M5A78L/USB3

  M5A78L/USB3

  Využijte výkon procesorů AM3+ na maximum díky optimální správě napájení

  • Podpora procesorů AM3+
  • USB 3.0 – desetkrát vyšší přenosová rychlost s rozhraním USB 3.0
  • Turbo Key – nakopněte výkon pouhým dotykem!
  • ASUS EPU – úspora energie na systémové úrovni
  • Anti-surge – nepřetržitá ochrana pro bezrizikový provoz systému
  • Core Unlocker – inteligentní uvolnění skutečného výkonu jádra
   Product Image
   Procesory řady Phenom™ II/Athlon™ II/Sempron™ 100 (Patice AM3)

   Tato základní deska podporuje vícejádrové procesory AMD® AM3 s unikátní mezipamětí L3 a poskytuje lepší možnosti přetaktování s nižší spotřebou. Podporuje také paměti DDR3 v režimu dual channel a urychluje přenos dat až na 5 200 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0. Tuto základní desku navíc můžete osadit procesory společnosti AMD® vyrobené novým 45nm procesem.

   HyperTransport 3.0

   HyperTransport™ 3.0 technology provides 2.6 times more bandwidth than HyperTransport™ 1.0, radically improving system efficiency to create a smoother, faster computing environment.

   EPU

   Úspora energie na systémové úrovni
   Technologie ASUS EPU (Energy Processing Unit) nabízí kompletní správu napájení systému pomocí rozpoznání aktuální zátěže PC a inteligentní regulace napájení v reálném čase. Automaticky zajišťuje nejvhodnější využití napájení, a šetří tak energii i peníze.

   Podpora dvoukanálových pamětí DDR3 2000(přetakt.)

   Tato základní deska podporuje operační paměti DDR3, které nabízejí frekvence 2 000 (přetakt.)/1 866 (přetakt.)/1 800 (přetakt.)/1 600 (přetakt.)/1 333/1 066 MHz, a splňují tak vyšší požadavky, které na šířku pásma kladou nejnovější 3D aplikace, multimédia a internetové aplikace. Dvoukanálová architektura DDR3 zvětšuje šířku přenosového pásma operační paměti a zvyšuje výkon celého systému.

   Podpora USB 3.0

   Přenos dat extrémně vysokou rychlostí 4,8 Gb/s díky USB 3.0 – nejnovějšímu standardu pro připojení periferií. Toto rozhraní má za úkol zajistit snadné propojení komponent a periferií příští generace. USB 3.0 přenáší data až 10× rychleji a navíc je zpětně kompatibilní s USB 2.0.

   8-channel high definition audio

   Užijte si na svém počítači špičkový zvuk! Zabudovaný osmikanálový HD audio kodek (High Definition Audio, dříve známý pod kódovým označením Azalia) podporuje kvalitní 192kHz/24bitový výstup zvuku, technologie jack-sensing a retasking (automatické zjištění zapojení zvukového zařízení) a technologii multi-streaming, která odesílá různé zvukové signály současně na různá místa určení. Nyní můžete mluvit se svými partnery přes sluchátka a přitom hrát vícekanálové síťové hry. To všechno prostřednictvím jediného počítače.

   ASUS Anti-Surge Protection

   Přepěťová ochrana Anti-Surge detekuje přepětí a v reálném čase brání šíření zkratů. Také aktivně odpojuje napájení a chrání systém.
   1. Detekce přepětí v reálném čase.
   2. Aktivní ochrana proti potenciálnímu poškození základní desky a celého systému.

   C.P.R. (CPU Parameter Recall – obnovení parametrů procesoru)

   Funkce BIOS C.P.R. automaticky obnovuje výchozí nastavení procesoru, jestliže při přetaktování dojde k selhání a zamrznutí systému. Díky funkci C.P.R. již není nutné otevírat skříň a ručně resetovat data RTC (Real-Time Clock). K obnovení původního nastavení procesoru stačí pouze vypnout a restartovat systém.

   Používá výhradně vysoce kvalitní kondenzátory s vodivým polymerem!

   Tato základní deska používá vysoce kvalitní polymerové kondenzátory kvůli dlouhé výdrži, životnosti a vylepšeným tepelným vlastnostem.

   EZ-Flash 2

   Jednoduchá aktualizace BIOSu z USB flash disku před spuštěním operačního systému
   EZ Flash 2 je uživatelsky přátelská utilita pro aktualizaci BIOSu. Před zavedením operačního systému jednoduše použijte tento nástroj a proveďte aktualizaci BIOSu z USB flash disku. Můžete si svůj BIOS aktualizovat jen pomocí několika kliknutí bez přípravy dodatečné diskety nebo použití jiné flash utility na bázi operačního systému.

   CrashFree BIOS 3

   Obnovte zničené údaje v systému BIOS jednoduše z USB flash disku
   ASUS CrashFree BIOS 3 umožňuje uživateli obnovit zničené údaje systému BIOS z USB flash disku obsahujícího soubor BIOS. Tato utilita snižuje náklady a problémy spojené s nákupem náhradního BIOS čipu.

   ErP ready

   Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.