P8H61-M LE R2.0

  P8H61-M LE R2.0

  Přesné digitální napájení a vylepšená integrovaná grafika na základní desce H61 formátu micro ATX

  • DIGI+ VRM – Digitální napájení CPU a iGPU
  • GPU Boost – Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
  • Network iControl – Řízení šířky pásma v reálném čase
  • AI Suite II – Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  • Anti-Surge – nepřetržitá ochrana pro bezrizikový provoz systému
  • Windows 8 Ready – Assured Compatibility
   Product Image

   Charakteristiky procesoru, čipové sady a grafické karty

   Patice LGA1155 pro procesory Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® druhé a třetí generace

   Tato základní deska podporuje procesory Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® druhé a třetí generace s paticí LGA1155, s integrovaným GPU, integrovanými řadiči paměti a PCI Express s podporou dvoukanálových (2 DIMM) DDR3 pamětí a 16 linek PCI Express 3.0/2.0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® druhé a třetí generace patří mezi nejvýkonnější a zároveň nejúspornější procesory na světě.

   Čipová sada Intel® H61 Express

   Čipová sada Intel® H61 Express je nejnovější samostatná čipová sada podporující nové patice 1155 pro procesory Intel® Core™ i7 / Core™ i5 / Core™ i3 / Pentium® / Celeron® druhé a třetí generace. Poskytuje vyšší výkon pomocí sériových propojení bod-bod umožňujících zvětšit šířku pásma a zvýšit stabilitu.

   PCIe 3.0 Ready

   PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0) je nejnovější standard sběrnice PCI Express s vylepšenými schématy kódování, který oproti současnému standardu PCIe 2.0 nabízí dvojnásobný výkon. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 zajišťuje uživatelům dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0. Pro uživatele, kteří chtějí zlepšit a optimalizovat výkon svých grafických karet a využívat nejnovější dostupné technologie, bude PCIe 3.0 nutností.

   * Rychlost PCIe 3.0 je podporována 3. generací procesorů Intel® Core™.

   Podpora dvoukanálových pamětí DDR3 2200 (přetakt.) / 2133 (přetakt.) / 2000 (přetakt.) / 1866 (přetakt.) / 1600 / 1066 / 1333 MHz

   Tato základní deska podporuje operační paměti DDR3, které nabízejí frekvence 2200 (přetakt.) / 2133 (přetakt.) / 2000 (přetakt.) / 1866 (přetakt.) / 1600 / 1066 / 1333 MHz a splňují tak vyšší požadavky, které na šířku pásma kladou nejnovější 3D aplikace, multimédia a internetové aplikace. Dvoukanálová architektura DDR3 zvětšuje šířku přenosového pásma operační paměti a zvyšuje výkon celého systému.

   * Due to Intel® 2nd generation processors’ behavior, DDR3 2200 (and higher), and DDR3 2000/1800 MHz memory modules run at DDR3 2133/1866/1600 MHz.
   ** Intel® 3rd generation processors support DDR3 1600 MHz and higher frequency.

   Technologie Intel® Smart Connect, Technologie Intel® Rapid Start

   Technologie Intel® Smart Connect:
   Dokonce i v době, kdy je počítač ve spánkovém režimu, může přijímat webové aktualizace pro vybrané aplikace. To znamená, že již nebudete muset dlouho čekat, než se aplikace aktualizuje a synchronizuje s cloudem. Budete proto moci pracovat mnohem efektivněji.

   Technologie Intel® Rapid Start
   Zásluhou této technologie se počítač probudí z režimu hibernace nebo režimu nízké spotřeby energie během několika málo sekund. Obsah paměti systému se ukládá na vyhrazený disk SSD, počítač lze proto spustit mnohem rychleji při současném zachování nízké spotřeby energie.

   Přehled produktu P8H61-M LE R2.0

   ASUS Exclusive Features

   DIGI+ VRM Digital Power Design

   ASUS motherboards using the Intel® H61 chipset employ precise digital voltage regulation for the CPU, called DIGI+ VRM (Voltage Regulation Modules) digital power design. The CPU voltage and VRM frequency are adjusted via either carefully developed automated modes, or by using user-defined profiles. The effect is that DIGI+ VRM technology ensures greater energy efficiency and the best possible PC stability. Boosted by world-renowned ASUS quality, it creates an ideal computing platform for a diverse range of applications, from gaming to multimedia or office work and heavy multitasking. Engineered and tested to assure unmitigated performance, ASUS H61 boards with DIGI+ VRM remain efficient and stability, for reliable application in every scenario.

   AI Suite II

   Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
   Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. S jeho pomocí mohou uživatelé snadno dohlížet na napájení systému, sledovat stav PC a vyhodnocovat údaje ze snímačů a čidel. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset přepínat tam a zpět mezi různými obslužnými programy.

   EPU

   Energetická účinnost v každé situaci
   Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Tato jedinečná technologie rovněž snižuje hlučnost ventilátorů a prodlužuje životnost komponent!

   ASUS UEFI BIOS (EZ Mode)

   Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
   ASUS UEFI BIOS jako první na světě nabízí grafické rozhraní systému BIOS, které lze ovládat myší. Můžete si zvolit jeden z přednastavených režimů a nemusíte se omezovat jen na ovládání prostřednictvím klávesnice. U 64bitových systémů jsou nativně podporovány i pevné disky s kapacitou přes 2,2 TB.

   Exkluzivní rozhraní od společnosti ASUS
   EZ Mode zobrazuje často využívané informace. Uživatelé mohou zvolit výkon systému a jednoduchým přetažením myší určit pořadí při zavádění. Pro nadšence, kteří vyžadují detailní nastavení DRAM, je určen režim Advanced Mode. Ten na zvláštní stránce nabízí kompletní informace o paměti.

   Nové vylepšení! Potřebné informace snadno a rychle – získejte větší kontrolu nad systémem
   - Klávesa F12 slouží k pořízení snímku systému BIOS a sdílení nastavení UEFI či řešení problémů
   - Nová horká klávesa F3 zajistí přístup k často využívaným informacím
   - ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) obsahuje data potřebná pro přístup k informacím o paměti, detekuje vadné moduly DIMM a pomáhá řešit potíže prostřednictvím testu POST

   Network iControl

   Řízení šířky pásma v reálném čase
   Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

   Nízké EMI

   Nízké EMI vás ochrání před nadbytečným vyzařováním
   Vyzařování: Základní desky Protect 3.0 efektivně snižují vyzařování o 50 %. Speciální stínění vás ochrání před škodlivým elektromagnetickým zářením, neboť snižuje jeho množství o 50 %.
   1. Patentovaná konstrukce Radiation Reduction Design minimalizuje škodlivé elektrostatické vyzařování pomocí exkluzivního obvodu, který ruší elektrický náboj.
   2. Konstrukce Radiation Moat Design účinně brání v šíření záření.

   TurboV

   Snadné přetaktování v reálném čase
   Zažijte nával adrenalinu při přetaktování v reálném čase, které se nyní díky utilitě ASUS TurboV stává realitou. S tímto jednoduchým nástrojem můžete počítač přetaktovat, aniž by bylo nutné opouštět operační systém nebo restartovat počítač. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní je přetaktování opravdu otázkou jen několika kliknutí. ASUS OC profily v utilitě TurboV navíc nabízejí nejlepší nastavení přetaktování pro nejrůznější situace.

   ASUS GPU Boost

   Běžte až na samotnou hranici možností s iGPU Level Up!
   GPU Boost zrychluje integrované grafické jádro a přináší extrémní grafický výkon. S uživatelsky příjemným rozhraním lze flexibilně nastavit frekvenci. Snadno dosáhnete stabilního vylepšení systému při jakémkoliv využití.

   100% Solid CAP

   Tato základní deska používá vysoce kvalitní polymerové kondenzátory kvůli dlouhé výdrži, životnosti a vylepšeným tepelným vlastnostem.

   Anti-Surge Protection (Ochrana proti přepětí)

   Tato speciální konstrukce pomáhá předcházet poškození drahých komponent a základní desky napěťovými špičkami způsobenými spínáním zdroje (PSU).

   Fan Xpert

   Tiché a účinné aktivní chlazení
   ASUS Fan Xpert umožňuje uživatelům chytře nastavit jak rychlost ventilátoru CPU, tak i rychlost ventilátoru skříně s ohledem na různou teplotu prostředí, která je ovlivněna klimatickými podmínkami v různých částech světa a také různorodým vytížením systému. Celá řada vestavěných užitečných profilů nabízí flexibilní ovládání rychlosti ventilátoru a umožňuje dosáhnout tichého a chladného prostředí.