SABERTOOTH 990FX R2.0

  SABERTOOTH 990FX R2.0

  Základní deska AMD 990FX (AM3+) vyhovuje armádním normám a využívá technologii chlazení CeraM!X

  • Povrchová úprava chladiče s technologií TUF CeraM!X – O 50 % větší plocha pro rozptyl tepla díky revolučnímu keramickému povlaku
  • TUF Thermal Radar – Kontrola teploty a prevence přehřátí v reálném čase
  • Komponenty TUF (speciální cívky, kondenzátory a tranzistory MOSFET; odpovídá armádním standardům) – Certifikováno pro náročnou službu
  • New DIGI+ Power Control – Zbrusu nový digitální systém napájení CPU a DRAM
  • USB BIOS Flashback – Jednoduchá a bezproblémová obnova systému BIOS přes USB
  • Remote GO! – Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  • Připraveno pro systém Windows 8 – Záruka kompatibility
  Product Image

  TUF /tΛf/ neboli Jedinečná síla (The Ultimate Force)

  Řada TUF není žádnou nafintěnou slečinkou. Unikátní design a prvotřídní komponenty (odpovídající armádním standardům) – také těmito vlastnostmi dosahuje řada TUF výborné stability, skvělé celkové kompatibility a extrémní odolnosti a životnosti.

  Chlazení „Ultimate COOL!“

  Technologie povrchové úpravy chladiče CeraM!X

  O 50 % větší plocha pro rozptyl tepla díky revolučnímu keramickému povlaku
  Inovativní keramika účinně odvádí teplo pryč ze systému. Nahrazuje běžný antioxidant a přispívá k lepšímu rozptylu tepla díky mikroskopickým povrchovým nerovnostem a větší ploše. Účinnější chlazení vede k celkově lepší stabilitě systému.

  TUF Thermal Radar

  Detekce teploty a prevence přehřátí v reálném čase
  TUF Thermal Radar v reálném čase monitoruje teplotu kritických částí desky a automaticky upravuje rychlost ventilátorů tak, aby systém pracoval stabilně a nepřehříval se. Využívá několik čidel pro různé komponenty základní desky, takže uživatel může sledovat každou z oblastí samostatně. Dále také zlepšuje možnosti ovládání ventilátoru uvnitř skříně. Thermal Radar automaticky optimalizuje rychlost ventilátorů podle různých uživatelských parametrů pro různé komponenty. Ty proto zůstávají chladnější a jejich životnost se prodlužuje.

  Napájení „TUF ENGINE!“

  New DIGI+ Power Control

  Špičkový systém digitálního napájení
  Nový systém DIGI+ Power Control pracuje s několika digitálními řadiči napájení a umožňuje výjimečně přesné ladění napětí pro CPU a DRAM. Díky tomuto vylepšení inovativní technologie od společnosti ASUS budete mít vždy k dispozici extrémně přesné ladění napájení, vyšší efektivitu, stabilitu a výkon.

  UEFI BIOS

  Flexibilní a intuitivní rozhraní systému BIOS
  Nový systém ASUS UEFI BIOS poskytuje uživatelsky příjemné rozhraní, které překonává tradiční systémy BIOS ovládané prostřednictvím klávesnice, neboť umožňuje také pohodlnější ovládání myší. Uživatelé proto mohou ovládat nový UEFI BIOS stejně snadno jako operační systém. Rychlé a bezproblémové přetaktování či sdílení nastavení usnadňuje funkce zálohování obrazu systému BIOS, kterou lze aktivovat pomocí klávesy F12. Exkluzivní režim EZ Mode zobrazuje informace o často používaných položkách nastavení, zatímco pokročilý režim (Advanced Mode) je určen zkušeným uživatelům, kteří vyžadují detailnější nastavení systému, včetně podrobných informací o paměti DRAM.

  Komponenty TUF (speciální cívky, kondenzátory a tranzistory MOSFET; odpovídá armádním standardům)

  Certifikováno pro náročnou službu
  Získejte vysoký výkon i v těch nejtěžších podmínkách díky odolným cívkám TUF a silným kondenzátorům a tranzistorům MOSFET – s certifikací od společností třetích stran na základě testování podle armádních norem. Cívky TUF, též známé jako „slitinové cívky”, jsou místo klasického železa vyrobeny ze slitiny různých kovů, takže si hravě poradí s jmenovitým proudem až 40 A, což je o 25 % více, než tomu bývá u běžných součástek. Balení po jednotlivých kusech navíc přispívá ke snížení rušení v důsledku vibrací, takže se komponenty vyznačují nejen fantastickými charakteristikami, ale i odolností v extrémních podmínkách.


  E.S.P. Efficient Switching Power Design

  Optimální napájení pro důležité komponenty
  Exkluzivně u této základní desky je k dispozici přepínání napájení nejen pro CPU, ale také pro všechny ostatní důležité komponenty, jako je grafická karta, LAN karta a USB 3.0. E.S.P. výrazně zlepšuje účinnost napájení a snižuje tvorbu tepla.


  „Bezpečný a stabilní!“ anděl strážný

  MemOK!

  Každá paměť je naprosto OK!
  MemOK! rychle zajistí kompatibilitu paměti při spuštění. Tento mimořádný nástroj pro záchranu operační paměti nevyžaduje víc než stisknutí jediného tlačítka, které vyřeší problémy s pamětí. Nástroj MemOK! rozpozná nastavení, při kterém nedochází k chybám, a výrazně tak zvyšuje úspěšnost bezproblémového spuštění systému. Uveďte svůj systém do chodu během okamžiku!

  ESD Guards

  Unikátní ochrana komponent základní desky před náhlými elektrostatickými výboji (ESD)
  Elektrostatický výboj (ESD) se může vyskytnou znenadání a jeho ničivé účinky jsou často podceňovány. Exkluzivní antistatický čip od společnosti ASUS, ochranný obvod a stínění vstupů a výstupů poskytují čtyřikrát vyšší ochranu, což přispívá k delší životnosti komponent.

  Exkluzivní funkce od společnosti ASUS

  USB BIOS Flashback

  Jednoduché Plug & Press řešení - Hardwarové flashování systému BIOS
  Revoluční řešení pro aktualizaci na hardwarové úrovni. USB BIOS Flashback je nejpohodlnějším způsobem aktualizace systému BIOS! Uživatelé s ním mohou aktualizovat systém UEFI BIOS dokonce i v případě, že na základní desce chybí některé hardwarové komponenty jako např. CPU nebo DRAM. Stačí připojit paměťové zařízení USB obsahující soubor BIOS a stisknout tlačítko BIOS Flashback po dobu 3 sekund (napájecí adaptér musí být připojen). Systém UEFI BIOS se poté automaticky aktualizuje. Tato operace nevyžaduje žádný další zásah uživatele. S touto novou doplňkovou aplikací operačního systému Windows mohou uživatelé pravidelně kontrolovat dostupnost aktualizací systému UEFI BIOS a případně je rovnou stahovat. Bezproblémová aktualizace je zárukou naprostého pohodlí!

  AI Suite II

  Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS
  Rychlé a uživatelsky příjemné rozhraní programu ASUS AI Suite II nabízí kompletní přístup k exkluzivním funkcím od společnosti ASUS. Umožní přetaktovat systém, spravovat napájení a řídit rychlost ventilátorů, kontrolovat údaje o napětí a data ze snímačů. Tento všestranný software nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset stále přepínat mezi jednotlivými obslužnými programy.


  USB 3.0 Boost

  Rychlejší přenos dat přes USB 3.0 zásluhou UASP
  Nová technologie ASUS USB 3.0 Boost podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), nejnovější standard pro USB 3.0. S technologií USB 3.0 Boost dokážou USB zařízení přenášet data až o 70 % rychleji a zvýšit tím už tak působivé rychlosti rozhraní USB 3.0. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat mezi zařízeními kompatibilními s USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.


  První podpora USB 3.0 UASP na světě – okamžité zrychlení na 170 %
  Kompletní řešení USB 3.0 – Zvýšení výkonu většiny USB zařízení
  Jednoduše zapojte a zrychlete – Automatická detekce je zárukou maximálního výkonu za všech okolností
  Remote GO!

  Snadné dálkové ovládání PC a domácí zábava
  Aplikace Remote GO! bezdrátově propojuje PC, tablety, smartphony a TV prostřednictvím kabelu stávající sítě LAN a routeru. Prostředí aplikace je moderní, velmi pohodlně se ovládá a skvěle si rozumí s mnoha různými technologiemi. Plní tři užitečné funkce: DLNA multimediální hub, vzdálená plocha a přenos souborů.

  DLNA multimediální hub: HD video, hudbu a fotografie uložené v PC můžete prostřednictvím připojení k bezdrátové síti přehrávat na svých DLNA zařízeních. Dokonce je možné pomocí tabletu ovládat přehrávání multimédií z PC na TV.
  Vzdálená plocha: Pomocí smartphonu nebo tabletu můžete snadno a zcela pohodlně ovládat PC v reálném čase.
  Přenos souborů: Přenášet nebo sdílet data mezi PC a chytrým zařízením* můžete jednoduše pomocí pravého tlačítka myši.

  * Zařízení iPad/iPhone mohou soubory odesílat, ale příjem souborů z PC není možný.

  DirectKey

  Speciální tlačítko pro přímý přístup k systému BIOS
  Vyvinuto speciálně pro uživatele, kteří potřebují častý přístup k systému BIOS. Jediným stiskem tohoto tlačítka ve chvíli, kdy je počítač v pohotovostním režimu, můžete snadno vstoupit do systému BIOS. Ušetříte čas a při spouštění počítače již nebudete muset opakovaně mačkat klávesu DEL. Dokonalá ukázka snadného a pohodlného ovládání počítače!

  Network iControl

  Řízení šířky pásma v reálném čase
  Pomocí jednoduchého přepínače lze stanovit priority pro síťový provoz – data a síťová aktivita aktuálně používané aplikace budou ihned upřednostněny před ostatními programy. Priority u svých oblíbených programů můžete snadno nastavit v profilech prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. V těchto profilech lze specifikovat i konkrétní časy pro vybrané aplikace. Můžete se tak vyhnout zahlcení sítě nebo předejít pomalému stahování. Automatické připojení k síti s využitím PPPoE pak dále zvyšuje uživatelské pohodlí. Jde o intuitivní řešení pro kompletní správu šířky pásma.

  Nejnovější přenosové technologie

  USB 3.0 na čelním panelu

  USB 3.0 pohodlně na čelním panelu
  Společnost ASUS nabízí standardizovaný čelní panel s konektory USB 3.0, který je kompatibilní se všemi PC skříněmi. Dopřejte si rychlejší datové přenosy s USB 3.0, aniž byste museli zápasit s překážejícími kabely nebo připojovat zařízení k obtížně dostupným konektorům vzadu na počítači.

  Extra porty SATA 6 Gb/s

  Extra porty pro extra rychlost a přístupnost
  Čipová sada AMD SB950 nativně podporuje rozhraní Serial ATA (SATA) nové generace, které zvládá přenosové rychlosti až 6 Gb/s. Společnost ASUS navíc nabízí přídavné porty SATA 6 Gb/s zajišťující lepší škálovatelnost, rychlejší práci s daty a dvojnásobnou šířku pásma.


  Charakteristiky procesoru, čipové sady a grafické karty

  Patice AMD® AM3+ pro procesory řady AMD® FX s až 8 jádry

  Tato základní deska podporuje nejnovější vícejádrové procesory s paticí AM3+ od společnosti AMD s až 8 nativními procesorovými jádry. Navíc nabízí i lepší možnosti přetaktování a nižší spotřebu energie. Využívá technologii AMD Turbo CORE 2.0 a urychluje přenos dat až na 5 200 MT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0. Tuto základní desku je navíc možné osadit procesory společnosti AMD vyrobené novým 32nm výrobním procesem.

  Čipová sada AMD® 990FX

  Čipo sada AMD 990FX podporuje přenos dat rychlostí až 5,2 GT/s přes systémovou sběrnici založenou na technologii HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) a dvě grafické karty PCI Express™ 2.0 x16. Je optimalizována pro nejnovější procesory AMD AM3+ a vícejádrové procesory.

  Podpora Quad-GPU SLI a Quad-GPU CrossFireX!

  Flexibilní řešení pro více grafických čipů – Vaše tajná zbraň!
  Deska SABERTOOTH 990FX R2.0 přináší prostřednictvím SLI™ a CrossFireX konfiguraci pro více GPU. Tato základní deska je založena na výkonné platformě AMD® 990FX/SB950, která optimalizuje přidělování sběrnice PCIe v konfiguracích s více grafickými kartami. Připravte se na zcela nový herní styl, jaký tady dosud nebyl!

  Připraveno pro systém Windows 8

  Připraveno pro systém Windows 8

  Společnost ASUS nabízí úplnou podporu produktu pro systém Windows 8. Kompatibilita hardwarového ovladače byla úspěšně testována. Od této chvíle mohou uživatelé využívat operační systém nové generace na hardwaru od společnosti ASUS a mohou si být jistí, že jakmile budou vydány konečné verze ovladače, mohou snadno provést upgrade, aniž by se museli potýkat s problémy s kompatibilitou!

  Bohatý balík přibaleného softwaru

  ASUS CPU-Z

  Zbrusu nové provedení CPU-Z
  ASUS CPU-Z je upravená verze TUF schválená výrobcem CPUID. Nabízí stejnou funkčnost a spolehlivost jako původní verze, avšak má navíc jedinečný design. Využijte zcela nového vzhledu TUF CPU-Z, získejte informace o CPU a dejte najevo svou jedinečnost.

  * Barvu ikony lze změnit v nastavení programu.

  SABERTOOTH 990FX R2.0 – Přehled produktu

  Garantovaný servis

  Záruka 5 let

  Úžasná spolehlivost řady TUF je výsledkem pokročilého řešení chlazení, komponent odpovídajících armádním standardům a náročných testů spolehlivosti. Přispívá k ní rovněž pětiletá záruka*, kterou na tyto výrobky poskytujeme.

  * This service will follow the local standard and service policy.
  ** This service only covers failures or malfunctions that occur during the warranty period and under normal use conditions, as well as any material or workmanship defects.

  ErP Ready

  Tato základní deska splňuje požadavky Evropské unie Energy-related Products (ErP), které ukládají potřebu dosáhnout konkrétních hodnot energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet energeticky úsporné produkty a inovace šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.