MAXIMUS V FORMULA/THUNDERFX

  MAXIMUS V FORMULA/THUNDERFX

  Lepší hraní díky vynikajícímu zvuku s podporou více platforem

  Product Image

  Republic of Gamers je tvořena výhradně tím nejlepším z nejlepšího. Nabízíme ten nejlepší hardware, nejvyšší výkon a nejvíce inovativní nápady a vítáme ty nejlepší hráče, kteří se k nám chtějí přidat.

  V Republic of Gamers je lítost výsadou slabých a právo chlubit se je vším a platí pro všechny. Stojíme si za svým prohlášením a své soupeře drtíme. Pokud máte stejný přístup jako my, přidejte se k našemu elitnímu klubu, dejte o sobě v Republic of Gamers vědět.

  ASUS ROG Maximus V Formula Z77 gaming motherboard Video

  Windows 8 Exclusive Features

  Fast Boot

  Instant OS Login
  ASUS has released new hardware and software designs to shorten system boot-up time to 2-seconds* for a smoother user experience that removes annoying delays under Windows 8, and even previous versions of Windows. Faster system boot and restart means Windows starts quicker and higher efficiency - No more waiting around.

  Windows 8 Experience
  ASUS Boot Setting

  Multi-startup Options
  Thanks to ASUS Windows 8 hardware optimization, ASUS Boot Setting provides better flexibility in customizing your PCs startup process. You can enter the BIOS directly with one click through a user-friendly interface, and quickly select your preferred system boot up method: either get to the OS in seconds or opt for regular boot up. Whatever your choice, settings are saved and persistent, with no need to choose every time you power on.

  Přehled produktu Maximus V Formula/ThunderFX

  Herní funkce ROG

  SupremeFX IV

  Záruka dokonalého zvuku
  Technologie SupremeFX IV staví na úspěchu svých předchůdců a využívá sadu pečlivě testovaných zvukových kondenzátorů zaručujících špičkový zvuk či nový integrovaný 300ohmový sluchátkový zesilovač – poskytuje proto lepší a kvalitnější herní zvuk než kdykoli předtím. V kombinaci s již existujícími inovacemi SupremeFX, jako je například fyzické oddělení PCB „Red Line“ a stínění proti EMI, je deska SupremeFX IV pro PC hráče nepřekonatelnou špičkou v oblasti zvuku.

  GameFirst II

  Hraní má přednost
  ROG GameFirst II s technologií cFos Traffic Shaping nabízí výkonné, přesto snadno použitelné možnosti správy sítě a disponuje intuitivnějším uživatelským rozhraním ROG. Deska nabízí jak exkluzivní režim EZ Mode, pomocí něhož mohou provést nastavení i úplní začátečníci, tak i režim Advanced Mode, pomocí kterého mohou nadšenci vyladit svůj systém k dokonalosti – bez ohledu na to, jaké úlohy vaše PC provádí na pozadí, hraní bude mít vždy přednost!

  Intel Gigabit LAN

  Nejrychlejší připojení k síti!
  Řešení LAN od společnosti Intel je známé svou skvělou propustností, nižším zatěžováním CPU a také lepší stabilitou. Díky integrovanému řadiči Gigabit LAN získáte nejlepší síťové připojení.

  ThunderFX

  ThunderFX

  Všestranný herní zvuk pro PC i konzole
  ThunderFX je více než jen další zvukovou kartou – toto všestranné zařízení dokáže zprostředkovat špičkový herní zvuk a připojení vašich oblíbených PC sluchátek k jakémukoli PC, notebooku nebo herní konzoli. Výhodu oproti konkurenci představuje technologie ENC (Environmental Noise Cancellation – aktivní potlačení hluku) a zvukové profily GamEQ s čistými vizuálními identifikátory. 300ohmový sluchátkový zesilovač a prvotřídní kondenzátory Nichicon FG Series jsou zárukou perfektního a ohromujícího zvuku. ThunderFX je kvalitním zvukovým příslušenstvím, bez kterého se při hraní na konzolích, hraní multiplayerových síťových her či sledování multimédií neobejdete.

  * Karta ThunderFX je dostupná pouze s deskou Maximus V Formula/ThunderFX.

  Exkluzivní funkce ROG

  mPCIe Combo s Wi-Fi

  Špičkové kombinované rozhraní!
  Okamžité rozšíření konektivity vaší základní desky ROG. Dejte sbohem fyzickým omezením. Jedinečné kombinované rozhraní se připojuje k základní desce vedle zadních vstupů/výstupů a nabízí jeden port mSATA podporující hybridní úložiště s technologií Intel® Smart Response Technology za použití kompatibilního disku SSD mSATA. Do kombinovaného mini PCI Express 2.0/USB 2.0 portu na opačné straně je integrována karta slučující dvoupásmové 2,4GHz/5GHz rozhraní Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth v4.0. Pomocí tohoto řešení můžete připojit další zařízení, která však nebudou zabírat drahocenné místo na základní desce: budete mít k dispozici vynikající možnosti připojení a rozšiřitelnosti, aniž byste museli obětovat základní funkce.

  Hybrid Thermal Solution

  Ostřejší vzhled, nižší teploty, vyšší frekvence
  Technologie Hybrid Thermal Solution přejímá ostrý styl společnosti ROG, který z ní dělá víc než jen chladič VRM: nabízí kombinaci 100% měděného kanálu vodního chlazení s galvanicky poniklovanými výstupky a integrované teplovodní trubice, jež jsou uložené ve vzduchem chlazeném žebrování. Možnost vodního a zároveň i vzduchového chlazení dělá z technologie Fusion Thermo jedinečný prostředek na cestě k lepšímu přetaktování. > Zjistěte více

  ROG Connect

  Připojte a přetaktujte. Zvyšujte výkon jako profesionálové!
  Monitorujte stav svého stolního počítače a upravujte v reálném čase jeho parametry prostřednictvím notebooku pomocí aplikace ROG Connect, tak jako to dělají inženýři u závodních automobilů. Aplikace ROG Connect umožňuje propojit USB kabelem váš hlavní počítač s notebookem a sledovat v reálném čase kód POST a výpis stavu hardwaru přímo z vašeho notebooku. Kromě toho můžete čistě na hardwarové úrovni nastavovat různé parametry přímo za chodu.

  Extreme Engine Digi+ II

  Optimální energetická účinnost, prémiové komponenty a inteligentní digitální provedení
  Technologie Extreme Engine Digi+ II byla zdokonalena a vybavena těmi nejlepšími japonskými metalickými kondenzátory 10K Black. Konstrukce digitálního VRM vám umožní dosáhnout maximálního výkonu s nastavitelnými frekvencemi CPU a operační paměti. Přesnější ladění zajišťuje lepší účinnost, vyšší stabilitu a dvojnásobnou životnost i výkon celého systému.

  ROG CPU-Z

  Zbrusu nové provedení CPU-Z
  ROG CPU-Z je upravená verze ROG schválená CPUID. Nabízí stejnou funkčnost a spolehlivost jako původní verze, avšak má navíc jedinečný design. Využijte zcela nového vzhledu ROG CPU-Z, získejte informace o CPU a dejte najevo svou jedinečnost.

  Technologie pro více GPU

  LucidLogix Virtu MVP

  Až o 60 % rychlejší hybridní grafika a 3× rychlejší převod videa
  LucidLogix Virtu MVP s technologií HyperFormance™ zvyšuje výkon samostatné grafické karty až o 60 % nad původní hodnoty zaznamenané v testu 3DMark Vantage. Tato technologie je určena pro počítače s procesory Intel® a operačním systémem Windows® 7. Dokonale spojuje výkon samostatné grafické karty a rychlého iGPU. Novou funkcí je pak Virtual Sync, která odstraňuje rušivé zlomy v obraze známé jako tearing, ocení ji proto především hráči. LucidLogix Virtu MVP dokáže na základě napětí, výkonu a zatížení systému dynamicky přiřazovat grafické úlohy s ohledem na nejlepší výkon. Uživatelé se proto mohou těšit na 3× rychlejší převod videa s technologií Intel® Quick Sync Video 2.0, přičemž budou moci stále využívat špičkový 3D rendering a vysoký herní výkon, a to jak s grafickými kartami NVIDIA®, tak i AMD. Pokud není třeba využívat samostatnou grafickou kartu, spotřeba energie se automaticky sníží téměř na nulu. Systém je tak ještě ekologičtější. LucidLogix Virtu MVP je dokonalé řešení, které přináší skvělý grafický výkon a nejlepší flexibilitu i účinnost.

  * LucidLogix® Virtu Universal MVP™ podporuje operační systém Windows® 7.
  ** Funkce Intel® Quick Sync Video je podporována procesory Intel® Core™ druhé a třetí generace.
  *** Konfigurace systému: Operační systém: Windows 7 64bit SP1 | Základní deska: P8Z77-V DELUXE | Procesor: CPU-1155-QB15-2700K-3.5G-Sandy BRIDGE100-8M |DIMM: DDR3 G.SKILL 17000CL9Q-16GBZH 4GB * 4 | Verze Lucidvirtu MVP: V2.1.110.19997 | Verze ovladače integrované grafické karty Intel VGA: V8.15.10.2598 | Verze ovladače ASUS GTX580: V8.17.12.8562

  SLI/CrossFire On-Demand

  Proč si vybírat, když můžete mít obojí?
  SLI, nebo CrossFireX? Nenechejte se touto otázkou vyvést z míry, protože se základní deskou ROG Maximus V Formula budete moci využít obě nastavení pro více GPU. Tato základní deska využívá technologii SLI/CrossFire on Demand, která umožňuje zapojit až čtyři karty v konfiguraci SLI nebo CrossFireX. Ať si zvolíte kteroukoliv cestu, můžete si být jisti, že získáte fantastickou grafiku na dosud nepoznané úrovni.

  Charakteristiky CPU

  Připraveno pro procesory Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® 2. a 3. generace s paticí LGA1155

  Tato základní deska podporuje nejnovější procesory Intel® Core™ třetí generace a procesory Intel® Core™ i3/Core™ i5/Core™ i7/Pentium®/Celeron® druhé generace s paticí LGA1155, s integrovanými řadiči paměti a PCI Express, podporuje dvoukanálové (4 DIMM) DDR3 paměti a 16 linek PCI Express 3.0/2.0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® Core™ třetí generace a procesory Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® druhé generace s paticí LGA 1155 patří mezi nejvýkonnější a zároveň nejúspornější procesory na světě.

  Charakteristiky čipové sady

  PCI Express® 3.0

  PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0) je nejnovější standard sběrnice PCI Express s vylepšenými schématy kódování, který oproti současnému standardu PCIe 2.0 nabízí dvojnásobný výkon. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 zajišťuje uživatelům dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0. Pro uživatele, kteří chtějí zlepšit a optimalizovat výkon svých grafických karet a využívat nejnovější dostupné technologie, bude PCIe 3.0 nutností.
  * Skutečná rychlost PCIe závisí na typu osazeného procesoru.

  Čipová sada Intel® Z77 Express

  Čipová sada Intel® Z77 Express je samostatnou čipovou sadou, jež podporuje patici 1155 pro 3. generaci procesorů Intel® a 2. generaci procesorů Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron®. Poskytuje vyšší výkon pomocí sériových propojení bod-bod umožňujících zvětšit šířku pásma a zvýšit stabilitu. Čipová sada Z77 navíc nabízí 4 porty USB 3.0, které umožňují až 10× rychlejší datové přenosy. Intel® Z77 Express rovněž podporuje funkci iGPU, díky které si uživatelé mohou vychutnat výkon nejnovější integrované grafické karty od společnosti Intel.

  ASUS Crystal Sound – křišťálově čistý zvuk

  DTS Connect

  Dopřejte si požitek ze zvuku na PC
  Abyste si mohli vychutnat kvalitní audio zábavu v mnoha různých formátech opravdu na maximum, jsou pro vás v rámci DTS Connect připraveny hned dvě technologie. DTS Neo:PC™ převádí stereofonní zdroje zvuku (CD, MP3, WMA, internetové rádio) na 7.1kanálový zvuk s perfektním prostorovým efektem. Díky tomu uživatelé mohou připojit svá PC k systému domácího kina. Technologie DTS Interactive se pak na počítači postará o kódování bitových toků DTS do více kanálů a odešle je v zakódované podobě na výstup digitálního audia (např. S/PDIF nebo HDMI) určený k přenosu audio signálu na externí dekodér.

  DTS UltraPC II

  DTS UltraPC II nabízí výjimečný 7.1kanálový prostorový zvuk prostřednictvím obyčejných audio zařízení pro PC – stereofonních reproduktorů a sluchátek. Tato technologie vytváří virtuální prostorový zvuk a navíc pomocí funkce Audio Restoration zvyšuje kvalitu původního zvuku a obnovuje dynamický rozsah audio souborů. Symetrický režim (Symmetry mode) vylepšuje vyvážení hlasitosti různých zdrojů a režim Enhance zvyšuje kvalitu zvuku ekvalizací nízkých a vysokých frekvencí. Tyto technologie dokážou výrazně vylepšit zvuk vašeho domácího kina.