezrizikový provoz systému
  • Turbo key – nakopněte výkon pouhým dotykem!
  • Core Unlocker – inteligentní uvolnění skutečného výkonu jádra
   Product Image
   Procesory AMD® FX™ / Phenom™II / Athlon™II / Sempron™ 100 (Socket AM3+)

   Tato základní deska podporuje vícejádrové procesory AMD® Socket AM3+ s unikátní mezipamětí L3 a poskytuje lepší možnosti přetaktování s nižší spotřebou. Podporuje také dvoukanálové paměti DDR3 a urychluje přenos dat až na 5 200 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0. Tuto základní desku je navíc možné osadit procesory společnosti AMD® vyrobené novým 32nm procesem.

   Core Unlocker

   Inteligentní využití skutečného výkonu jader
   Funkce ASUS Core Unlocker zjednodušuje aktivaci skrytých jader procesorů AMD – aktivujete je pouhým stiskem tlačítka. Těšte se z okamžitého nárůstu výkonu snadným odemknutím dodatečných jader, bez nutnosti provádět složité změny v systému BIOS.

   EPU-4 Engine

   Úspora energie na systémové úrovni
   Nová technologie ASUS EPU – první procesor pro úsporu energie, který byl vylepšen na verzi pro 4 komponenty – nabízí dokonalou úsporu energie celého systému prostřednictvím detekce aktuálního vytížení PC a inteligentního nastavování napájení v reálném čase. Jednotka EPU automaticky zajišťuje optimální napájení procesoru, grafické karty, pevných disků a ventilátoru na procesoru. Výrazně tak přispívá k úspoře energie i peněz!

   Turbo Key

   Technologie ASUS Turbo Key umožňuje uživateli proměnit tlačítko pro zapnutí PC v tlačítko pro přetaktování. Po jednoduchém nastavení může tlačítko Turbo Key zvýšit výkonnost, aniž by byla přerušena aktuální činnost nebo hraní her – pouze jedním dotykem!!

   ESD

   Přepěťová ochrana vašeho počítače. K elektrostatickému výboji (ESD) může dojít při připojování nebo odpojování jakéhokoli USB zařízení a váš počítač jím může být vážně poškozen. Technologie ASUS ESD Guards dokáže odklonit tok ESD proudu a spolehlivě tak ochrání počítač před elektrostatickými výboji.

   ASUS Anti-Surge Protection

   Přepěťová ochrana Anti-Surge detekuje přepětí a v reálném čase brání šíření zkratů. Také aktivně odpojuje napájení a chrání systém.
   1. Detekce přepětí v reálném čase.
   2. Aktivní ochrana proti potenciálnímu poškození základní desky a celého systému.

   8-channel high definition audio

   Užijte si na svém počítači špičkový zvuk! Zabudovaný osmikanálový HD audio kodek (High Definition Audio, dříve známý pod kódovým označením Azalia) podporuje kvalitní 192kHz/24bitový výstup zvuku, technologie jack-sensing a retasking (automatické zjištění zapojení zvukového zařízení) a technologii multi-streaming, která odesílá různé zvukové signály současně na různá místa určení. Nyní můžete mluvit se svými partnery přes sluchátka a přitom hrát vícekanálové síťové hry. To všechno prostřednictvím jediného počítače.

   * Chcete-li využívat 8kanálový výstup zvuku, použijte skříň s HD audio modulem na čelním panelu.

   CrashFree BIOS 3

   Obnovte zničené údaje v systému BIOS jednoduše z USB flash disku
   ASUS CrashFree BIOS 3 umožňuje uživateli obnovit zničené údaje systému BIOS z USB flash disku obsahujícího soubor BIOS. Tato utilita snižuje náklady a problémy spojené s nákupem náhradního BIOS čipu.

   EZ-Flash 2

   Jednoduchá aktualizace BIOSu z USB flash disku před spuštěním operačního systému
   EZ Flash 2 je uživatelsky přátelská utilita pro aktualizaci BIOSu. Před zavedením operačního systému jednoduše použijte tento nástroj a proveďte aktualizaci BIOSu z USB flash disku. Můžete si svůj BIOS aktualizovat jen pomocí několika kliknutí bez přípravy dodatečné diskety nebo použití jiné flash utility na bázi operačního systému.

   C.P.R. (CPU Parameter Recall – obnovení parametrů procesoru)

   Funkce BIOS C.P.R. automaticky obnovuje výchozí nastavení procesoru, jestliže při přetaktování dojde k selhání a zamrznutí systému. Díky funkci C.P.R. již není nutné otevírat skříň a ručně resetovat data RTC (Real-Time Clock). K obnovení původního nastavení procesoru stačí pouze vypnout a restartovat systém.

   ErP ready

   Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.

   Q-FAN

   Technologie ASUS Q-Fan inteligentním způsobem upravuje rychlosti ventilátoru CPU podle zatížení systému, aby byl zajištěn tichý chod, účinné chlazení a efektivní provoz.