P8Z77-I DELUXE/WD

  P8Z77-I DELUXE/WD

  Vaša nasledujúca základná doska Z77 formátu Mini-ITX vybavená digitálnym desaťfázovým systémom napájania a funkciami WiDi, ktoré vám umožnia vychutnať si multimediálnu zábavu na HTPC.

  • Dual Intelligent Processors 2 so systémom DIGI+ VRM
  • WiDi – Pripojenie PC k TV pomocou technológie Intel® Wireless Display (WiDi)
  • USB 3.0 Boost – Rýchlejšie prenosy (o 170 %) cez USB 3.0 zásluhou protokolu UASP
  • USB BIOS Flashback – Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS cez USB
  • Pripravené na systém Windows 8 – Záruka kompatibility
  Product Image

  Exkluzívne funkcie Windows 8

  Fast Boot

  Okamžité prihlásenie v OS
  Spoločnosť ASUS vytvorila nové hardvérové a softvérové prvky, ktoré skracujú dobu štartu na 2 sekundy* pre svižný zážitok užívateľa bez nepríjemného čakania v systéme Windows 8 a aj v starších verziách systému Windows. Rýchlejšie zavedenie systému a reštart systému Windows znamená vyššiu rýchlosť a efektivitu - žiadne zbytočné čakanie.

  Windows 8 Experience
  ASUS Boot Setting

  Spustenie systému s viacerými voľbami
  Funkcia ASUS Boot Settings umožňuje vďaka optimalizácii hardvéru ASUS pre Windows 8 flexibilne nastaviť spúšťanie PC. Do prostredia BIOS sa dostanete priamo jedným kliknutím cez jednoducho ovládateľné rozhranie, kde možno rýchlo zvoliť preferovaný spôsob zavádzania systému: či už štart OS v priebehu niekoľkých sekúnd alebo s využitím regulárneho procesu. Systém následne uloží vaše nastavenie a automaticky ho použije pri každom spustení.

  Charakteristiky CPU, čipové sady a grafické karty

  LGA1155 Intel® 3rd/2nd Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors Ready

  Tato základní deska podporuje 3. generaci procesorů Intel® Core™ a 2. generaci procesorů Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron®, s iGPU, integrovanými řadiči pro paměť a PCI Express, podporou integrované grafiky se samostatnými čipovými sadami, 2kanálové (4 DIMM) DDR3 paměti a 16 linek PCI Express 3.0/2.0. To je zárukou vysokého grafického výkonu. Procesory Intel® Core™ třetí generace a procesory Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® druhé generace patří mezi nejvýkonnější a zároveň nejúspornější procesory na světě.

  Připraveno pro PCIe 3.0

  PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0) je nejnovější standard sběrnice PCI Express s vylepšenými schématy kódování, který oproti současnému standardu PCIe 2.0 nabízí dvojnásobný výkon. Celková šířka pásma pro linku x16 dosahuje maximálně 32 GB/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 16 GB/s u PCIe 2.0 (v režimu x16). PCIe 3.0 zajišťuje uživatelům dosud nepoznané rychlosti přenosu dat a naprosto bezproblémový přechod, protože je zpětně kompatibilní nejen se zařízeními PCIe 2.0, ale dokonce i PCIe 1.0. Pro uživatele, kteří chtějí zlepšit a optimalizovat výkon svých grafických karet a využívat nejnovější dostupné technologie, bude PCIe 3.0 nutností.

  * Rychlost PCIe 3.0 je podporována 3. generací procesorů Intel® Core™.

  Čipová sada Intel® Z77 Express

  Čipová sada Intel® Z77 Express je nejnovější samostatnou čipovou sadou, jež podporuje patici 1155 pro 3. generaci procesorů Intel® a 2. generaci procesorů Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron®. Poskytuje vyšší výkon pomocí sériových propojení bod-bod umožňujících zvětšit šířku pásma a zvýšit stabilitu. Čipová sada Z77 navíc nabízí 4 porty USB 3.0, které umožňují až 10× rychlejší datové přenosy. Intel® Z77 Express rovněž podporuje funkci iGPU, díky které si uživatelé mohou vychutnat výkon nejnovější integrované grafické karty od společnosti Intel.

  Dual Intelligent Processors II

  Dual Intelligent Processors 2 s DIGI+ VRM

  Digitální systém napájení: Nový standard
  První základní deska od společnosti ASUS na světě vybavená technologií Dual Intelligent Processors se stala průkopníkem využití dvou integrovaných čipů – EPU (Energy Processing Unit) a TPU (TurboV Processing Unit). Nová generace technologie Dual Intelligent Processors 2 s DIGI+ VRM nabízí přesný PWM modul Vcore pro nastavování frekvence a napájení integrované grafiky. Vyniká minimálními napěťovými ztrátami díky vyladěnému systému BIOS a nabízí exkluzivní uživatelské rozhraní, jež rozšiřuje možnosti přetaktování. Potenciál desky v oblasti výkonu proto využijete na maximum. Uživatelé tak mohou s digitálním napájením ASUS DIGI+ VRM využívat výhod fantastické flexibility a dokonalé přesnosti zaručující optimalizovaný výkon, úžasnou stabilitu systému a vynikající energetickou účinnost.

  DIGI+ VRM

  Začíná nová éra digitálního systému napájení
  Moduly VRM (voltage regulator modules) jsou považovány za jedny z nejdůležitějších komponent základních desek. Dodávají napětí vyžadované procesorem. Dobrý modul VRM musí inteligentně zjišťovat skutečnou spotřebu energie procesoru a podle toho ji přesně dávkovat. ASUS DIGI+ VRM je inovativní technologií, která nativně odpovídá všem specifikacím Intel® VRD12. Napájení s touto technologií dalece překonává všechny analogové systémy napájení.


  TPU

  Jedinečný turbo procesor
  Odpoutejte plný výkon pomocí přepínače na desce nebo utility AI Suite II. Čip TPU nabízí díky funkcím Auto Tuning a TurboV přesné ovládání napájení a pokročilé možnosti monitorování. Automatické ladění nastaví optimální rychlost procesoru tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu při zachování stability systému. Pomocí technologie TurboV můžete měnit frekvence CPU dle libosti, výkon tak bude vždy odpovídat vašim aktuálním požadavkům.

  EPU

  Energetická účinnost v každé situaci
  Seznamte se s prvním procesorem na světě, který nabízí úsporu energie v reálném čase. Jednoduše použijte přepínač na základní desce nebo obslužný program AI Suite II. Ušetřete maximum energie díky automatické detekci aktuálního vytížení PC a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Odměnou vám navíc bude nižší hluk ventilátoru a delší životnost komponent.

  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS


  USB 3.0 Boost

  Rychlejší přenos dat přes USB 3.0 zásluhou UASP
  New ASUS USB 3.0 Boost technology supports UASP (USB Attached SCSI Protocol), the latest USB 3.0 standard. With USB 3.0 Boost technology, a USB device's transmission speed is significantly increased up to 170%, adding to an already impressive fast USB 3.0 transfer speed. ASUS software automatically accelerates data speeds for compatible USB 3.0 peripherals without the need for any user interaction.

  USB BIOS Flashback

  Jednoduché Plug & Press řešení - Hardwarové flashování systému BIOS
  Revoluční řešení pro aktualizaci na hardwarové úrovni. USB BIOS Flashback je nejpohodlnějším způsobem aktualizace systému BIOS! Uživatelé s ním mohou aktualizovat systém UEFI BIOS dokonce i v případě, že na základní desce chybí některé hardwarové komponenty jako např. CPU nebo DRAM. Stačí připojit paměťové zařízení USB obsahující soubor BIOS a stisknout tlačítko BIOS Flashback po dobu 3 sekund (napájecí adaptér musí být připojen). Systém UEFI BIOS se poté automaticky aktualizuje. Tato operace nevyžaduje žádný další zásah uživatele. S touto novou doplňkovou aplikací operačního systému Windows mohou uživatelé pravidelně kontrolovat dostupnost aktualizací systému UEFI BIOS a případně je rovnou stahovat. Bezproblémová aktualizace je zárukou naprostého pohodlí!

  WiDi

  ASUS offers the first star appearance of Intel® WiDi technology on mini ITX motherboards, enabling wireless streaming of content from your desktop to the big screen. Favorite movies, family videos, or precious photos - everything looks great in complete clarity, so sharing is easier and more fun. Plus, it works equally well for productivity and business presentations, upscaling your experiences in multiple ways.

  *Intel Wireless Display functionality requires an external adapter (sold separately)

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožňuje uživatelům přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a údaje ze snímačů, a dokonce interaktivně pracovat s mobilními zařízeními prostřednictvím Wi-Fi. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset přepínat tam a zpět mezi různými obslužnými programy.

  ASUS EZ DIY

  UEFI BIOS (EZ mode)

  Flexibilné a intuitívne rozhranie systému BIOS
  ASUS UEFI BIOS, užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré prevyšuje tradičné systémy BIOS ovládateľné výlučne pomocou klávesnice, pretože umožňuje flexibilné a pohodlné ovládanie myšou. Užívatelia preto môžu ovládať nový UEFI BIOS rovnako jednoducho ako operačný systém. Rýchle a bezproblémové pretaktovanie či zdieľanie nastavenia zjednodušuje funkcie zálohovania obrazu systému BIOS, ktorú možno aktivovať pomocou klávesy F12. Exkluzívny režim EZ Mode zobrazuje informácie o často používaných položkách nastavenia, pričom pokročilý režim (Advanced Mode) je určený skúseným užívateľom, ktorí vyžadujú detailnejšie nastavenie systému, vrátane podrobných informácií o pamäti DRAM.

  Podpora pevných diskov s kapacitou väčšou ako 2,2 TB
  ASUS UEFI BIOS v 64-bitovom režime natívne podporuje pevné disky s kapacitou vyššou ako 2,2 TB. Využíva celý priestor disku a poskytuje maximálny komfort, ktorý doposiaľ neponúkali tradičné verzie systému BIOS.

  LucidLogix Virtu MVP

  LucidLogix Virtu MVP

  Až o 60 % rychlejší hybridní grafika a 3× rychlejší převod videa
  LucidLogix Virtu MVP s technologií HyperFormance™ zvyšuje výkon samostatné grafické karty až o 60 % nad původní hodnoty zaznamenané v testu 3DMark Vantage. Tato technologie je určena pro počítače s procesory Intel® a operačním systémem Windows® 7. Dokonale spojuje výkon samostatné grafické karty a rychlého iGPU. Novou funkcí je pak Virtual Sync, která odstraňuje rušivé zlomy v obraze známé jako tearing, ocení ji proto především hráči. LucidLogix Virtu MVP dokáže na základě napětí, výkonu a zatížení systému dynamicky přiřazovat grafické úlohy s ohledem na nejlepší výkon. Uživatelé se proto mohou těšit na 3× rychlejší převod videa s technologií Intel® Quick Sync Video 2.0, přičemž budou moci stále využívat špičkový 3D rendering a vysoký herní výkon, a to jak s grafickými kartami NVIDIA®, tak i AMD. Pokud není třeba využívat samostatnou grafickou kartu, spotřeba energie se automaticky sníží téměř na nulu. Systém je tak ještě ekologičtější. LucidLogix Virtu MVP je dokonalé řešení, které přináší skvělý grafický výkon a nejlepší flexibilitu i účinnost.

  * LucidLogix® Virtu Universal MVP™ podporuje operační systém Windows® 7.
  ** Funkce Intel® Quick Sync Video je podporována procesory Intel® Core™ druhé a třetí generace.
  *** Konfigurace systému: Operační systém: Windows 7 64bit SP1 | Základní deska: P8Z77-V DELUXE | Procesor: CPU-1155-QB15-2700K-3.5G-Sandy BRIDGE100-8M |DIMM: DDR3 G.SKILL 17000CL9Q-16GBZH 4GB * 4 | Verze Lucidvirtu MVP: V2.1.110.19997 | Verze ovladače integrované grafické karty Intel VGA: V8.15.10.2598 | Verze ovladače ASUS GTX580: V8.17.12.8562

  ASUS Crystal Sound – křišťálově čistý zvuk

  DTS Connect

  Dopřejte si požitek ze zvuku na PC
  Abyste si mohli vychutnat kvalitní audio zábavu v mnoha různých formátech opravdu na maximum, jsou pro vás v rámci DTS Connect připraveny hned dvě technologie. DTS Neo:PC™ převádí stereofonní zdroje zvuku (CD, MP3, WMA, internetové rádio) na 7.1kanálový zvuk s perfektním prostorovým efektem. Díky tomu uživatelé mohou připojit svá PC k systému domácího kina. Technologie DTS Interactive se pak na počítači postará o kódování bitových toků DTS do více kanálů a odešle je v zakódované podobě na výstup digitálního audia (např. S/PDIF nebo HDMI) určený k přenosu audio signálu na externí dekodér.

  DTS UltraPC II

  DTS UltraPC II nabízí výjimečný 7.1kanálový prostorový zvuk prostřednictvím obyčejných audio zařízení pro PC – stereofonních reproduktorů a sluchátek. Tato technologie vytváří virtuální prostorový zvuk a navíc pomocí funkce Audio Restoration zvyšuje kvalitu původního zvuku a obnovuje dynamický rozsah audio souborů. Symetrický režim (Symmetry mode) vylepšuje vyvážení hlasitosti různých zdrojů a režim Enhance zvyšuje kvalitu zvuku ekvalizací nízkých a vysokých frekvencí. Tyto technologie dokážou výrazně vylepšit zvuk vašeho domácího kina.

  RoHS

  GreenASUS a ErP Ready

  Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.