P8B75-M LX PLUS

  P8B75-M LX PLUS

  Vyšší rychlost rozhraní USB 3.0 a vylepšení řízení šířky pásma v reálném čase na platformě B75

  • ASUS UEFI BIOS – Vychutnejte si nejpřívětivější rozhraní systému BIOS, jaké kdy bylo stvořeno.
  • GPU Boost – Užívejte si vysoký výkon svého integrovaného GPU.
  • PCIe 3.0 – Zvyšte výkon své grafické karty díky neuvěřitelně rychlým datovým přenosům.
  • SATA 6G / USB 3.0 – Nejnovější technologie přenosu dat.
  • Připraveno pro systém Windows 8 – Záruka kompatibility
  Product Image

  Charakteristiky CPU, čipové sady a grafické karty

  Připraveno pro procesory LGA1155 Intel® Ivy Bridge

  Tato základní deska podporuje nejnovější procesory Intel® Ivy Bridge s paticí LGA1155 a integrovanými řadiči paměti a PCI Express s podporou dvoukanálových DDR3 pamětí a 16 linek PCI Express 2,0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® Ivy Bridge patří mezi nejvýkonnější a nejúspornější na světě.

  Čipová sada Intel® B75 Express

  Intel® B75 Express je nejnovější samostatná čipová sada podporující nové patice 1155 pro 2. a 3. generaci procesorů Intel® Core™ i3/Core™ i5/Core™ i7. Pomocí sériových propojení bod k bodu, jež umožňují zvětšení šířky pásma a zvýšení stability, poskytuje vyšší výkon. Kromě toho P8B75-M LX PLUS nabízí 1 port SATA 6 Gb/s a 5 portů SATA 3 Gb/s zajišťující rychlejší přenosy dat a dvojnásobnou šířku pásma oproti stávajícím systémům. Čipová sada Intel® B75 Express rovněž podporuje funkci iGPU.

  Připraveno pro PCIe 3.0

  PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0) je nejnovější standard sběrnice PCI Express s vylepšenými schématy kódování, který oproti současnému standardu PCIe 2.0 nabízí dvojnásobný výkon. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 zajišťuje uživatelům dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0. Pro uživatele, kteří chtějí zlepšit a optimalizovat výkon svých grafických karet a využívat nejnovější dostupné technologie, bude PCIe 3.0 nutností.

  * Rychlost PCIe 3.0 je podporována 3. generací procesorů Intel® Core™.

  Technologie příští generace

  Nativní podpora SATA 6 Gb/s

  Jelikož čipová sada Intel® B75 nativně podporuje rozhraní pro úložiště příští generace Serial ATA (SATA), nabídne přenosové rychlosti až 6,0 Gb/s. V porovnání se současnými sběrnicemi navíc nabízí také lepší škálovatelnost, rychlejší vyhledávání dat a dvakrát větší šířku pásma.

  Native USB 3.0 Support

  The Intel® B75 Chipset natively supports next-generation USB 3.0 technology. Přenos dat extrémně vysokou rychlostí 4,8 Gb/s díky USB 3.0 – nejnovějšímu standardu pro připojení periferií. Toto rozhraní má za úkol zajistit snadné propojení komponent a periferií příští generace. USB 3.0 přenáší data až 10× rychleji a navíc je zpětně kompatibilní s USB 2.0.

  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

  GPU Boost

  Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
  GPU Boost zrychluje integrované grafické jádro a přináší extrémní grafický výkon. S uživatelsky příjemným rozhraním lze flexibilně nastavit frekvenci. Snadno dosáhnete stabilního vylepšení systému při jakémkoliv využití.

  EPU

  Energetická účinnost v každé situaci
  Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Tato jedinečná technologie rovněž snižuje hlučnost ventilátorů a prodlužuje životnost komponent!

  Network iControl

  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožňuje uživatelům přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a údaje ze snímačů, a dokonce interaktivně pracovat s mobilními zařízeními prostřednictvím Bluetooth. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset přepínat tam a zpět mezi různými obslužnými programy.

  ASUS FanXpert

  Tiché a účinné aktivní chlazení
  ASUS Fan Xpert umožňuje uživatelům chytře nastavit jak rychlost ventilátoru CPU, tak i rychlost ventilátoru skříně s ohledem na různou teplotu prostředí, která je ovlivněna klimatickými podmínkami v různých částech světa a také různorodým vytížením systému. Celá řada vestavěných užitečných profilů nabízí flexibilní ovládání rychlosti ventilátoru a umožňuje dosáhnout tichého a chladného prostředí.

  Anti-Surge Protection (Ochrana proti přepětí)

  Tato speciální konstrukce pomáhá předcházet poškození drahých komponent a základní desky napěťovými špičkami způsobenými spínáním zdroje (PSU).

  CrashFree BIOS 3

  ASUS CrashFree BIOS 3 umožňuje uživateli obnovit zničené údaje systému BIOS z USB flash disku obsahujícího soubor BIOS. Tato utilita snižuje náklady a problémy spojené s nákupem náhradního BIOS čipu.

  ASUS UEFI BIOS (EZ Mode)

  Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

  Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
  EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

  Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem
  - Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
  - Nová horká klávesa F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
  - ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST

  Podpora technologie Intel® SBA

  Podpora technologie Intel® SBA

  Intel ® SBA (Small Business Advantage) je kombinace hardwaru a softwaru, která poskytuje jedinečné možnosti zabezpečení a produktivity navržené na míru malým podnikům. Intel ® SBA vyžaduje nainstalovaný ovladač MEI (hostitelská softwarová sada AMT).

  Požadavky na platformu:
  • Windows ® 7 (32/64bitové)
  • Panther Point PCH s procesorem Core™ Ivy Bridge nebo Sandy Bridge (platformy Chief River / Maho Bay) a 5MB firmwarem vPro ME 8.0
  Požadavky na procesor a čipovou sadu:
  • Intel ® Core™ i3/i5/i7 s čipovou sadou B75 Express
  • Intel ® Core™ i5/i7 vPro™ s jednou z těchto čipových sad: B75, Q77
  * Musí být nainstalována softwarová sada Intel® Management Engine (Služba Local Manageability Service a rozhraní Intel® Management Engine Interface musí být nainstalované a spuštěné.)
  * Místní administrátorská oprávnění na cílovém počítači.
  * Intel® SBA nepodporuje rozlišení displeje 800 × 600.
  * Seznam odsouhlasených dodavatelů CPU (QVL; Qualified Vendors List) naleznete na stránkách společnosti ASUS na adrese www.asus.com.  RoHS

  GreenASUS

  Základní deska a její obal vyhovují směrnici Evropské unie o omezení používání nebezpečných látek (RoHS). To je plně v souladu se závazkem společnosti ASUS, která se snaží vytvářet recyklovatelné produkty šetrné k životnímu prostředí a obaly, které chrání zdraví uživatele a mají jen minimální vliv na životní prostředí.