P8B75-M

  P8B75-M

  Vynikající platforma B75 s vylepšenou grafikou a integrovaným obchodním řešením

  • ASUS UEFI BIOS – Vychutnejte si nejpřívětivější rozhraní systému BIOS, které kdy bylo stvořeno.
  • GPU Boost – Užívejte si vysoký výkon svého integrovaného GPU.
  • LucidLogix® Virtu MVP
  • PCIe 3.0 – Zvyšte výkon své grafické karty díky neuvěřitelně vysokým rychlostem.
  • SATA 6G / USB 3.0 – Nejnovější technologie přenosu dat.
  Product Image

  Charakteristiky CPU, čipové sady a grafické karty

  LGA1155 Intel® 3rd/2nd Generation Core™ i7/ Core™ i5/ Core™ i3/ Pentium® / Celeron® Processors Ready

  Tato základní deska podporuje 2. a 3. generaci procesorů Intel® s paticí LGA1155, s integrovaným GPU, integrovanými řadiči paměti a PCI Express s podporou dvoukanálových (2 DIMM) DDR3 pamětí a 16 linek PCI Express 3.0/2.0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® 2. a 3. generace patří mezi nejvýkonnější a nejúspornější procesory na světě.

  Čipová sada Intel® B75 Express

  Čipová sada Intel® B75 Express je nejnovější samostatná čipová sada podporující procesory Intel® 2. a 3. generace s paticí 1155. Poskytuje vyšší výkon pomocí sériových propojení bod-bod umožňujících zvětšit šířku pásma a zvýšit stabilitu. Čipová sada B75 navíc nabízí 4 porty USB 3.0, které umožňují až 10× rychlejší přenos dat. Intel® B75 Express rovněž podporuje funkci iGPU, díky které si uživatelé mohou vychutnat výkon nejnovější integrované grafické karty Intel®.

  Připraveno pro PCIe 3.0

  PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0) je nejnovější standard sběrnice PCI Express s vylepšenými schématy kódování, který oproti současnému standardu PCIe 2.0 nabízí dvojnásobný výkon. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 zajišťuje uživatelům dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0. Pro uživatele, kteří chtějí zlepšit a optimalizovat výkon svých grafických karet a využívat nejnovější dostupné technologie, bude PCIe 3.0 nutností.

  * Rychlost PCIe 3.0 je podporována 3. generací procesorů Intel® Core™.

  Technologie příští generace

  Nativní podpora SATA 6 Gb/s

  Jelikož čipová sada Intel® B75 nativně podporuje rozhraní pro úložiště příští generace Serial ATA (SATA), nabídne přenosové rychlosti až 6,0 Gb/s. V porovnání se současnými sběrnicemi navíc nabízí také lepší škálovatelnost, rychlejší vyhledávání dat a dvakrát větší šířku pásma.

  Native USB 3.0 Support

  The Intel® B75 Chipset natively supports next-generation USB 3.0 technology. Přenos dat extrémně vysokou rychlostí 4,8 Gb/s díky USB 3.0 – nejnovějšímu standardu pro připojení periferií. Toto rozhraní má za úkol zajistit snadné propojení komponent a periferií příští generace. USB 3.0 přenáší data až 10× rychleji a navíc je zpětně kompatibilní s USB 2.0.

  LucidLogix Virtu MVP

  LucidLogix Virtu MVP

  Až o 60 % rychlejší hybridní grafika a 3× rychlejší převod videa
  LucidLogix Virtu MVP s technologií HyperFormance™ zvyšuje výkon samostatné grafické karty až o 60 % nad původní hodnoty zaznamenané v testu 3DMark Vantage. Tato technologie je určena pro počítače s procesory Intel® a operačním systémem Windows® 7. Dokonale spojuje výkon samostatné grafické karty a rychlého iGPU. Novou funkcí je pak Virtual Sync, která odstraňuje rušivé zlomy v obraze známé jako tearing, ocení ji proto především hráči. LucidLogix Virtu MVP dokáže na základě napětí, výkonu a zatížení systému dynamicky přiřazovat grafické úlohy s ohledem na nejlepší výkon. Uživatelé se proto mohou těšit na 3× rychlejší převod videa s technologií Intel® Quick Sync Video 2.0, přičemž budou moci stále využívat špičkový 3D rendering a vysoký herní výkon, a to jak s grafickými kartami NVIDIA®, tak i AMD. Pokud není třeba využívat samostatnou grafickou kartu, spotřeba energie se automaticky sníží téměř na nulu. Systém je tak ještě ekologičtější. LucidLogix Virtu MVP je dokonalé řešení, které přináší skvělý grafický výkon a nejlepší flexibilitu i účinnost.

  * LucidLogix® Virtu Universal MVP™ podporuje operační systém Windows® 7.
  ** Funkce Intel® Quick Sync Video je podporována procesory Intel® Core™ druhé a třetí generace.
  *** Konfigurace systému: Operační systém: Windows 7 64bit SP1 | Základní deska: P8Z77-V DELUXE | Procesor: CPU-1155-QB15-2700K-3.5G-Sandy BRIDGE100-8M |DIMM: DDR3 G.SKILL 17000CL9Q-16GBZH 4GB * 4 | Verze Lucidvirtu MVP: V2.1.110.19997 | Verze ovladače integrované grafické karty Intel VGA: V8.15.10.2598 | Verze ovladače ASUS GTX580: V8.17.12.8562

  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

  GPU Boost

  Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
  GPU Boost zrychluje integrované grafické jádro a přináší extrémní grafický výkon. S uživatelsky příjemným rozhraním lze flexibilně nastavit frekvenci. Snadno dosáhnete stabilního vylepšení systému při jakémkoliv využití.

  EPU

  Energetická účinnost v každé situaci
  Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Odměnou vám navíc bude nižší hluk ventilátoru a delší životnost komponent.

  Network iControl

  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožňuje uživatelům přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a údaje ze snímačů, a dokonce interaktivně pracovat s mobilními zařízeními prostřednictvím Bluetooth. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset přepínat tam a zpět mezi různými obslužnými programy.

  ASUS FanXpert

  Tiché a účinné aktivní chlazení
  ASUS Fan Xpert umožňuje uživatelům chytře nastavit jak rychlost ventilátoru CPU, tak i rychlost ventilátoru skříně s ohledem na různou teplotu prostředí, která je ovlivněna klimatickými podmínkami v různých částech světa a také různorodým vytížením systému. Celá řada vestavěných užitečných profilů nabízí flexibilní ovládání rychlosti ventilátoru a umožňuje dosáhnout tichého a chladného prostředí.

  Anti-Surge Protection (Ochrana proti přepětí)

  Tato speciální konstrukce pomáhá předcházet poškození drahých komponent a základní desky napěťovými špičkami způsobenými zapínáním zdroje (PSU).

  CrashFree BIOS 3

  ASUS CrashFree BIOS 3 umožňuje uživateli obnovit zničené údaje systému BIOS z USB flash disku obsahujícího soubor BIOS. Tato utilita snižuje náklady a problémy spojené s nákupem náhradního BIOS čipu.

  ASUS UEFI BIOS (EZ Mode)

  Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

  Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
  EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

  Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem
  - Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
  - Nová horká klávesa F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
  - ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST

  Podpora technologie Intel® SBA

  Podpora technologie Intel® SBA

  Intel ® SBA (Small Business Advantage) je kombinace hardwaru a softwaru, která poskytuje jedinečné možnosti zabezpečení a produktivity navržené na míru malým podnikům. Intel ® SBA vyžaduje nainstalovaný ovladač MEI (hostitelská softwarová sada AMT).

  Požadavky na platformu:
  • Windows ® 7 (32/64bitové)
  • Panther Point PCH s procesorem Core™ Ivy Bridge nebo Sandy Bridge (platformy Chief River / Maho Bay) a 5MB firmwarem vPro ME 8.0
  Požadavky na procesor a čipovou sadu:
  • Intel ® Core™ i3/i5/i7 s čipovou sadou B75 Express
  • Intel ® Core™ i5/i7 vPro™ s jednou z těchto čipových sad: B75, Q77
  * Musí být nainstalována softwarová sada Intel® Management Engine (Služba Local Manageability Service a rozhraní Intel® Management Engine Interface musí být nainstalované a spuštěné.)
  * Místní administrátorská oprávnění na cílovém počítači.
  * Intel® SBA nepodporuje rozlišení displeje 800 × 600.
  * Seznam odsouhlasených dodavatelů CPU (QVL; Qualified Vendors List) naleznete na stránkách společnosti ASUS na adrese www.asus.com.  RoHS

  GreenASUS

  Základní deska a její obal vyhovují směrnici Evropské unie o omezení používání nebezpečných látek (RoHS). To je plně v souladu se závazkem společnosti ASUS, která se snaží vytvářet ekologické, recyklovatelné produkty a obaly šetrné k životnímu prostředí, které chrání zdraví uživatele a mají jen minimální vliv na životní prostředí.