P8H61-I LX R2.0

  P8H61-I LX R2.0

  Kompaktní a výhodná deska Intel® H61 s funkcemi zvyšujícími stabilitu

  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • AI Suite II – Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  • GPU Boost – Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
  • UEFI BIOS (EZ Mode) – Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  • Kondenzátory s pevným dielektrikem – Špičkové kondenzátory s vodivým polymerem
   Product Image
   Připraveno pro procesory Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® druhé a třetí generace s paticí LGA1155

   Tato základní deska podporuje nejnovější procesory Intel® Core™ třetí generace a procesory Intel® Core™ i3 / Core™ i5 / Core™ i7 / Pentium® / Celeron® druhé generace s paticí LGA1155, s integrovanými řadiči paměti a PCI Express, podporuje dvoukanálové (2 DIMM) DDR3 paměti a 16 linek PCI Express 3.0/2.0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® Core™ třetí generace a procesory Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® druhé generace patří mezi nejvýkonnější a zároveň nejúspornější procesory na světě.

   Čipová sada Intel® H61(B3) Express

   Čipová sada Intel® H61(B3) Express je nejnovější samostatná čipová sada podporující nové patice 1155 pro druhou a třetí generaci procesorů Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3. Poskytuje vyšší výkon pomocí sériových propojení bod-bod umožňujících zvětšit šířku pásma a zvýšit stabilitu.

   Připraveno pro PCIe 3.0

   Nejnovější standard sběrnice PCI Express nabízí lepší kódování a dvakrát vyšší výkon než rozhraní PCIe 2.0. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 poskytuje dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0. Pro všechny uživatele, kteří chtějí zlepšit a optimalizovat výkon svých grafických karet a využívat nejnovější dostupné technologie, bude PCIe 3.0 nutností.

   * Tato základní deska je připravena na podporu specifikace PCIe 3.0. Funkce budou k dispozici při použití zařízení PCIe 3.0. Aktuální informace najdete na webových stránkách www.asus.com.

   Dual-Channel DDR3 2200(O.C) / 2133(O.C) / 2000(O.C) / 1866(O.C) / 1600 / 1066 / 1333 support

   The motherboard supports DDR3 memory that features data transfer rates of 2200(O.C )/2133(O.C )/2000(O.C )/1866(O.C )/1600/1066/1333 suppor MHz to meet the higher bandwidth requirements of the latest 3D graphics, multimedia, and Internet applications. The dual-channel DDR3 architecture enlarges the bandwidth of your system memory to boost system performance.

   Network iControl

   Řízení šířky pásma v reálném čase
   Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

   Technologie Intel® Smart Connect,Technologie Intel® Rapid Start

   Technologie Intel® Smart Connect
   Dokonce i v době, kdy je počítač ve spánkovém režimu, může přijímat webové aktualizace pro vybrané aplikace. To znamená, že již nebudete muset dlouho čekat, než se aplikace aktualizuje a synchronizuje s cloudem. Budete proto moci pracovat mnohem efektivněji.

   Technologie Intel® Rapid Start
   Zásluhou této technologie se počítač probudí z režimu hibernace nebo režimu nízké spotřeby energie během několika málo sekund. Obsah paměti systému se ukládá na vyhrazený disk SSD, počítač lze proto spustit mnohem rychleji při současném zachování nízké spotřeby energie.   EZ-Flash 2

   Jednoduchá aktualizace BIOSu z USB flash disku před spuštěním operačního systému
   EZ Flash 2 je uživatelsky přátelská utilita pro aktualizaci BIOSu. Před zavedením operačního systému jednoduše použijte tento nástroj a proveďte aktualizaci BIOSu z USB flash disku. Můžete si svůj BIOS aktualizovat jen pomocí několika kliknutí bez přípravy dodatečné diskety nebo použití jiné flash utility na bázi operačního systému.

   Fan Xpert

   ASUS Fan Xpert umožňuje inteligentně regulovat rychlost větráku procesoru a šasi podle teploty prostředí, která je ovlivněna různými klimatickými podmínkami v různých částech světa a zatížením vašeho PC. Tiché a účinné chlazení zajistí mnoho integrovaných užitečných profilů umožňujících flexibilní řízení rychlosti ventilátorů.

   Používá výhradně vysoce kvalitní kondenzátory s vodivým polymerem!

   Tato základní deska používá vysoce kvalitní polymerové kondenzátory kvůli dlouhé výdrži, životnosti a vylepšeným tepelným vlastnostem.

   GPU Boost

   Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
   GPU Boost zrychluje integrované grafické jádro a přináší extrémní grafický výkon. S uživatelsky příjemným rozhraním lze flexibilně nastavit frekvenci. Snadno dosáhnete stabilního vylepšení systému při jakémkoliv využití.

   AI Suite II

   Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
   Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožňuje uživatelům přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a údaje ze snímačů, a dokonce interaktivně pracovat s mobilními zařízeními prostřednictvím Bluetooth. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset přepínat tam a zpět mezi různými obslužnými programy.

   Anti-Surge Protection (Ochrana proti přepětí)

   Tato speciální konstrukce pomáhá předcházet poškození drahých komponent a základní desky napěťovými špičkami způsobenými zapínáním zdroje (PSU).

   UEFI BIOS (EZ Mode)

   Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
   Nový systém ASUS EFI BIOS poskytuje uživatelsky příjemné rozhraní, které překonává tradiční systémy BIOS ovládané pomocí klávesnice, neboť umožňuje také pohodlnější ovládání myší. Uživatelé proto mohou ovládat nový UEFI BIOS stejně snadno jako operační systém. Exkluzivní režim EZ Mode zobrazuje informace o často používaných položkách nastavení, pokročilý režim (Advanced Mode) je určen zkušeným uživatelům, kteří vyžadují detailnější nastavení systému.

   Vyhovuje požadavkům GreenASUS a ErP

   Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie na produkty ErP (Energy-related Products), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet díky inovacím energeticky úsporné produkty šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu, a zmírňují tak dopad na životní prostředí.